Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Powstanie pawilonu jest inicjatywą dwóch polskich spółek: PZU i Banku Pekao S.A.
Podczas Światowego Forum Ekonomicznego spotykają się przedstawiciele rządów, biznesu, organizacji pozarządowych i nauki z całego świata. Przez cały czas trwania WEF w Domu Polskim będą odbywać się debaty, prezentacje i konferencje poświęcone tematom globalnej, a także polskiej gospodarce.
Jak zauważył prezes PZU Paweł Surówka w Davos poruszane są kwestie związane z wyzwaniami, jakie stoją przed ludzkością. "Polska jako lider swojego regionu, a my jako największa grupa finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej musimy być obecni w trakcie tego wydarzenia. Dlatego zdecydowaliśmy o organizacji Domu Polskiego podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego" – zaznaczył prezes PZU.
Prezes Banku Pekao S.A Michał Krupiński zauważył, że bank reprezentuje Polskę na Światowym Forum Ekonomicznym po raz drugi. "Podczas ubiegłorocznej edycji forum wspieraliśmy naszych klientów, inicjując spotkania z menedżerami międzynarodowych przedsiębiorstw, inwestorami i partnerami. Nawiązaliśmy wiele wartościowych relacji biznesowych. Wtedy też narodziła się idea Domu Polskiego" – wyjaśnił Krupiński.
Dom Polski (ang. Polish House) mieści się pod adresem Promenade 58, 7270 Davos Platz. W trakcie organizowanych tam spotkań, odwiedzający będą mogli wymienić poglądy na temat sukcesu gospodarczego Polski z ostatnich lat oraz wyzwań, które stoją przed polską gospodarką. Goście Domu Polskiego będą mieli okazję podyskutować o globalnych trendach jak rewolucja przemysłowa 4.0, biotechnologia czy sztuczna inteligencja. Tam też odbywać się będą spotkania biznesowe.
Hasłem promującym wydarzenie jest #PolandCanDoNation. Jest to kontynuacja kampanii, którą zainaugurowało zorganizowane Nowym Jorku w październiku 2018 roku w przez Grupę PZU spotkanie polskich i amerykańskich firm.
Organizatorzy Domu Polskiego wskazują, że nasz kraj przeżywa jeden z najlepszych okresów w swojej historii. Polska od blisko 30 lat notuje nieprzerwany wzrost gospodarczy, a niedawno - według FTSE Russell - awansowała do grona rynków rozwiniętych. "Jesteśmy liderem Europy Środkowo-Wschodniej i jako lider nie boimy się wyznaczać nowych kierunków, kierując się zasadą #PolandCanDoNation" – podkreślono w materiałach prasowych.
49. Światowe Forum Ekonomiczne we szwajcarskim Davos rozpoczęło się 22 i potrwa do 25 stycznia. Uczestniczą w nim liderzy światowej polityki, szefowie najważniejszych międzynarodowych instytucji gospodarczych i finansowych, ekonomiści, politolodzy, bankierzy, prezesi koncernów oraz szefowie wielu organizacji pozarządowych.
Z DavosMateusz Kicka
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 22.01.2019, 11:50 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu