Newsletter

Polityka i społeczeństwo

„Polska obecność w rejonach polarnych - historia i przyszłość” - wykład otwarty w Instytucie Geofizyki PAN

02.01.2020, 11:31aktualizacja: 02.01.2020, 11:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Instytut Geofizyki PAN - stacja badawcza
Instytut Geofizyki PAN - stacja badawcza
Dlaczego badania polarne to wizytówka polskiej nauki? Gdzie jesteśmy, co badamy, co zyskujemy? Dlaczego warto inwestować w polską obecność w Arktyce i Antarktyce?

Instytut Geofizyki PAN zaprasza 21 stycznia o godz. 17:00 na ul. Księcia Janusza 64 w Warszawie na wykład otwarty prof. dr. hab. Piotra Głowackiego pt. „Polska obecność w rejonach polarnych – historia i przyszłość”. 23 stycznia o 11:00 i 17:00 wykład zostanie powtórzony w formie webinarium.

Badania polarne to wizytówka polskiej nauki. Stacje na obu krańcach globu, lata doświadczeń, badań naukowych ale też niezastąpione relacje międzynarodowe, współpraca z największymi graczami, silny głos w ważnych gremiach. To także unikalne laboratorium technologii. O tym, dlaczego warto inwestować w polską obecność w regionach polarnych opowie prof. dr hab. Piotr Głowacki, polarnik, wieloletni kierownik Polskiej Stacji Polarnej Hornsund.

Wykład odbywa się w ramach projektu EDU-ARCTIC.PL, poświęconego przybliżaniu osiągnięć polskiej nauki, w szczególności badań polarnych. Przez dwa lata w ramach projektu będą prowadzone webinaria, wykłady otwarte, zajęcia dla uniwersytetów trzeciego wieku i uniwersytetów dziecięcych. Na portalu edu-arctic.pl znajdą się m.in. artykuły popularnonaukowe, materiały RODZINNE LABORATORIUM prezentujące tematykę polarną w postaci gier, quizów, krzyżówek czy łatwych eksperymentów. Z kolei na kanale Youtube będzie można obejrzeć serię filmów „(Ant)Arktyka bez tajemnic”. Dla najmłodszych powstanie gra obrazkowa, dla nieco starszych – aplikacja mobilna POLARNA PODRÓŻ.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 02.01.2020, 11:31
Źródło informacji Instytut Geofizyki PAN
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ