Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Konferencja ACI w Krakowie to okazja do rozmów o wyzwaniach jakie stoją przed branżą lotniczą w Europie, takich jak brexit czy kwestie związane z ochrona środowiska, np. potrzeba zmniejszenia zużycia paliwa przez samoloty. „Dyskutujemy o perspektywie 20, 30 lat, o tym jak ma wyglądać branża. Ale i o tym, co nas czeka dzisiaj, za tydzień. Spotkanie tu, w Krakowie, przedstawicieli wszystkich lotnisk, które są zrzeszone w stowarzyszeniu portów regionalnych w Europie, jest podkreśleniem jak ważną rolę odgrywa dzisiaj to miasto na lotniczej mapie naszego kontynentu” – mówił prezes Włoszek.
Włoszek zwrócił uwagę, że dziś samolot stał się naturalnym narzędziem podróży, ludzie chcą szybko i bezproblemowo dolecieć do miejsca docelowego, bez stania w kolejkach czy opóźnień. Trzeba jednak dopełnić wszystkich procedur związanych z bezpieczeństwem. Stąd tworzone są nowe rozwiązania, o których dyskutowano w Krakowie.
„Myślę, że w ciągu ostatnich 20 lat stało się jasne, że regionalne, lokalne porty lotnicze nabrały ogromnego znaczenia i stały się instrumentem rozwoju lokalnej ekonomii. Dzisiaj, jeśli jesteś lokalną społecznością, miastem regionalnym, tym, co umieszcza cię na globalnej mapie jest twoje lotnisko. Więc jakąkolwiek masz ambicję rozwijania swojej ekonomii, chcesz przyciągać talenty i biznes, powinieneś dysponować odpowiednią liczbą połączeń, które twoje lotnisko może zaoferować” – powiedział Olivier Jankovec, dyrektor generalny ACI EUROPE. W tym świetle lotnisko w Balicach jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się lotnisk w Europie. Notuje stały wzrost pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. W ciągu ostatnich 5 lat przepustowość portu zwiększyła się o 85 proc.
ACI reprezentuje ponad 500 portów lotniczych z 45 krajów Europy. Członkowie tego stowarzyszenia odpowiadają za ponad 90 proc. komercyjnego ruchu lotniczego na terenie naszego kontynentu. W 2018 roku było to 2,3 miliarda pasażerów i 25,7 miliona lotów. W sumie na tych lotniskach pracuje 12,3 miliona osób, a generują one 4,1 proc. europejskiego PKB. Przewiduje się, że do 2040 roku ruch lotniczy w Europie prawie ulegnie podwojeniu.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 24.05.2019, 15:13 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Polska gościnność w sercu Ameryki - PLL LOT otworzyły nowy salonik biznesowy na lotnisku w Chicago
• Polskie Linie Lotnicze LOT otworzyły swój pierwszy salonik biznesowy w Ameryce Północnej.
• LOT Business Lounge zlokalizowany jest w porcie lotniczym O’Hare w Chicago.
• Przestrzeń dostępna jest dla pasażerów codziennie w godzinach od 7 do 24 czasu lokalnego.
• Salonik biznesowy w Chicago to kolejny krok w umacnianiu pozycji PLL LOT jako przewoźnika pierwszego wyboru dla pasażerów podróżujących między USA a Europą.- 20.12.2024, 15:36
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PLL LOT