Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Bezpośredni wkład Huawei w europejskie PKB w ubiegłym roku w wyniku działalności na terenie UE, Islandii, Norwegii oraz Szwajcarii wyniósł 2,5 mld euro. To niemal dwukrotnie więcej niż w 2014 roku (wzrost o 19 proc. rok do roku).
Zatrudnienie w tym czasie wzrosło średnio o 13 proc. Suma wpływów podatkowych do europejskiej kasy z tytułu działalności firmy zwiększyła się w perspektywie rok do roku o 17 proc. i wyniosła 5,6 mld euro. Sam Huawei w minionym roku zapłacił w Europie 1,8 mld euro.
Kwota podatku CIT zapłaconego w 2018 r. przez polską spółkę Huawei wyniosła 100 mln zł. To najlepszy wynik spośród wszystkich firm z branży ICT.
Chiński producent ma obecnie 23 centra badawcze w 12 europejskich krajach. W programie badań i rozwoju bierze też udział 140 europejskich uniwersytetów.
Przez łańcuch dostawców w 12 krajach o najwyższym współczynniku zakupów i usług w 2018 roku Huawei zostawił w Europie 5,4 mld euro. Kolejne 4,9 mld euro zostało wygenerowane przez wypłaty dla pracowników Huawei oraz dostawców, którzy następnie wydali je w handlu detalicznym oraz sektorze rozrywkowym.
W 2018 roku Chińczycy zapewnili łącznie 169 700 miejsc pracy (w tym 13 300 posad dla stałych pracowników i kontraktorów) oraz 80 300 stanowisk w europejskich firmach stanowiących łańcuch dostawców.
„Skoncentrowaliśmy się na innowacjach w dziedzinie inżynierii i technologii w celu zaspokojenia potrzeb klientów” - powiedział William Xu dyrektor Zarządu i prezes Instytutu Badań Strategicznych Huawei, otwierając 7. edycję European Innovation Day 2019 w Paryżu. „Jednak w miarę zbliżania się do tego, co nazywamy Innowacją 2.0, będziemy koncentrować się na badaniach naukowych i wynalazkach opartych na naszej wizji przyszłości" - dodał.
Jak zapewniał Xu, Huawei chce ściśle współpracować z naukowcami i przemysłem w całej Europie, aby wspólnie badać i analizować trendy rozwojowe oraz zwiększać inwestycje w rozwój talentów i współpracę z uniwersytetami.
„Wierzymy, że w ciągu następnych 20, 30 lat wejdziemy do inteligentnego świata, w którym wszystkie rzeczy będą się nawzajem wyczuwać i rozumieć. 5G, Internet Rzeczy (IoT - ang. Internet of Things) oraz sztuczna inteligencja staną się fundamentami inteligentnego świata przyszłości" - stwierdził William Xu.
Przedstawiciele Huawei odnieśli się też do kwestii strategii UE na rzecz niezależności i suwerenności cyfrowej.
„Teraz, gdy przepływ informacji nie zna granic, niezależność cyfrowa staje się kluczowa. Zdecydowanie popieramy tę koncepcję. Musimy pamiętać, że cyfrowa suwerenność nie jest jak budowanie muru berlińskiego. Otwarta współpraca międzynarodowa staje się ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Technologie informacyjno-komunikacyjne stanowią cyfrową podstawę wszystkich gałęzi przemysłu” - zaznaczył William Xu.
Jak zapewnił, Huawei chce nadal wspierać Europę w budowaniu jej własnej infrastruktury cyfrowej i pomagać europejskim partnerom „w utrzymaniu globalnej konkurencyjności w branżach, w których mają oni przewagę”.
Panele dyskusyjne w ramach European Innovation Day 2019 w Paryżu poświęcono również tematyce promowania dobrobytu kulturalnego przez technologię, wzmocnieniu różnych gałęzi przemysłu za sprawą wdrożenia sieci 5G, a także zwiększeniu dobrobytu społecznego i umocnienia roli kobiet w dziedzinie technologii za sprawą sztucznej inteligencji.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 06.11.2019, 16:31 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
W czasie sezonowego wypadania sierści u zwierzaków pozbądź się pluskiew, roztoczy i alergenów dzięki najnowszemu odkurzaczowi do materaców Jimmy BX7 Pro Max
Jimmy BX7 Pro Max zwalcza niewidoczne pluskwy, roztocza i alergeny przy pomocy technologii odkażania UV i nagrzewania.- 15.05.2025, 16:35
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Problem odpowiedzialności członka zarządu a kwestia liczby wierzycieli
Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł 30 kwietnia 2025 r., że członkowie zarządu spółek nie mogą uwolnić się od odpowiedzialności za zobowiązania podatkowe firmy, powołując się wyłącznie na fakt, że spółka miała tylko jednego wierzyciela. Mimo że polskie prawo upadłościowe wymaga minimum dwóch wierzycieli do wszczęcia postępowania upadłościowego, TSUE uznał, że sam ten argument jest niewystarczający.- 15.05.2025, 15:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Kancelaria Prawna Skarbiec
-
Image
BingX prezentuje ChainSpot: innowacja w finansach CeDeFi z myślą o prostszych i bezpieczniejszych transakcjach on-chain
- 15.05.2025, 12:09
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ