Pobierz materiał i Publikuj za darmo
NANJING, Chiny, 24 czerwca 2019 r. /PRNewswire/ - Firma Suning.com, zwana dalej firmą, detalista na liście Fortune Global 500 będący w posiadaniu Suning Holdings Group, jednego z największych komercyjnych przedsiębiorstw w Chinach, ogłosiła dzisiaj nabycie 80% udziałów w Carrefour China za sumę 620 milionów euro (4,8 miliarda RMB). Po zakończeniu transakcji firma Suning.com będzie w posiadaniu pakietu kontrolnego w Carrefour China.
Po strategicznym nabyciu 37 ogólnokrajowych sklepów chińskiego giganta nieruchomości Wanda Group wcześniej w tym roku transakcja z Carrefour China przyspieszy ekspansję działalności Suning.com we wszystkich kategoriach produktów, a w szczególności umocni konkurencyjność firmy na rynku produktów szybkozbywalnych. Zasilenie portfela tradycyjnych sklepów przyczyni się także do poprawy doświadczenia zakupowego dla lokalnych klientów.
Jako wiodący detalista omnikanałowy smart w Chinach firma Suning.com od zawsze z zaangażowaniem opracowuje pełne scenariusze ekosystemów handlu detalicznego tak w sieci, jak i w tradycyjnych sklepach od miast po miasteczka. Celem działań firmy jest utworzenie zróżnicowanego doświadczenia zakupowego na potrzeby klientów w dowolnym miejscu i czasie. Uzupełniający się charakter działalności Suning.com i Carrefour China może przyczynić się do skutecznego nagromadzenia przez firmę zasobów kojarzonych z tradycyjnymi supermarketami, jak na przykład sieć sklepów i globalny łańcuch dostaw. Takie zmiany mogą wpłynąć pozytywnie na wyspecjalizowaną działalność Suning.com i umożliwić odkrywanie nowych obszarów działalności w kategorii dóbr konsumenckich.
Carrefour Group to jeden z wiodących na świecie detalistów. Sieć obecna jest na chińskim rynku już od 1995 r. i prowadzi 210 hipermarketów i 24 sklepy w 51 dużych i średnich miastach w Chinach z 30 milionami zarejestrowanych klientów. W 2018 r. sieć wygenerowała sprzedaż netto na poziomie 3,6 miliarda euro (28,5 miliarda RMB) i osiągnęła wynik EBITDA na poziomie 66 milionów euro (516 milionów RMB), tym samym zajmując w tym roku miejsce wśród 10 czołowych sieci dóbr FMCG (supermarkety i sklepy) w Chinach.
W 2019 r. oddział produktów FMCG firmy Suning.com znacznie się rozwinął tak pod względem łańcucha dostaw, jak i tworzenia scenariuszy zakupowych. W dopiero co zakończonym Festiwalu Zakupów 6/18 liczba zamówień w kategorii produktów szybkozbywalnych na stronie Suning.com wzrosła o 245%, co może być bez wątpienia uznane za bardzo dobry wynik. Ponadto nabycie Carrefour China pozwoli na integrację doświadczenia zespołu sieci w zarządzaniu supermarketami oraz możliwości zakupowych z modelem detalu w wielu scenariuszach firmy Suning.com, wielopłaszczyznową siecią logistyczną i pionierskimi technikami cyfryzacji. Działania te pozwolą na dalsze wdrażanie strategii „online do offline" firmy Suning.com w kategorii FMCG i przyczynią się do ogólnego podniesienia konkurencyjności i rentowności obu działalności.
Bazując na umiejętnościach firmy w zakresie detalu inteligentnego, Suning.com będzie promować cyfryzację istniejących sklepów Carrefour China w celu opracowania wiodącego, innowacyjnego doświadczenia zakupowego w supermarketach. Tymczasem połączenie ponad 6000 punktów Suning Xiaodian ze sklepami Carrefour China pozwoli na zmniejszenie kosztów i podniesienie wydajności dostawy do domu firmy Suning.
„W przyszłości planujemy otworzyć dostęp do różnorodnych modeli biznesowych firmy Suning, w tym sprzedaży elektroniki domowej, Redbaby, JIWU, Suning Financial Services, SuFresh i dostaw natychmiastowych Suning Xiaodian w sklepach Carrefour China znajdujących się w największych ośrodkach biznesowych i mieszkalnych w pierwszo i drugoligowych chińskich miastach. Takie podejście pozwoli nam na lepsze sprostanie zapotrzebowaniu ze strony klientów przez wzmocnienie kluczowych możliwości w wyniku innowacji w sklepach. Licząc 400 milionów zarejestrowanych klientów w segmencie detalicznym firmy, ekosystem użytkowników Suning.com zostanie także uzupełniony o system członkowski Carrefour China, co jeszcze podniesie wartość dla klientów” – skomentował Tian Rui, wiceprezes firmy Suning.com.
O Suning.com
Suning.com to wiodący detalista inteligentny online do offline (O2O) w Chinach. W epoce internetu, internetu rzeczy i dużych danych, firma Suning nieustannie realizuje zobowiązanie do promowania integracji detalu inteligentnego i O2O, działalności we wszystkich kategoriach, działalności omnikanałowej, globalnej ekspansji, usług logistyki w chmurze, danych w chmurze i usług finansowych w chmurze. Dzięki temu firma oferuje kompleksowe rozwiązania zakupowe w sklepach tradycyjnych, na komputerach, urządzeniach mobilnych i telewizorach w domach.
Z końcem roku 2018 firma Suning.com była w posiadaniu ponad 11 000 sklepów w lokalnych i zagranicznych sieciach detalicznych, które obejmują Suning.com Plaza, Suning Cloud Store, SuFresh, Redbaby, JIWU, Motor Company, Suning.com Direct-sales Store i Suning CVS. Działalność internetowa Suning.com zanotowała przyspieszony wzrost wśród stron e-handlu przez sprzedaż bezpośrednią i otwartą działalność między platformami, tym samym plasując firmę Suning w czołowej trójce chińskich platform handlu B2C. Firma Suning.com znalazła się na liście Fortune Global 500 za rok 2018.
Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.suning.cn.
O Carrefour
Obejmując sieć różnorodnego typu sklepów liczącą ponad 12 000 punktów w ponad 30 krajach, Carrefour Group jest jednym z wiodących na świecie sprzedawców żywności. Sklepy Carrefour obsługują 105 milionów klientów na świecie i zanotowały sprzedaż na poziomie 84,9 miliarda euro w 2018 r. Grupa zatrudnia ponad 360 000 pracowników, którzy odgrywają ważną rolę w budowaniu pozycji Carrefour jako światowego lidera w zapewnianiu dostępu do wysokiej jakości żywności każdego dnia, w dowolnym miejscu i w dobrej cenie.
Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.carrefour.com, w serwisie Twitter (@CarrefourGroup) i LinkedIn (Carrefour).
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/927214/Suning_com_Headquater.jpg
Źródło: Suning Holdings Group
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 24.06.2019, 14:08 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Rimini Street przedstawia nową konsolę do zarządzania pakietem interoperacyjnych rozwiązań Rimini Connect™
Konsola do Rimini Connect™ zapewnia jeden prosty panel do konfiguracji i obsługi wiodącego w branży pakietu interoperacyjnych rozwiązań Rimini Street.- 25.11.2024, 08:58
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom