Pobierz materiał i Publikuj za darmo
SZTOKHOLM, 15 maja 2019 r. /PRNewswire/ - Firma MSAB ogłosiła dzisiaj, że została wytypowana do wspierania dążeń w zakresie badań i rozwoju konsorcjum FORMOBILE, w której skład wchodzi 19 organów ścigania, instytucji rządowych, naukowych i sektora prywatnego z całej Europy. Konsorcjum przewodzi uniwersytet nauk stosowanych Mittweida. Celem konsorcjum FORMOBILE jest ustanowienie kompletnego łańcucha śledczego wspierającego dostęp organów ścigania do danych z urządzeń mobilnych.
Realizacja celu konsorcjum opiera się na trzech głównych założeniach:
1. Opracowanie nowych narzędzi i technologii w celu pozyskania do tej pory niedostępnych danych mobilnych, odblokowywania urządzeń i umożliwienia odszyfrowania i analizy danych mobilnych.
2. Opracowanie nowego standardu śledczego w zakresie urządzeń mobilnych na bazie wymagań określonych przez organy ścigania z uwzględnieniem kwestii prawnych i etycznych.
3. Opracowanie szkoleń w zakresie nowych standardów i narzędzi w celu zapewnienia spójności i wysokiej jakości śledztw oraz analizy danych mobilnych.
Konsorcjum FORMOBILE zdobyło poparcie Komisji Europejskiej przez przedstawienie wniosku spełniającego wymagania technologii usprawniającej zwalczanie przestępczości i terroryzmu przez wykorzystanie cyfrowych środków śledczych. Poprzez te działania konsorcjum wesprze UE w rozwoju Europejskiej Agendy Bezpieczeństwa, która przewiduje zapewnienie wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości w całym regionie bez wewnętrznych granic.
Prace nad projektem rozpoczęły się w maju 2019 r. i potrwają trzy lata. Projekt otrzymał fundusze z programu badań i rozwoju Horyzont 2020 Unii Europejskiej w ramach umowy o dotację numer 832800.
„Bardzo cieszy nas możliwość współpracy z innymi organizacjami z całej Europy w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na świecie przez modernizację obowiązujących dziś cyfrowych narzędzi i standardów śledczych – skomentował Joel Bollö, główny dyrektor wykonawczy firmy MSAB. – Współpraca jest ważnym sygnałem pozycji i doświadczenia MSAB i jesteśmy bardzo wdzięczni za tę szansę. Przestępcy i terroryści w coraz bardziej wyrafinowany sposób korzystają z urządzeń mobilnych, szyfrowania i aplikacji. Wspólnymi siłami możemy zdziałać więcej, a projekt FORMOBILE będzie źródłem korzyści dla całej społeczności analityki cyfrowej oraz wszystkich obywateli UE” – dodał dyrektor.
MSAB w skrócie
Firma MSAB jest światowym liderem w zakresie mobilnych technologii śledczych w zakresie pozyskiwania i analizowania danych z urządzeń mobilnych. Produkty firmy stały się de facto standardem w branży i wykorzystywane są do zabezpieczania dowodów w ponad 120 krajach. Produktom towarzyszy szeroki zakres kursów, które umożliwiają klientom pozyskanie certyfikatów w odpowiednich metodach pozyskiwania i analizowania danych z urządzeń mobilnych. Wśród klientów firmy znajdują się służby policyjne, wojskowe, naprawcze, ochrony granic, celne i nie tylko. Firma MSAB notowana jest na giełdzie NASDAQ w Sztokholmie pod symbolem MSAB B.
Logo - https://mma.prnewswire.com/media/886959/EU_LOGO.jpg
Źródło: MSAB
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 15.05.2019, 15:50 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu