Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Szanghaj, 1 sierpnia 2019 r. /PRNewswire/ - Zostało już mniej niż 100 dni do otwarcia drugich Międzynarodowych Targów Chińskiego Importu (CIIE). Dnia 26 lipca w Szanghaju odbyło się wydarzenie poprzedzające targi łączące wystawców i nabywców. Około 100 firm z branż żywności, rolnictwa i opieki zdrowotnej wzięło udział w wydarzeniu i zaprezentowało swoje produkty oraz spotkało się z potencjalnymi nabywcami.
Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Ministerstwo Handlu dnia 26 lipca ponad 60 krajów potwierdziło udział w krajowym pawilonie na drugich targach CIIE, które odbędą się w Szanghaju w dniach od 5 do 10 listopada.
Dnia 25 lipca krajowa poczta chińska przy współpracy z biurem organizacyjnym targów wprowadziła na rynek 5000 specjalnych pocztówek witających wystawców i kupców na drugich targach CIIE.
Ponadto organizatorzy targów ogłosili serię wspierających zasad i ujawnili szczegóły prac przygotowawczych przed drugimi targami CIIE.
Generalna Administracja Celna założyła specjalne biuro na terenie targów w Krajowym Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym w celu nadzorowania procedur celnych w stosunku do przedmiotów z zagranicy oraz świadczenia kompleksowych usług na rzecz wystawców.
Ponadto w tym roku wdrożono 13 zasad ułatwiających postępowanie celne na targach, a lista przedmiotów ograniczonych i zakazanych została opublikowana na oficjalnej stronie internetowej.
Ministerstwo Rolnictwa i Wsi ujednoliciło procedurę zatwierdzania importu i eksportu zagrożonych roślin i zwierząt morskich do regionu Szanghaju.
Administracja Własności Intelektualnej Szanghaju zobowiązała się do priorytetowego rozpatrywania wniosków wystawców targów, a na terenie targów otworzy specjalne stanowisko obsługi.
Targi są pierwszym krajowym wydarzeniem poświęconym specjalnie importowi. W zeszłym roku pierwsze targi zakończyły się intencjami transakcji na kwotę ponad 57,8 miliarda w jednym roku.
Ponad 3000 zagranicznych firm ze 150 krajów i regionów potwierdziło udział w drugich targach CIIE, jak donosi Sun Chenghai, zastępca dyrektora biura organizacyjnego targów CIIE.
W sumie utworzonych zostało 39 krajowych misji handlowych obejmujących niemal 600 misji pomniejszych z prowincji, regionów autonomicznych i miejskich, jak donosi dyrektor, który także dodał, że rejestracja gości zawodowych otwarta została 1 lipca.
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/955240/CIIE_Event.jpg
Źródło: China International Import Expo
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 01.08.2019, 16:09 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu