Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Dnia 8 września, w niedzielę, odbył się „12. Onkobieg – Razem po zdrowie! Warszawa 2019”, którego uczestnicy wyrazili solidarność z pacjentami onkologicznymi i ich rodzinami. Około 2000 uczestników Onkobiegu pomimo zmiennej pogody łącznie pokonało trasę 26 152 km dookoła Centrum Onkologii - Instytutu i Instytutu Hematologii Transfuzjologii – co przełożyło się na łączną kwotę 118 000 złotych, która przeznaczona zostanie na wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia Sarcoma oraz działalność edukacyjną Stowarzyszenia. Jednym z tegorocznych beneficjentów jest waleczny, młody chłopiec, Jakub. Celem było zebranie środków na protezę i wsparcie w codziennej rehabilitacji.
W tym roku rejestracja pakietów odbywała się tylko on-line. Nowością była akcja #Onkobieg, czyli bieg z dowolnego miejsca na ziemi.
W ramach „miasteczka Onkobiegu” biegacze mogli skorzystać z bezpłatnych porad i badań profilaktycznych prowadzonych przez partnerów i organizacje pozarządowe.
„Dziękuję wszystkim za przybycie pomimo zmiennej pogody. Wasza obecność jest symbolem determinacji, walki i troski o zdrowie pacjentów” – powiedział Kamil Dolecki, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki Sarcoma.
O mistrzowską rozgrzewkę zadbali sportowcy oraz ambasadorzy Onkobiegu. Po niej uczestnicy biegu z entuzjazmem pokonywali kolejne okrążenia, zdobywając frotki, a zarazem ofiarując pomoc dla pacjentów onkologicznych.
Wydarzenie odbyło się dzięki nieocenionej i profesjonalnej współpracy z partnerami oraz pracy wolontariuszy.
Więcej informacji:
Kamil Dolecki
prezes zarządu Stowarzyszenia Sarcoma, organizator Onkobiegu
e-mail: kamil.dolecki@sarcoma.pl
-
Szymon Bubiłek
członek zarządu Stowarzyszenia Sarcoma, organizator Onkobiegu
e-mail: szymon.bubilek@sarcoma.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 10.09.2019, 11:51 |
| Źródło informacji | Stowarzyszenie Sarcoma |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Dostęp do nowoczesnych terapii na nowotwory krwi daje pacjentom szansę na normalne życie
- 29.05.2026, 11:10
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Codzienność opieki - życie bliskich z chorobą Alzheimera
Choroba Alzheimera i inne zaburzenia otępienne stanowią poważne i długotrwałe obciążenie nie tylko dla samych pacjentów, ale również dla ich rodzin i bliskich. Dane pokazują, że aż 92 proc. osób z chorobą Alzheimera w Polsce pozostaje pod stałą opieką rodziny, gdzie niemal w co drugiej odpowiedzialność ta spoczywa wyłącznie na jednej osobie. Wraz z postępem choroby rosną trudności związane z organizacją codziennego życia i zapewnieniem bezpieczeństwa chorego. W odpowiedzi na potrzeby pacjentów i ich rodzin uruchomiono bezpłatną infolinię Helpline (800 201 801), powstałą z inicjatywy Rzecznika Praw Pacjenta we współpracy z Alzheimer Polska. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego PLUS 2021-2027 w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.- 28.05.2026, 16:05
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Agencja 24/7Communication
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ