Newsletter

EUROCASH SA (12/2019) Uzupełnienie raportu rocznego i skonsolidowanego raportu rocznego Eurocash S.A. za 2018 r.

05.06.2019, 20:25aktualizacja: 05.06.2019, 20:25

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 12/2019

Zarząd Eurocash S.A. ("Spółka") uzupełnił Skonsolidowane oraz Jednostkowe Sprawozdania z Działalności Zarządu zawarte w opublikowanym w dniu 18 marca 2019 r. Skonsolidowanym oraz Jednostkowym Raporcie Rocznym za rok 2018.

W uzupełnieniu Jednostkowego Sprawozdania z Działalności Zarządu Spółka podaje do publicznej wiadomości:

1. Informację Zarządu, sporządzoną na podstawie oświadczenia Rady Nadzorczej, o dokonaniu w dniu 25 kwietnia 2018 r. przez Radę Nadzorczą wyboru firmy audytorskiej przeprowadzającej badanie rocznego jednostkowego oraz skonsolidowanego sprawozdania finansowego zgodnie z przepisami oraz procedurą wyboru firmy audytorskiej, wskazując, że:

1.1. firma audytorska oraz członkowie zespołu wykonującego badanie spełniali warunki do sporządzenia bezstronnego i niezależnego sprawozdania z badania rocznego sprawozdania finansowego zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardami wykonywania zawodu i zasadami etyki zawodowej,

1.2. są przestrzegane obowiązujące przepisy związane z rotacją firmy audytorskiej i kluczowego biegłego rewidenta oraz obowiązkowymi okresami karencji,

1.3. Spółka posiada politykę w zakresie wyboru firmy audytorskiej oraz politykę w zakresie świadczenia na rzecz Spółki przez firmę audytorską, podmiot powiązany z firmą audytorską lub członka jego sieci dodatkowych usług niebędących badaniem, w tym usług warunkowo zwolnionych z zakazu świadczenia przez firmę audytorską.

2. Oświadczenie Rady Nadzorczej dotyczącego Komitetu Audytu Rady Nadzorczej, o następującej treści:

2.1. w Eurocash S.A. są przestrzegane przepisy dotyczące powołania, składu i funkcjonowania Komitetu Audytu Rady Nadzorczej Eurocash S.A., w tym dotyczące spełnienia przez jego członków kryteriów niezależności oraz wymagań odnośnie do posiadania wiedzy i umiejętności z zakresu branży, w której działa Eurocash S.A., oraz w zakresie rachunkowości lub badania sprawozdań finansowych,

2.2. funkcjonujący w Eurocash S.A. Komitet Audytu Rady Nadzorczej Eurocash S.A. wykonywał i wykonuje zadania komitetu audytu przewidziane w obowiązujących przepisach.

3. Ocena Rady Nadzorczej skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej Eurocash S.A. za rok 2018, sprawozdania finansowego Eurocash S. A. za rok 2018, sprawozdania Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Eurocash S.A. za rok 2018 oraz sprawozdania Zarządu z działalności Eurocash S.A. za rok 2018 w zakresie ich zgodności z księgami, dokumentami oraz ze stanem faktycznym, o następującej treści:

"Rada Nadzorcza Eurocash S.A. w oparciu o:

1) treść skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej Eurocash S.A. za rok 2018 oraz sprawozdania finansowego Eurocash S. A. za rok 2018,

2) sprawozdania Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Eurocash S.A. za rok 2018 oraz sprawozdania Zarządu z działalności Eurocash S.A. za rok 2018,

3) sprawozdań z badania jednostkowego i skonsolidowanego sprawozdania finansowego oraz sprawozdania dodatkowego firmy audytorskiej dla Komitetu Audytu Rady Nadzorczej Eurocash S.A.,

4) spotkań z przedstawicielami firmy audytorskiej,

5) rekomendacji Komitetu Audytu Rady Nadzorczej Eurocash S.A. w sprawie zaopiniowania zbadanych sprawozdań finansowych,

dokonała pozytywnej oceny:

1) skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej Eurocash S.A. za rok 2018,

2) sprawozdania finansowego Eurocash S. A. za rok 2018,

3) sprawozdania Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Eurocash S.A. za rok 2018,

4) sprawozdania Zarządu z działalności Eurocash S.A. za rok 2018,

w zakresie ich zgodności z księgami, dokumentami oraz ze stanem faktycznym.

W opinii niezależnego biegłego rewidenta sprawozdanie finansowe Eurocash S.A. oraz skonsolidowane sprawozdanie finansowe Grupy Kapitałowej Eurocash S.A. przedstawia rzetelny i jasny obraz sytuacji majątkowej i finansowej Eurocash S.A. oraz Grupy Kapitałowej Eurocash S.A. na dzień 31 grudnia 2018 roku oraz wyniku finansowego za rok obrotowy od dnia 1 stycznia 2018 roku do dnia 31 grudnia 2018 roku, zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości, Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej oraz zasadami (polityką) rachunkowości, a także jest zgodne co do formy i treści z obowiązującymi przepisami prawa.

W opinii niezależnego biegłego rewidenta Sprawozdania Zarządu z działalności Eurocash S.A. oraz Grupy Kapitałowej Eurocash S.A. w 2018 roku zostały sporządzone zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami i jest ono zgodne z informacjami zawartymi w sprawozdaniach finansowych Eurocash S.A. oraz Grupy Kapitałowej Eurocash S.A.

W ocenie Rady Nadzorczej Eurocash S.A. przedłożone sprawozdanie finansowe za rok 2018, w tym sprawozdanie z sytuacji finansowej, jednostkowy rachunek zysków i strat oraz jednostkowe sprawozdanie z całkowitych dochodów, jednostkowe sprawozdanie ze zmian w kapitale własnym oraz jednostkowe sprawozdanie z przepływów pieniężnych, odzwierciedlają prawidłowo i rzetelnie wynik działalności gospodarczej Spółki za powyższy rok obrotowy oraz sytuację majątkową i finansową Spółki na dzień 31 grudnia 2018 roku.

W ocenie Rady Nadzorczej, przedłożone skonsolidowane sprawozdanie finansowe za rok 2018, w tym skonsolidowane sprawozdanie z sytuacji finansowej, skonsolidowany rachunek zysków i strat oraz skonsolidowane sprawozdanie z całkowitych dochodów, skonsolidowane sprawozdanie ze zmian w kapitale własnym oraz skonsolidowane sprawozdanie z przepływów pieniężnych odzwierciedlają prawidłowo i rzetelnie wynik działalności gospodarczej Grupy Kapitałowej Spółki za powyższy rok obrotowy oraz sytuację majątkową i finansową Grupy Kapitałowej Spółki na dzień 31 grudnia 2018 roku.

W ocenie Rady Nadzorczej, przedstawione sprawozdania Zarządu z działalności Eurocash S.A. oraz Grupy Kapitałowej Eurocash S.A. za rok 2018, zostały sporządzone w sposób rzetelny i wyczerpujący."

4. Informacje dotyczące Komitetu Audytu:

4.1. Następujący członkowie Komitetu Audytu spełniają ustawowe kryteria niezależności: pani Alicja Kornasiewicz i pan Jacek Szwajcowski

4.2. Następujący Członkowie Komitetu Audytu posiadają wiedzę i umiejętności w zakresie rachunkowości lub badania sprawozdań finansowych:

a) Pan Francisco José Valente Hipólito dos Santos ma wyższe wykształcenie ze specjalnością Zarządzanie w Biznesie. W 1984 r. ukończył studia na Portugalskim Uniwersytecie Katolickim w Lizbonie (Universidade Católica Portuguesa). Od 1999 r. do 2003 r. pełnił funkcję członka zarządu w Barclays Bank Portugal. W latach 2003 - 2006 kierował Działem Marketingu w Banco Espirito Santo, S.A., a od 2007 r. do 2011 r. był Dyrektorem w Dziale Oszczędności tego banku. W okresie 2011 r. - 2012 r. pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego w Banco BEST S.A. Od początku 2013 r. objął w tym banku stanowisko Dyrektora Niezarządzającego, a także stanowisko Doradcy Zarządu do spraw międzynarodowych w Banco Espirito Santo S.A.

b) Pan Eduardo Aguinaga de Moraes (członek komitetu audytu do dnia 25 kwietnia 2018 r.) ma wyższe wykształcenie ekonomiczne. Pracował na kierowniczych stanowiskach w Citicorp oraz Bank of Boston. Brał także udział w zakładaniu Comissão de Valores Mobiliários (brazylijskiej komisji papierów wartościowych). W latach 1982-1986 był dyrektorem finansowym w spółce St. Joe Minerals Corp. w Brazylii. Był także partnerem w Banku SRL, wiodącym brazylijskim banku inwestycyjnym. Od 1996 r. do 2002 r. Eduardo Aguinaga de Moraes był brazylijskim partnerem-rezydentem firmy Private Equity Fund TCW/LAEP LLP, i z tego tytułu pełnił funkcję członka zarządu lokalnych spółek portfelowych. W latach 2006-2008 zasiadał w Zarządzie LAEP INVESTMENTS LTD oraz był członkiem Rady Nadzorczej Parmalat Industrias de Alimentom LTD. Od 2006 r. Pan Eduardo Aguinaga de Moraes pełni funkcję dyrektora zarządzającego w Cidade Jardim Materiais de Construcao, a od 2007 r. funkcję członka Rady Nadzorczej Home Center Nordeste.

c) Pani Alicja Kornasiewicz - pełniąca funkcję Przewodniczącego Komitetu Audytu od dnia 25 kwietnia 2018 r. posiada wiedzę i umiejętności w zakresie rachunkowości oraz badania sprawozdań finansowych. Pani Alicja Kornasiewicz jest doktorem nauk ekonomicznych, absolwentką Harvard Business School w Bostonie oraz Executive Management Programme INSEAD w Paryżu, posiada też uprawnienia biegłego rewidenta. Była pierwszym przedstawicielem z Europy Środkowo - Wschodniej w Fundacji Komitetu Międzynarodowych Standardów Rachunkowości IASC, członkiem Komisji Egzaminacyjnej Krajowej Izby Biegłych Rewidentów oraz członkiem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

4.3. Członek Komitetu Audytu posiadający wiedzę i umiejętności w zakresie branży, w której działa Spółka:

Pan Jacek Szwajcowski - przedsiębiorca, założyciel i Prezes Zarządu Pelion Healthcare Group. Pelion Healthcare Group, dawniej Polska Grupa Farmaceutyczna, prowadzi działalność od 24 lat. Dziś jest jedną z największych grup kapitałowych działających na rynku ochrony zdrowia w Polsce, na Litwie i w Wielkiej Brytanii. Usługi świadczone przez Grupę obejmują wszystkie segmenty dystrybucji farmaceutycznej (hurtowy, detaliczny i szpitalny) i są skierowane do: pacjentów, aptek, szpitali oraz producentów. Pan Jacek Szwajcowski ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej i ma ponad 24 letnie doświadczenie w zarządzaniu w sektorze farmaceutycznym. Pan Jacek Szwajcowski od 2001 roku jest uczestnikiem corocznych spotkań World Economic Forum w Davos. Od 2002 jest także członkiem zarządu Polskiej Rady Biznesu. W 2005 roku został członkiem międzynarodowej organizacji Forum of Young Global Leaders.

4.4. Główne założenia polityki wyboru firmy audytorskiej:

Audytor wybierany jest w ramach przedłużenia obowiązującej umowy lub przetargu, w ramach którego ocena ofert odbywa się pod następującymi kryteriami:

a) zrozumienie biznesu, trendów oddziałujących na Spółkę - oferenci powinni opisać swoje postrzeganie branży FMCG (hurtu i detalu), bieżących kwestii wpływających na Spółkę w zakresie konkurencyjności, sprawozdawczości oraz rozwiązań prawnych i podatkowych oraz przedstawić mapę ryzyk audytowych;

b) doświadczenie w usługach audytowych i nie-audytowych dla firm z branży FMCG;

c) doświadczenie w badaniu spółek notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (preferowane WIG20), znajomość standardów ładu korporacyjnego i raportowania spółek giełdowych;

d) ludzie - członkowie zespołów audytora powinni być ekspertami w swojej dziedzinie, mieć dostęp do wiedzy technicznej, być zaznajomieni z najnowszymi rozwiązaniami w ramach IFRS etc. (oferenci powinni przedstawić dokładne CV liderów i członków zespołów);

e) organizacja - oferent musi być w stanie zaspokoić potrzeby Spółki - posiadać odpowiedni zasięg i zasoby, aby przeprowadzić badanie (biura na terenie Polski, przygotowanie do współpracy z międzynarodowym Zarządem i Radą Nadzorczą etc.);

f) niezależność - oferent powinien przedstawić szczegółowy opis zleceń zrealizowanych dla Spółki oraz firm z branży FMCG;

g) podejście do badania - czy odpowiada potrzebom firmy i daje wartość dodaną (czego oczekuje się od audytora);

h) możliwość dostępu Spółki do wyspecjalizowanych zespołów branżowych audytora oraz skorzystania z wiedzy ekspertów w danej branży;

i) wynagrodzenie.

Audytor tj. Ernst & Young Audyt Polska sp. z o.o. sp. k. przeprowadził badanie sprawozdań Spółki za 2018 r. w następstwie wyboru dokonanego przez Radę Nadzorczą Eurocash S.A. na podstawie § 14 pkt 2 statutu Spółki w dniu 25 kwietnia 2018 r. Audytor spełnia warunki i kryteria wyboru. W opinii Komitetu Audytu audytor Spółki, z uwagi na fakt, iż nie ma innych powiązań biznesowych ze Spółką, może wypełniać swoje funkcje w sposób niezależny.

4.5. Komitet Audytu w 2018 r. odbył dwa posiedzenia: dnia 25 kwietnia i 27 czerwca oraz trzy telekonferencje w dniach 22 marca, 28 sierpnia oraz 26 października.

W uzupełnieniu Skonsolidowanego Sprawozdania z Działalności Zarządu Spółka podaje do publicznej wiadomości:

1. Informację Zarządu, sporządzoną na podstawie oświadczenia Rady Nadzorczej, o dokonaniu w dniu 25 kwietnia 2018 r. przez Radę Nadzorczą wyboru firmy audytorskiej przeprowadzającej badanie rocznego jednostkowego oraz skonsolidowanego sprawozdania finansowego zgodnie z przepisami oraz procedurą wyboru firmy audytorskiej, wskazując, że:

1.1. firma audytorska oraz członkowie zespołu wykonującego badanie spełniali warunki do sporządzenia bezstronnego i niezależnego sprawozdania z badania rocznego sprawozdania finansowego zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardami wykonywania zawodu i zasadami etyki zawodowej,

1.2. są przestrzegane obowiązujące przepisy związane z rotacją firmy audytorskiej i kluczowego biegłego rewidenta oraz obowiązkowymi okresami karencji,

1.3. Spółka posiada politykę w zakresie wyboru firmy audytorskiej oraz politykę w zakresie świadczenia na rzecz Spółki przez firmę audytorską, podmiot powiązany z firmą audytorską lub członka jego sieci dodatkowych usług niebędących badaniem, w tym usług warunkowo zwolnionych z zakazu świadczenia przez firmę audytorską;

2. Oświadczenie Rady Nadzorczej dotyczące Komitetu Audytu Rady Nadzorczej, o następującej treści:

2.1. w Eurocash S.A. są przestrzegane przepisy dotyczące powołania, składu i funkcjonowania Komitetu Audytu Rady Nadzorczej Eurocash S.A., w tym dotyczące spełnienia przez jego członków kryteriów niezależności oraz wymagań odnośnie do posiadania wiedzy i umiejętności z zakresu branży, w której działa Eurocash S.A., oraz w zakresie rachunkowości lub badania sprawozdań finansowych,

2.2. funkcjonujący w Eurocash S.A. Komitet Audytu Rady Nadzorczej Eurocash S.A. wykonywał i wykonuje zadania komitetu audytu przewidziane w obowiązujących przepisach.

3. Ocena Rady Nadzorczej skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej Eurocash S.A. za rok 2018, sprawozdania finansowego Eurocash S. A. za rok 2018, sprawozdania Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Eurocash S.A. za rok 2018 oraz sprawozdania Zarządu z działalności Eurocash S.A. za rok 2018 w zakresie ich zgodności z księgami, dokumentami oraz ze stanem faktycznym, o następującej treści:

"Rada Nadzorcza Eurocash S.A. w oparciu o:

1) treść skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej Eurocash S.A. za rok 2018 oraz sprawozdania finansowego Eurocash S. A. za rok 2018,

2) sprawozdania Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Eurocash S.A. za rok 2018 oraz sprawozdania Zarządu z działalności Eurocash S.A. za rok 2018,

3) sprawozdań z badania jednostkowego i skonsolidowanego sprawozdania finansowego oraz sprawozdania dodatkowego firmy audytorskiej dla Komitetu Audytu Rady Nadzorczej Eurocash S.A.,

4) spotkań z przedstawicielami firmy audytorskiej,

5) rekomendacji Komitetu Audytu Rady Nadzorczej Eurocash S.A. w sprawie zaopiniowania zbadanych sprawozdań finansowych,

dokonała pozytywnej oceny:

1) skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej Eurocash S.A. za rok 2018,

2) sprawozdania finansowego Eurocash S. A. za rok 2018,

3) sprawozdania Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Eurocash S.A. za rok 2018,

4) sprawozdania Zarządu z działalności Eurocash S.A. za rok 2018,

w zakresie ich zgodności z księgami, dokumentami oraz ze stanem faktycznym.

W opinii niezależnego biegłego rewidenta sprawozdanie finansowe Eurocash S.A. oraz skonsolidowane sprawozdanie finansowe Grupy Kapitałowej Eurocash S.A. przedstawia rzetelny i jasny obraz sytuacji majątkowej i finansowej Eurocash S.A. oraz Grupy Kapitałowej Eurocash S.A. na dzień 31 grudnia 2018 roku oraz wyniku finansowego za rok obrotowy od dnia 1 stycznia 2018 roku do dnia 31 grudnia 2018 roku, zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości, Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej oraz zasadami (polityką) rachunkowości, a także jest zgodne co do formy i treści z obowiązującymi przepisami prawa.

W opinii niezależnego biegłego rewidenta Sprawozdania Zarządu z działalności Eurocash S.A. oraz Grupy Kapitałowej Eurocash S.A. w 2018 roku zostały sporządzone zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami i jest ono zgodne z informacjami zawartymi w sprawozdaniach finansowych Eurocash S.A. oraz Grupy Kapitałowej Eurocash S.A.

W ocenie Rady Nadzorczej Eurocash S.A. przedłożone sprawozdanie finansowe za rok 2018, w tym sprawozdanie z sytuacji finansowej, jednostkowy rachunek zysków i strat oraz jednostkowe sprawozdanie z całkowitych dochodów, jednostkowe sprawozdanie ze zmian w kapitale własnym oraz jednostkowe sprawozdanie z przepływów pieniężnych, odzwierciedlają prawidłowo i rzetelnie wynik działalności gospodarczej Spółki za powyższy rok obrotowy oraz sytuację majątkową i finansową Spółki na dzień 31 grudnia 2018 roku.

W ocenie Rady Nadzorczej, przedłożone skonsolidowane sprawozdanie finansowe za rok 2018, w tym skonsolidowane sprawozdanie z sytuacji finansowej, skonsolidowany rachunek zysków i strat oraz skonsolidowane sprawozdanie z całkowitych dochodów, skonsolidowane sprawozdanie ze zmian w kapitale własnym oraz skonsolidowane sprawozdanie z przepływów pieniężnych odzwierciedlają prawidłowo i rzetelnie wynik działalności gospodarczej Grupy Kapitałowej Spółki za powyższy rok obrotowy oraz sytuację majątkową i finansową Grupy Kapitałowej Spółki na dzień 31 grudnia 2018 roku.

W ocenie Rady Nadzorczej, przedstawione sprawozdania Zarządu z działalności Eurocash S.A. oraz Grupy Kapitałowej Eurocash S.A. za rok 2018, zostały sporządzone w sposób rzetelny i wyczerpujący."

4. Informacje dotyczące Komitetu Audytu:

4.1. Następujący członkowie Komitetu Audytu spełniają ustawowe kryteria niezależności: pani Alicja Kornasiewicz i pan Jacek Szwajcowski

4.2. Następujący Członkowie Komitetu Audytu posiadają wiedzę i umiejętności w zakresie rachunkowości lub badania sprawozdań finansowych:

d) Pan Francisco José Valente Hipólito dos Santos ma wyższe wykształcenie ze specjalnością Zarządzanie w Biznesie. W 1984 r. ukończył studia na Portugalskim Uniwersytecie Katolickim w Lizbonie (Universidade Católica Portuguesa). Od 1999 r. do 2003 r. pełnił funkcję członka zarządu w Barclays Bank Portugal. W latach 2003 - 2006 kierował Działem Marketingu w Banco Espirito Santo, S.A., a od 2007 r. do 2011 r. był Dyrektorem w Dziale Oszczędności tego banku. W okresie 2011 r. - 2012 r. pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego w Banco BEST S.A. Od początku 2013 r. objął w tym banku stanowisko Dyrektora Niezarządzającego, a także stanowisko Doradcy Zarządu do spraw międzynarodowych w Banco Espirito Santo S.A.

e) Pan Eduardo Aguinaga de Moraes (członek komitetu audytu do dnia 25 kwietnia 2018 r.) ma wyższe wykształcenie ekonomiczne. Pracował na kierowniczych stanowiskach w Citicorp oraz Bank of Boston. Brał także udział w zakładaniu Comissão de Valores Mobiliários (brazylijskiej komisji papierów wartościowych). W latach 1982-1986 był dyrektorem finansowym w spółce St. Joe Minerals Corp. w Brazylii. Był także partnerem w Banku SRL, wiodącym brazylijskim banku inwestycyjnym. Od 1996 r. do 2002 r. Eduardo Aguinaga de Moraes był brazylijskim partnerem-rezydentem firmy Private Equity Fund TCW/LAEP LLP, i z tego tytułu pełnił funkcję członka zarządu lokalnych spółek portfelowych. W latach 2006-2008 zasiadał w Zarządzie LAEP INVESTMENTS LTD oraz był członkiem Rady Nadzorczej Parmalat Industrias de Alimentom LTD. Od 2006 r. Pan Eduardo Aguinaga de Moraes pełni funkcję dyrektora zarządzającego w Cidade Jardim Materiais de Construcao, a od 2007 r. funkcję członka Rady Nadzorczej Home Center Nordeste.

f) Pani Alicja Kornasiewicz - pełniąca funkcję Przewodniczącego Komitetu Audytu od dnia 25 kwietnia 2018 r. posiada wiedzę i umiejętności w zakresie rachunkowości oraz badania sprawozdań finansowych. Pani Alicja Kornasiewicz jest doktorem nauk ekonomicznych, absolwentką Harvard Business School w Bostonie oraz Executive Management Programme INSEAD w Paryżu, posiada też uprawnienia biegłego rewidenta. Była pierwszym przedstawicielem z Europy Środkowo - Wschodniej w Fundacji Komitetu Międzynarodowych Standardów Rachunkowości IASC, członkiem Komisji Egzaminacyjnej Krajowej Izby Biegłych Rewidentów oraz członkiem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

4.3. Następujący członek Komitetu Audytu posiada wiedzę i umiejętności w zakresie branży, w której działa Spółka:

Pan Jacek Szwajcowski - przedsiębiorca, założyciel i Prezes Zarządu Pelion Healthcare Group. Pelion Healthcare Group, dawniej Polska Grupa Farmaceutyczna, prowadzi działalność od 24 lat. Dziś jest jedną z największych grup kapitałowych działających na rynku ochrony zdrowia w Polsce, na Litwie i w Wielkiej Brytanii. Usługi świadczone przez Grupę obejmują wszystkie segmenty dystrybucji farmaceutycznej (hurtowy, detaliczny i szpitalny) i są skierowane do: pacjentów, aptek, szpitali oraz producentów. Pan Jacek Szwajcowski ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej i ma ponad 24 letnie doświadczenie w zarządzaniu w sektorze farmaceutycznym. Pan Jacek Szwajcowski od 2001 roku jest uczestnikiem corocznych spotkań World Economic Forum w Davos. Od 2002 jest także członkiem zarządu Polskiej Rady Biznesu. W 2005 roku został członkiem międzynarodowej organizacji Forum of Young Global Leaders.

4.4. Główne założenia polityki wyboru firmy audytorskiej:

Audytor wybierany jest w ramach przedłużenia obowiązującej umowy lub przetargu, w ramach którego ocena ofert odbywa się pod następującymi kryteriami:

j) zrozumienie biznesu, trendów oddziałujących na Spółkę - oferenci powinni opisać swoje postrzeganie branży FMCG (hurtu i detalu), bieżących kwestii wpływających na Spółkę w zakresie konkurencyjności, sprawozdawczości oraz rozwiązań prawnych i podatkowych oraz przedstawić mapę ryzyk audytowych;

k) doświadczenie w usługach audytowych i nie-audytowych dla firm z branży FMCG;

l) doświadczenie w badaniu spółek notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (preferowane WIG20), znajomość standardów ładu korporacyjnego i raportowania spółek giełdowych;

m) ludzie - członkowie zespołów audytora powinni być ekspertami w swojej dziedzinie, mieć dostęp do wiedzy technicznej, być zaznajomieni z najnowszymi rozwiązaniami w ramach IFRS etc. (oferenci powinni przedstawić dokładne CV liderów i członków zespołów);

n) organizacja - oferent musi być w stanie zaspokoić potrzeby Spółki - posiadać odpowiedni zasięg i zasoby, aby przeprowadzić badanie (biura na terenie Polski, przygotowanie do współpracy z międzynarodowym Zarządem i Radą Nadzorczą etc.);

o) niezależność - oferent powinien przedstawić szczegółowy opis zleceń zrealizowanych dla Spółki oraz firm z branży FMCG;

p) podejście do badania - czy odpowiada potrzebom firmy i daje wartość dodaną (czego oczekuje się od audytora);

q) możliwość dostępu Spółki do wyspecjalizowanych zespołów branżowych audytora oraz skorzystania z wiedzy ekspertów w danej branży;

r) wynagrodzenie.

Audytor tj. Ernst & Young Audyt Polska sp. z o.o. sp. k. przeprowadził badanie sprawozdań Spółki za 2018 r. w następstwie wyboru dokonanego przez Radę Nadzorczą Eurocash S.A. na podstawie § 14 pkt 2 statutu Spółki w dniu 25 kwietnia 2018 r. Audytor spełnia warunki i kryteria wyboru. W opinii Komitetu Audytu audytor Spółki, z uwagi na fakt, iż nie ma innych powiązań biznesowych ze Spółką, może wypełniać swoje funkcje w sposób niezależny.

4.5. Komitet Audytu w 2018 odbył dwa posiedzenia: dnia 25 kwietnia i 27 czerwca oraz trzy telekonferencje w dniach 22 marca, 28 sierpnia oraz 26 października.

Jednocześnie Spółka informuje, że wprowadzone zmiany, nie mają żadnego wpływu na wszystkie dane zawarte w sprawozdaniu finansowym, skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym oraz sprawozdaniach firmy audytorskiej, które zostały opublikowane przez Spółkę w dniu 18 marca 2019 r.

Podstawa prawna:

§ 15 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Finansów z 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim,

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.06.2019, 20:25
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii