Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Mamy w Ameryce Południowej szczególnie silną pozycję. W tym roku podpisaliśmy duży kontrakt z Gwatemalą, a pierwszy kontrakt został podpisany w 2011 r. z Paragwajem” – poinformował PAP członek Zarządu PWPW Janusz Kowalski podczas Kongresu 590 w Jasionce, k. Rzeszowa. Dodał, że PWPW dostarcza swoje produkty również m.in. do Ekwadoru i Hondurasu.
Jak podkreślił, również inne rynki są ważne dla Wytwórni. „Istotne są dla nas m.in. kontrakty na dostawę dowodów z warstwą elektroniczną do Armenii, a także dokumentów do Republiki Litewskiej. W tym roku realizujemy również umowę na produkcję paszportów i dowodów osobistych z warstwą elektroniczną dla Islandii” – wyjaśnił Janusz Kowalski.
Według niego, dużym zainteresowaniem cieszy się oferta PWPW produkcji paszportów ze sztywną stroną. „W tej sprawie mamy bardzo dużo zapytań, od Ameryki Płd. po Azję i Afrykę” – dodał.
Jak podkreślił, za sukcesem eksportowym PWPW stoją ludzie. „To wspaniali specjaliści. Firma jest znana z produktów bardzo wysokiej jakości. To w połączeniu z konkurencyjną ceną sprawia, że mamy coraz silniejszą pozycję na świecie” – oświadczył. Członek Zarządu Wytwórni przypomniał, że Wytwórnia powstała w styczniu 1919 r., jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw państwowych odradzającej się Rzeczypospolitej i w przyszłym roku będzie obchodzić swoje stulecie. „Mam nadzieję, że będziemy świadkami tego znaczącego wzrostu naszego znaczenia na arenie międzynarodowej, otwierając nowy etap w historii PWPW i Polski, jeśli chodzi o lidera polskiego eksportu” – podkreślił.
Jak dodał, działalność PWPW jest istotna z punktu widzenia „interesów Rzeczypospolitej”. „Spółka jest bezpośrednio podległa ministrowi spraw wewnętrznych i administracji i w systemie bezpieczeństwa państwa pełni specjalną funkcję. Dostarczając usługi i produkty najwyższej jakości na światowe rynki, Wytwórnia świadczy o jakości polskiego eksportu i renomie polskiej gospodarki. Z tej pozycji jesteśmy coraz bardziej dumni, bo notujemy z roku na rok coraz lepsze wyniki” – wyjaśnił Janusz Kowalski.
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych już po raz drugi uczestniczy w Kongresie 590 – najważniejszym obecnie w Polsce forum wymiany idei i doświadczeń rodzimych specjalistów z zakresu biznesu, nauki polityki i legislacji. W tym roku PWPW na swoim stoisku zaprezentowała się jako narodowy wytwórca dokumentów zabezpieczonych o globalnym zasięgu.
Na stoisku PWPW zaprezentowane zostały m.in. nowy polski paszport oraz dokumenty produkowane dla odbiorców zagranicznych. Banknoty, dokumenty, karty zabezpieczone i systemy IT wytwarzane w PWPW są obecne na całym świecie.
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych rozpoczęła działalność w 1919 roku. Od początku swojego istnienia realizuje projekty o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa i jego obywateli. PWPW jest producentem polskich banknotów, dowodów osobistych, paszportów, dokumentów komunikacyjnych, znaczków pocztowych i znaków akcyzy oraz innych dokumentów zabezpieczonych. Oferuje również integrację i wdrażanie systemów informatycznych wspierających procesy wydawania i personalizacji dokumentów tożsamości. Firma systematycznie inwestuje w innowacyjne procesy produkcyjne, nowoczesne rozwiązania oraz kompetencje swoich pracowników.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.11.2018, 12:42 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Raport Santander TFI: Polacy coraz więcej inwestują, ale ich cele i wartości warunkuje przynależność pokoleniowa PAP
Pozytywne emocje i dobra zabawa z jednej strony, rozsądne i przemyślane decyzje z drugiej. Polaków inwestujących swe środki na rynku cechuje, w zależności od daty urodzenia, cała gama odmiennych oczekiwań oraz celów. Banki i instytucje finansowe muszą uwzględniać tę różnorodność przy opracowywaniu produktów, usług i kanałów komunikacji odpowiednich dla każdego pokolenia klientów. Cel jest wspólny: wzrost liczby inwestorów indywidualnych, ponieważ w Polsce, patrząc na nasze PKB, inwestycji i inwestorów powinno być kilkakrotnie więcej - mówi Marcin Groniewski, prezes zarządu Santander TFI S.A.- 04.07.2025, 09:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Nowa biała księga poświęcona przyszłości płatności i powstaniu sieci płatniczych czwartej generacji
- 04.07.2025, 08:59
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Holcim Polska przejmuje nowoczesny zakład wełny skalnej i rozwija ofertę rozwiązań izolacyjnych
Holcim Polska ogłasza finalizację przejęcia nowoczesnego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Wykrotach na Dolnym Śląsku, specjalizującego się w wytwarzaniu wełny skalnej. Przejęcie obejmuje również działalność dystrybucyjną prowadzoną na rynku krajowym i wybranych rynkach europejskich.- 04.07.2025, 08:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Holcim Polska
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ