Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MC informuje:
Już 5 października rusza #CodeWeek2019. Aby to uczcić, organizujemy imprezę, na której nie może Was zabraknąć. Zapewniamy świetną zabawę w świetnym miejscu, nagrody i… wstęp wolny. Dołączcie do nas koniecznie!
Wielkie Święto Programowania – tę imprezę, wspólnie z Centrum Projektów Polska Cyfrowa i NASK-PIB, organizujemy tylko raz w roku. Dlaczego tak rzadko? Dlatego, że taka okazja nie zdarza się często. Jaka to okazja? Inauguracja Europejskiego Tygodnia Kodowania - #CodeWeek2019.
Co, gdzie, kiedy?
Nie wiesz nic o programowaniu? Na naszej imprezie udowodnimy Ci, że po pierwsze – to nic trudnego, a po drugie – że to świetna zabawa. Na nasze Wielkie Święto Programowania zapraszamy dzieci, opiekunów, nauczycieli wraz z uczniami – wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić czas.
Spotykamy się w sobotę (5 października) w Smart Kids Planet – Centrum Mądrej Zabawy na PGE Narodowym w Warszawie (wejście od strony Recepcji). Będziemy na Was czekać od godz. 9 do godz. 16. Ile kosztują bilety wstępu? Nic. Wejście na Wielkie Święto Programowania jest darmowe. To pierwszy ważny powód, dla którego warto się tam pojawić? Inne?
- Wielkie Święto Programowania to świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku, w tym także tych całkiem dorosłych – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Jak zwykle zadbamy o to, aby każdy znalazł tam coś dla siebie – dodaje szef MC.
Na jakie atrakcje możecie liczyć? Co powiecie na pokonywanie zakodowanej trasy dla robotów? A może wolicie rozkodowywanie szyfrów? Będą z nami roboty i wiele innych atrakcji, dzięki którym długo nie zapomnicie tej soboty.
- Programowanie naprawdę nie jest trudne. Udowodnimy, że może to robić każdy i wszędzie, a wszystko czego potrzeba by zacząć swoją przygodę z tym działaniem, to zapał i dobre chęci. W sobotę gwarantujemy dużo śmiechu i emocji przy rozwiązywaniu zagadek i logicznych zadań – mówi Wojciech Szajnar, dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa.
Podejmij wyzwanie
Założenie jest takie, że każde z dzieci będzie miało wyzwanie. Jakie? Przejść 12 stref warsztatowych i zdobyć w każdej z nich specjalną naklejkę. Każda strefa to inne zadanie związane z programowaniem. Bez obaw, poradzicie sobie. Gdyby cokolwiek sprawiało Wam problem – pomogą nasi animatorzy. To będzie świetna zabawa, a nie twarda konkurencja.
Na dzieciaki, które przejdą wszystkie strefy i zdobędą wszystkie naklejki będą czekały wyjątkowe nagrody. Nie zdradzimy jakie – musicie przyjść i sami się przekonać.
Ważna informacja dla rodziców: zwiedzenie wszystkich stoisk może potrwać nawet 1,5 godziny. Co mama i tata mają robić w tym czasie? O dorosłych też zadbamy. Eksperci NASK-PIB w tym czasie porozmawiają z Wami o bezpieczeństwie dzieciaków w Internecie. Powiedzą Wam jak mądrze towarzyszyć dziecku w sieci, odpowiedzą na Wasze pytania.
#CodeWeek2019 – zaczynamy!
Wielkie Święto Programowania to inauguracja tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania - #CodeWeek2019, który w tym roku odbędzie się w dniach 5-20 października.
#CodeWeek to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko. Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W skrócie: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami i robotami. To prostsze, niż Wam się wydaje!
Zasada jest jedna: niezależnie od kompetencji spotykamy się, aby bawić się programowaniem. Liczy się zapał i dobre chęci.
Przyjdź i przekonaj się, że Ty też możesz programować! Więcej informacji o #CodeWeek2019 znajdziecie na http://koduj.gov.pl/
# # #
Kiedy: sobota, 5 października 2019 r. (godz. 9-16)
Gdzie: Warszawa, Smart Kids Planet – Centrum Mądrej Zabawy, PGE Narodowy (wejście od Recepcji), Al. Ks. J. Poniatowskiego 1
Partnerami Wielkiego Święta Programowania są: Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy, Centralny Ośrodek Informatyki, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, Fundacja Orange, Kodowanie na Dywanie, EduSense, Fundacja ProFuturo (Aktin), Funtronic, RobiszTo, Portal multimediawszkole.pl, Sphero i Osmo (Alstor Sp. J.), Wonder Polska, Plik i Folder Odkrywcy Internetu.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ skib/ wus/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 30.09.2019, 20:59 |
Źródło informacji | MC |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |