Newsletter

MF: Internet ułatwia życie. Spróbuj! – kolejna odsłona kampanii e-Polak potrafi! (komunikat)

03.02.2020, 20:16aktualizacja: 03.02.2020, 20:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MC informuje:

Marta Manowska – dziennikarka i prezenterka telewizyjna została ambasadorką naszej kampanii „e-Polak potrafi!”. Wspólnie będziemy przekonywać seniorów (i nie tylko), że internet potrafi skutecznie ułatwiać życie, a korzystanie z niego nie jest wcale takie trudne.

– Starsze osoby są przyzwyczajone, że aby coś załatwić trzeba wyjść z domu. A tak naprawdę można wszystko załatwić w domu, z kubkiem kawy obok. Wystarczy usiąść, wziąć głęboki oddech, otworzyć komputer, przełamać się i zrobić pierwszy krok. To prostsze i bardziej intuicyjne, niż nam się wydaje – przekonuje Marta Manowska, ambasadorka naszej kampanii „e-Polak potrafi!”.

Spróbuj!

E-usługi, bezpieczeństwo w sieci, programowanie i jakość życia – to cztery obszary naszej kampanii „e-Polak potrafi!”. W promowaniu i informowaniu o e-usługach wspiera nas aktor Michał Czernecki. O bezpieczeństwie w sieci i programowaniu mówimy razem z Tomaszem Rożkiem. Czas na jakość życia – i to w tym obszarze wesprze nas Marta Manowska.

– Zależało nam na osobie, którą będzie wiarygodna w grupie, do której kierujemy nasze działania. A tym razem chcemy dotrzeć do tych, których akurat nie ma w internecie lub pojawiają się w nim bardzo rzadko – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się przekonać nieprzekonanych, że ani wiek, ani umiejętności nie są przeszkodą do zostania e-Polakiem – dodaje szef MC.

Kampania „e-Polak potrafi!” jest częścią projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne”, który realizujemy od 2017 r. To kolejny etap działań promujących korzystanie z technologii cyfrowych. Będziemy ją realizować do końca 2020 r.

Każdy może być e-Polakiem

W ramach kampanii informujemy, edukujemy i pomagamy w zrozumieniu tajników nowych technologii. Wspierają nas w tym ambasadorzy, influencerzy, psycholodzy i inni eksperci. Prowadzimy działania w prasie i internecie, przygotowaliśmy także spoty telewizyjne. W najnowszym, emitowanym od wczoraj na antenach TVP i Polsat, wystąpiła Marta Manowska.

Internet ułatwia życie. Spróbuj! – obejrzyj spot. https://www.youtube.com/watch?v=7roo5KRr-iM&feature=youtu.be

– Każdy może być e-Polakiem. Ani wiek, ani internetowe umiejętności nie mają tu żadnego znaczenia. W razie problemów i niejasności, pytajmy młodszych członków rodziny. Na pewno pomogą! Warto – choćby metodą prób i błędów – przekonać się do internetu. Szybko zdamy sobie sprawę, że to nic trudnego – mówi nasza ambasadorka.

Już dziś Polacy drogą elektroniczną mogą korzystać z wielu usług, które oferuje im nie tylko administracja, ale i biznes. Mimo to wielu wciąż nie zdaje sobie z tego sprawy. To często osoby w średnim wieku i starsze, mieszkające w mniejszych miejscowościach. I to m.in. do nich adresowane są działania z obszaru jakość życia.

Młodsze wsparcie

– W naszej kampanii będziemy także przekonywać młodszych i lepiej zorientowanych w nowych technologiach, by pomagali swoim rodzicom i dziadkom w zrozumieniu internetowych tajników – tłumaczy minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Nie musimy zaczynać od razu od załatwiania spraw urzędowych. Kupienie online biletów na wspólne wyjście do kina to też świetny pomysł – dodaje szef MC.

Więcej informacja na www.gov.pl/epolakpotrafi

Kampania „e-Polak potrafi!” jest realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, dofinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020. Projekt jest realizowany od września 2017 r.

O projekcie

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ mom/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.02.2020, 20:16
Źródło informacji MC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ