Newsletter

Już blisko 10 tys. wniosków o dopłaty z PGNiG dla osób zainteresowanych wymianą starych kotłów na gazowe źródła ciepła

11.12.2018, 15:35aktualizacja: 11.12.2018, 15:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/S. Leszczyński fot.1
PAP/S. Leszczyński fot.1
Blisko 10 tysięcy wniosków o dopłatę do wymiany starych kotłów opalanych węglem na gazowe źródła ciepła wpłynęło do PGNiG Obrót Detaliczny w ramach programu, który ta spółka prowadzi od maja br. jako jedno z działań na rzecz walki ze smogiem w Polsce – poinformował w poniedziałek podczas szczytu klimatycznego w Katowicach prezes PGNiG Piotr Woźniak. Dodał, że spółka zrealizowała już ponad 5 tysięcy wypłat. Dopłaty wynoszą nawet do 3 tys. zł dla jednego gospodarstwa.

„W ramach tego programu dofinansujemy instalacje zasilane gazem, a nasi klienci zobowiązują się do korzystania z tego paliwa w dłuższym okresie. Te dwa działania – systematyczne zwiększanie dostępności sieci gazowej oraz zachęty gotówkowe do zmiany źródła ciepła na gazowe – realizujemy równolegle” – mówił prezes PGNiG podczas panelu na temat wykorzystania gazu ziemnego w celu poprawy jakości powietrza. „Program już przynosi konkretne efekty. Dzięki dotychczasowej zmianie źródeł ciepła zmniejszyliśmy emisję pyłów o około 50 ton i emisję CO2 o około 200 ton” – dodał Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny.

W dyskusji wzięli udział eksperci ze światowych organizacji działających na rzecz klimatu, a reprezentanci firm oraz przedstawiciele władz samorządowych dwóch polskich miast: Rzeszowa i Tych opowiadali o systematycznej wymianie floty komunikacji miejskiej na pojazdy zasilane gazem ziemnym.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 11.12.2018, 15:35
Źródło informacji Centrum Prasowe PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ