Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Następnie odbył się pierwszy publiczny pokaz kampanijnych spotów.
Założeniem twórców kampanii jest ukazanie przemocy psychicznej, która często występuje w bardzo nieoczywistej formie. Przemoc fizyczną rozpoznaje większość społeczeństwa, natomiast psychiczne znęcanie się – tylko niektórzy i to wówczas, gdy osoba stosująca przemoc używa „ostrych” wulgaryzmów. Autorzy chcą pokazać, że używając dużo „delikatniejszego” języka też można kogoś poniżyć i upokorzyć. Celem jest zatem uwrażliwienie odbiorców, wzbudzenie refleksji u osób stosujących przemoc nad ich własnym zachowaniem oraz otworzenie drzwi do zmiany.
Twórcom kampanii zależy również na burzeniu stereotypów związanych z postrzeganiem osób stosujących przemoc jako tzw. „patologii” poprzez uświadomienie, że każdy może znaleźć się w roli społecznej - osoby stosującej przemoc.
Kampania „Możesz inaczej” jest współfinansowana przez m.st. Warszawę.
Na kampanię „Możesz Inaczej” składają się:
- strona kampanii na portalu Facebook: www.facebook.com/MozeszInaczejKampaniaSpoleczna,
- dwa spoty, które będą prezentowane: na stacji metra „Świętokrzyska” w dwóch dwutygodniowych cyklach; na kanale Stowarzyszenia „Niebieska Linia” na YouTube, na stronie internetowej www.niebieskalinia.org , na stronie kampanii na portalu Facebook,
- plakaty promujące kampanię, które będą prezentowane na 21 przystankach komunikacji miejskiej,
- prezentacja multimedialna, która będzie emitowana w środkach komunikacji miejskiej,
- podstrona na stronie internetowej Stowarzyszenia „Niebieska Linia”: http://niebieskalinia.org/mozesz-inaczej-kampania-spoleczna.
Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” działa od 2004. Misją stowarzyszenia jest zmiana dotychczasowych relacji interpersonalnych opartych na dyskryminacji i przemocy. Głównym celem działalności jest udzielanie profesjonalnej pomocy osobom uwikłanym w przemoc w rodzinie – osobom doznającym przemocy, stosującym przemoc, świadkom przemocy.
Stowarzyszenie szkoli specjalistów, wydaje poradniki dla osób uwikłanych w przemoc, filmy instruktażowe dla służb, prowadzi Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia",
Członkowie stowarzyszenia współtworzyli Ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie poprzez udział w komisji sejmowej.
Ponadto przedstawiciele stowarzyszenia aktywnie uczestniczą w Radzie ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy PARPA, Zespole Monitorującym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Ministrze RPPiS, Komisji Dialogu Społecznego, Zespołach Interdyscyplinarnych w wielu dzielnicach m.st. Warszawy,
Założyciele stowarzyszenia współtworzyli kampanie społeczne: „Powstrzymać przemoc domową” kojarzonej z hasłem "Bo zupa była za słona", "Dzieciństwo bez przemocy", „Zły dotyk", "Kochać zbyt mocno", „Przełam przemoc”.
KONTAKT:
Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”
Małgorzata Wincenciak
tel. kom. +48 606 737 535
e-mail: m.wincenciak@niebieskalinia.org
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Data publikacji | 21.11.2018, 11:08 |
Źródło informacji | Stowarzyszenie „Niebieska Linia” |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |