Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Przewlekła choroba nerek (PChN) od kilku lat jest wymieniana wśród chorób cywilizacyjnych obok otyłości, cukrzycy, chorób sercowo-naczyniowych czy nadciśnienia tętniczego. Szacuje się, że w Polsce na różne stadia tej choroby może cierpieć ponad 4 mln ludzi.
„Do utraty czynności nerek w stopniu wymagającym wdrożenia leczenia dializami lub przeszczepieniem nerki dochodzi co roku w Polsce u co najmniej 6500 osób. Pacjenci podlegają wtedy leczeniu nerkozastępczemu, co najczęściej wiąże się z koniecznością hemodializy trwającej zwykle 4-5 godzin 3 razy w tygodniu. Jest to więc praca na pół etatu. Podróże są jednak mimo to możliwe. Trzeba tylko pamiętać o właściwym ich zaplanowaniu oraz skompletowaniu dokumentacji medycznej” - prof. Ryszard Gellert, konsultant krajowy w dziedzinie nefrologii.
Poza Europą Filipe odwiedzi Kubę, Meksyk, Turcję, Arabię Saudyjską, Izrael, RPA, Indonezję, Tajwan, Tajlandię, Indie, Malediwy, Sri Lankę, Australię, Fidżi, Nową Zelandię oraz Brazylię, gdzie w marcu 2020 zakończy podróż.
‘Chcę pokazać, że nawet z przewlekłą chorobą można cieszyć się życiem, spełniać swoje marzenia, zwiedzać świat. Bariery są tylko i wyłącznie w naszych głowach. Wyruszyliśmy w podróż z nadzieją, że uda nam się zainspirować innych pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek i ich rodziny, do aktywnego spędzania czasu” - powiedział Filipe Almeida.
W Polsce i na terenie Unii Europejskiej, dializy, jako zabieg ratujący życie, są bezpłatne dla wszystkich osób posiadających ubezpieczenie zdrowotne na podstawie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).
„Warto podkreślić, że pacjenci z przewlekłą chorobą nerek mają możliwość podróżowania. Stacje dializ znajdują się na całym świecie, firma Diaverum na przykład posiada 380 placówek w 20 krajach, a dokumentacja medyczna podąża za pacjentem” - powiedziała Joanna Borczak, dyrektor Marketingu Grupy Diaverum.
Partnerem medycznym podróży dookoła świata Felipe Almeidy jest Diaverum – niezależny globalny dostawca usług nefrologicznych, który zarządza stacjami dializ w Europie, Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie.
Podróż życia rodziny Almeida można śledzić na Instagramie: @allaboardfamily oraz na blogu https://allaboardfamily.com.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 08.08.2019, 15:52 |
| Źródło informacji | Diaverum |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Czy zabawki drewniane są lepsze od plastikowych?
Drewniane zabawki mają dziś świetną prasę. Kojarzą się z naturą, spokojem, kreatywnością i dzieciństwem bez nadmiaru bodźców. Plastikowe często przegrywają ten pojedynek jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, bo wielu rodzicom wydają się mniej wartościowe, mniej trwałe albo po prostu mniej „rozwojowe”.- 19.06.2026, 14:16
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Tantis
-
Image
Healthy Lungs for Life PAP
Podnoszenie świadomości społecznej i wspólne działania na rzecz czystszego powietrza i zdrowszych płuc - to jeden z kluczowych celów kampanii Healthy Lungs for Life, której inauguracja odbyła się w Warszawie z udziałem ekspertów zdrowia publicznego i organizacji pacjenckich w ramach tegorocznego Szczytu Prezydenckiego European Respiratory Society (ERS).- 18.06.2026, 10:27
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Raport Forum Konsumentów: pacjenci płacą więcej za leki przez brak konkurencji na rynku aptek PAP
Wyraźne różnice w cenach leków oraz nierówny poziom dostępności aptek - to główne wnioski z drugiej edycji raportu Fundacji Forum Konsumentów, dotyczącego kondycji rynku aptecznego w Polsce. Autorzy opracowania wskazują, że ceny i realny dostęp do farmakoterapii w dużej mierze zależą od tego, czy w danej okolicy działa konkurencja, a różnice te najmocniej odczuwają mieszkańcy mniejszych miejscowości oraz pacjenci wrażliwi, w tym osoby starsze i przewlekle chore.- 18.06.2026, 08:30
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ