Newsletter

Nagrody Fiat Chrysler Automobiles oraz CNH Industrial w Polsce dla 61 dzieci pracowników za bardzo dobre wyniki w nauce

04.11.2019, 14:25aktualizacja: 04.11.2019, 14:25

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wręczenie Nagród FCA i CNH Industrial (1)
Wręczenie Nagród FCA i CNH Industrial (1)
W październiku 2019 r. już po raz 23. odbyła się ceremonia wręczenia nagród FCA i CNH Industrial w ramach Konkursu im. Sergio Marchionne dla dzieci pracowników za bardzo dobre wyniki w nauce osiągnięte w okresie od 01.07.2017 r. do 30.06.2018 r. Władze spółek Grupy FCA podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej w dniu 11 października 2019r. wręczyły dyplomy oraz nagrody pieniężne 51 uczniom i studentom. Podobna uroczystość dla dzieci pracowników CNH Industrial odbyła się 15 września w Płocku, gdzie wręczono nagrody 10 osobom.

Inicjatywa nagradzania dzieci za wyniki w nauce jest realizowana od 23 lat wspólnie przez spółki Grupy FCA oraz spółki Grupy CNH Industrial. Ogółem w tegorocznej edycji nagrody pieniężne zostały przyznane 61 uczniom i studentom, a ich łączna wartość wyniosła 178 500 złotych.

Od tegorocznej edycji nagród program nosi nazwę „KONKURSU IM. SERGIO MARCHIONNE O NAGRODY FCA I CNH INDUSTRIAL DLA DZIECI PRACOWNIKÓW”. Taką decyzję ogłosił John Elkann przy okazji uroczystości upamiętniającej zmarłego dyrektora pełnomocnego, która miała miejsce we wrześniu 2018 roku w Auburn Hills.

„Trudno byłoby znaleźć lepszego patrona dla nagrody, którą otrzymują nasi młodzi laureaci. Sergio Marchionne był osobą niesamowicie ciężko pracującą, ale jednocześnie wielkim wizjonerem, który wykazywał się determinacją w realizacji swoich koncepcji” – powiedziała podczas uroczystości w Bielsku-Białej Henryka Bochniarz, członek Rady Nadzorczej FCA Poland i przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.

Wyraziła nadzieję, że właśnie wśród laureatów nagrody FCA i CNH Industrial są młodzi ludzie, którzy będą w stanie sprostać wielkim wyzwaniom współczesnego świata i którzy „będą wskazywali swoim koleżankom i kolegom, w którą stronę podążać”.

„Ta nagroda jest też dowodem na to, jak wielką wagę przywiązujemy w firmie do ludzi, nie tylko do pracowników, ale też do ich rodzin” – mówiła Henryka Bochniarz. Gratulowała zarówno laureatom, jak też ich rodzicom i nauczycielom, „bo wiadomo, że sukcesów nie osiąga się w pojedynkę”.

„Docenianie pracowników przez prywatne firmy to dobra praktyka oraz godny wzór do naśladowania” – mówił do uczestników uroczystości Jan Chrząszcz, wicewojewoda śląski. Z kolei Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej, wskazywał, że zaletą konkursu jest docenienie talentu i wysiłku młodych ludzi, którzy dzięki takiej zachęcie w przyszłości mogą stać się „wspaniałymi inżynierami lub liderami wśród kadry kierowniczej”.

Prof. Ryszard Barcik, członek komisji konkursowej wyraził nadzieję, że laureaci w przyszłości będą łączyć naukę z szeroko pojętą gospodarką. „To jest domena dzisiejszej młodzieży, która umiejętnie wdraża swoje pomysły, innowacje i jest przedsiębiorcza” – mówił profesor Barcik, zachęcając laureatów do ustawicznego poszerzania wiedzy.

Prof. Marek Trąbski, członek komisji konkursowej podkreślał, że wśród laureatów są absolwenci różnych kierunków studiów o różnych specjalnościach. „Polska potrzebuje mądrych i wykształconych ludzi – zarówno inżynierów, jak i specjalistów w naukach humanistycznych” – mówił profesor Trąbski.

„Wiem, jak wspaniali jesteście, dlatego cieszcie się swoim talentem, rozwijajcie go w sobie i bądźcie zawsze wierni tej ustawicznej pracy nad sobą” – mówił do laureatów ks. Robert Kaczmarek reprezentujący Archidiecezję Katowicką. „Pozwólcie, by rozkwitły wasze marzenia i podejmujcie w życiu ryzyko, nawet jeśli mielibyście popełnić błędy” – zachęcał młodzież ks. Sebastian Rucki z Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

W tym roku polska Komisja ds. Nagród FCA i CNHI – w skład której wchodzą: przedstawiciel Grupy FCA w Polsce, profesorowie polskich uczelni oraz pracownicy naukowi – przyznała wyróżnienia w czterech kategoriach:

• 10 nagród w kategorii świadectw maturalnych,

• 6 nagród w kategorii licencjata,

• 21 nagród w kategorii inżyniera,

• 24 nagrody w kategorii magistra lub lekarza.

W uroczystościach, które odbyły się w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej i w Zakładzie produkcyjnym w Płocku, oprócz nagrodzonych i ich rodziców, udział wzięli przedstawiciele świata nauki i instytucji lokalnych, rektorzy i profesorowie polskich uczelni oraz przedstawiciele spółek Grupy FCA i CNHI w Polsce.

W dotychczasowych edycjach konkursu w Polsce, w latach 1997-2019, przyznano 3 289 nagród o łącznej wartości przekraczającej 11,6 mln złotych.

Program nagród przyznawanych dzieciom pracowników ustanowiony został przez Zarząd Fiata SpA w Turynie w 1996 roku.

Od początku jego celem jest docenienie uczniów i studentów osiągających szczególnie dobre wyniki w nauce. Wyróżnienia przyznawane są zarówno we Włoszech, jak i w innych krajach, w których Fiat (obecnie FCA) odgrywa znaczącą rolę. Oprócz Polski są wśród nich: Argentyna, Belgia, Brazylia, Chiny, Czechy, Francja, Hiszpania, Indie, Kanada, Meksyk, Niemcy, Portugalia, Serbia, Stany Zjednoczone, Szwajcaria oraz Wielka Brytania.

W Polsce Grupa FCA reprezentowana jest przez 13 spółek oraz 5 zakładów produkcyjnych: FCA Poland w Tychach (produkcja samochodów Fiat 500, Abarth 500, Lancia Ypsilon), FCA Powertrain w Bielsku-Białej (produkcja silników wysokoprężnych i benzynowych), Teksid w Skoczowie (produkcja odlewów z żeliwa) Plastic Components and Modules oraz Plastic Components Fuel Systems w Sosnowcu.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 04.11.2019, 14:25
Źródło informacji Centrum Prasowe PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ