Pobierz materiał i Publikuj za darmo
<p>Ponad połowa Polaków posiada oszczędności, a idea oszczędzania zyskuje zwolenników z roku na rok. Czy pamiętamy jednak o odpowiednim zabezpieczeniu swoich środków przed cyberprzestępcami? Z okazji Światowego Dnia Oszczędzania warto przybliżyć zasady zabezpieczania naszych pieniędzy w Internecie.
Światowy Dzień Oszczędzania przypada ostatniego dnia października. Z tej okazji zespół ekspertów Internetowykantor.pl przygotował poradnik, który porusza kwestie zabezpieczenia pieniędzy, trzymanych na naszych kontach bankowych.
A oszczędności Polacy gromadzą coraz więcej. Raport CBOS z maja tego roku pokazuje, że już 55 proc. gospodarstw domowych w naszym kraju oszczędza na wybrany cel. To o 6 proc. więcej niż w 2017 roku i dwukrotność tego, co 10 lat temu. Wraz ze wzrostem popularności nowych technologii, swobodnie dysponujemy naszymi finansami korzystając z kont bankowych i aplikacji mobilnych. Zwiększa się jednak tym samym ryzyko oszustw internetowych i działalności cyberprzestępców.
„Współczesnymi, popularnymi metodami ataków na nasze oszczędności są ataki phishingowe wymuszające nieautoryzowaną transakcję, oszustwa na BLIK czy wiadomości od przyjaciół, którzy proszą o rzekome wsparcie - wylicza Maciej Pawlak, Chief Information Security Officer w Currency One, operatora serwisu Internetowykantor.pl. - Warto wiedzieć, na jakie podejrzane zachowania w Internecie zwracać uwagę. Przez nieznajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa możemy stracić oszczędności całego życia - dodaje.
W załączonym poradniku, eksperci poruszają temat współczesnych zagrożeń związanych z oszustwami internetowymi i sposobów działań cyberprzestępców. Znajdziemy tu odpowiedzi na pytania: jakich zachowań w sieci unikać, jak rozpoznać fałszywe wiadomości, jak się zabezpieczyć przed cyberzłodziejami. Dowiemy się też, czy hasło rzeczywiście musi być zupełnie przypadkowe i dlaczego warto aktualizować systemy komputerowe.
Zapraszamy do lektury.
Poradnik do pobrania dostępny jest na stronie:
https://internetowykantor.pl/media/uploads/czy_bezpiecznie_zarzadzasz_swoimi_finansami_w_sieci_poradnik.pdf
Currency One SA to operator serwisów Internetowykantor.pl oraz Walutomat.pl. Spółka była wielokrotnie nagradzana za najlepsze i nowatorskie rozwiązania na rynku wymiany walut oraz cieszy się pozycją jednego z liderów w segmencie niebankowych podmiotów oferujących wymianę walut online. Z usług serwisów Currency One korzysta już ponad 600 tysięcy klientów.
Internetowykantor.pl to pierwszy w Polsce kantor online, który działa nieprzerwanie od 2010 r. Serwis umożliwia tanią, szybką i przede wszystkim bezpieczną wymianę walut, bez konieczności wychodzenia z domu oraz przelewy zagraniczne. Obecnie z usług serwisu korzysta ponad 300 tysięcy klientów, którzy rocznie wymieniają miliardy złotych. Internetowykantor.pl jest laureatem Złotego Bankiera 2018.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
POBIERZ ZAŁĄCZNIKI
Data publikacji | 30.10.2019, 10:19 |
Źródło informacji | Currency One |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu