Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji istnieje od 1993 roku. Inicjatywy, którymi zarządza dają możliwość zdobycia zarówno wiedzy podstawowej, jak i specjalistycznej, w sposób formalny i akademicki oraz pozaformalny i praktyczny. Umożliwiają one również rozwijanie pasji w odległych krajach i lokalnych społecznościach.
Aktualnie zarządza programami: Erasmus +, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży, Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży Eurodesk, Europass, eTwinning. Przesłane na konkurs materiały powinny odnosić się do projektów realizowanych w ramach tych programów.
Prace do konkursu mogą zgłaszać dziennikarze, redakcje lub wydawcy w trzech kategoriach:
- tekst (druk tradycyjny lub publikacja internetowa);
- materiał dźwiękowy (rozpowszechniany w rozgłośniach tradycyjnych lub/i internetowych);
- materiał filmowy (rozpowszechniany w telewizji lub/i internecie).
Wydawca/redakcja może zgłosić nieograniczoną liczbę prac, przy czym jeden autor maksymalnie trzy (po jednej z każdej kategorii).
W konkursie będą oceniane materiały, które zostały opublikowane bądź wyemitowane nie wcześniej niż 1 stycznia 2018 roku.
Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez kapitułę, w której skład wejdą przedstawiciele mediów, wykładowcy uniwersyteccy na wydziale dziennikarstwa oraz eksperci zajmujący się programami edukacyjnymi zarządzanymi przez Fundację.
Oceniając prace konkursowe kapituła weźmie pod uwagę:
- warsztat dziennikarski;
- wartość informacyjną;
- indywidualny styl.
Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni podczas gali FRSE, w grudniu 2019 roku. Oprócz pamiątkowych statuetek oraz dyplomów przewidziano nagrody w postaci tabletów.
Więcej na temat konkursu można przeczytać: http://eduinspiracje.org.pl/konkurs-dla-dziennikarzy/o-konkursie/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 23.05.2019, 16:14 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |