Newsletter

MC: Globalna dyskusja o przyszłości internetu – czas start! (komunikat)

11.03.2020, 15:19aktualizacja: 11.03.2020, 15:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MC informuje:

Wbrew temu, co myślisz możesz mieć wpływ na to, jak w przyszłości będzie funkcjonował internet. Masz szansę do swojego zdania przekonać liderów państw z całego świata. Jak to możliwe? Razem z nami zaangażuj się w organizację tegorocznego światowego Forum Zarządzania Internetem (IGF)! Sprawdź jak.

IGF to międzynarodowa inicjatywa ONZ, której celem jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju internetu oraz o najbardziej aktualnych i palących zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem.

Wyjątkowe wydarzenie.

Raz w roku, w różnych częściach świata, ministrowie i szefowie organizacji międzynarodowych z całego świata, przedstawiciele biznesu, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego oraz wiele innych wpływowych osób spotykają się, by rozmawiać o przyszłości internetu. W tym roku, a dokładnie w dniach 2-6 listopada, spotkaj± się w Polsce (w Katowicach).

- To niepowtarzalna okazja, by pokazać światu nasze kompetencje i zaangażowanie. Dlatego zachęcam wszystkich związanych z polskim środowiskiem internetowym, ale i studentów, pasjonatów, teoretyków i praktyków nowych technologii do przyłączenia się do nas i wspólne działanie nad przygotowaniem programu tegorocznego Forum Zarządzania Internetem – mówi wiceminister cyfryzacji Wanda Buk. – Najbliższa okazja już za kilka dni – dodaje.

Zapraszamy na webinar!

A dokładnie za 5 dni. W poniedziałek (16 marca) o godz. 15.00 wystartuje webinar informacyjny, w trakcie którego będzie można zadać wszystkie nurtujące pytania na temat tegorocznego IGF. Odpowiemy na nie razem z przedstawicielami ONZ. Przedstawimy też nasze plany i wszystkie niezbędne informacje dotyczące możliwości organizowania wydarzeń towarzyszących tegorocznemu IGF.

Plan jest taki - webinar będzie się składał z trzech części:

- 15.00 – 15.15 - informacja Ministerstwa Cyfryzacji na temat „DNIA 0” (2 listopada) i możliwości organizowania wydarzeń towarzyszących. W tej części opowiemy o naszych oczekiwaniach i możliwościach. Jakie mamy sale, ile czasu chcemy przeznaczyć na konkretne przedsięwzięcia, itp. Warsztaty, panel dyskusyjny, wspólne oglądanie filmu? Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły. Oczywiście liczymy na aspekt cyfrowy!

WAŻNE! Do 15 kwietnia czekamy na Wasze propozycje warsztatów i wydarzeń w ramach tzw. dnia 0 (tj. 2 listopada). Więcej informacji na ten temat - IGF2020 – ułóż z nami jego program.

- 15.15 – 15.30 – informacja ONZ na temat aktywności podczas dni 1-4, możliwości skorzystania z przestrzeni wystawienniczej itp.

- 15.30 – 16.00 – Q&A, czyli pytania i odpowiedzi

Uwaga! Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Kto i jak?

Na czyj udział w webinarze liczymy? Wszystkich! Jeśli prowadzisz biznes w branży IT, jesteś ekspertem z zakresu nowych technologii, przedstawicielem organizacji pozarządowej, czy studenckiego koła naukowego - to zaproszenie jest dla Ciebie. Do aktywności zachęcamy w szczególności młodych ludzi. To Wy jesteście regularnymi użytkownikami Internetu, chcemy by Wasz głos był w tym roku bardziej słyszalny. Liczymy na Waszą aktywność!

Aby wziąć udział w webinarze trzeba połączyć się online z adresem https://intgovforum.zoom.us/j/930092227. To nic trudnego! Będziemy mogli od razu zobaczyć się i usłyszeć.

Przypominamy – startujemy w poniedziałek (16 marca) o godz. 15.00!

Więcej informacji o IGF na www.gov.pl/igf2020 oraz na Twitterze @igf_2020.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ mst/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.03.2020, 15:19
Źródło informacji MC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ