Newsletter

MF: Program Finansoaktywni dostosowany do lekcji on-line (komunikat)

31.03.2020, 18:34aktualizacja: 31.03.2020, 18:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MF informuje:

- Od 30 marca 2020 r. materiały edukacyjne dla nauczycieli, przygotowane w ramach programu edukacyjnego „Finansoaktywni”, są dostosowane do lekcji on-line.

- Teraz nauczyciel ma do dyspozycji scenariusz i materiały do przeprowadzenia lekcji zdalnie w czasie rzeczywistym oraz materiały dla ucznia do samodzielnej pracy.

- Ministerstwo Finansów włącza się też do Akcji E-edukacja, zainicjowanej przez GovTech Polska.

Tegoroczna, 6. edycja programu edukacyjnego „Finansoaktywni”, wystartowała na początku marca pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W misji „Planujemy budżet” uczniowie poznają strukturę budżetu domowego oraz znaczenie i efekty jego planowania. Przeanalizują strukturę dochodów i wydatków budżetu państwa, a także uchwałę budżetową swojej gminy. Poznają zasady funkcjonowania budżetu obywatelskiego: dowiedzą się, jak powstaje i w jaki sposób mogą wpływać na inwestycje w swojej okolicy.

Teoria to nie wszystko. Uczestnicy projektu mają okazję sprawdzenia nowych umiejętności również w praktyce. Chętni staną przed konkursowym zadaniem – przygotowania projektu inwestycji realizowanej z budżetu obywatelskiego, która mogłaby zostać przeprowadzona w ich najbliższym otoczeniu.

Finansoaktywni dostępni online

Obecnie, kiedy zajęcia dydaktyczne nie mogą odbywać się w szkołach, umożliwiamy nauczycielom przeprowadzenie lekcji zdalnie. Zależy nam, aby wszyscy, którzy już dołączyli i którzy dopiero dołączą do programu, mogli realizować zajęcia dydaktyczne. Wszystkie materiały edukacyjne przygotowane w ramach programu, dostępne dotychczas w formie tradycyjnej, udostępniamy od teraz w formie elektronicznej. Lekcja (według wyboru nauczyciela) może zostać przeprowadzona online w czasie rzeczywistym za pomocą wybranego komunikatora lub też nauczyciel może przesłać materiały uczniom do samodzielnej pracy w domu.

Jak wziąć udział w programie

Do programu mogą się zgłaszać nauczyciele szkół podstawowych (5., 6., 7. i 8. klasy) z całej Polski. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.finansoaktywni.pl. Na adres e-mail wskazany w zgłoszeniu zostanie przesłana informacja, jak pobrać zestaw materiałów edukacyjnych w formie elektronicznej wraz z instrukcją, jak skorzystać z tych materiałów. Oczywiście zestawy w formie drukowanej zostaną dostarczone do szkół w najbliższym możliwym terminie. Przygotowanych zostało 525 zestawów drukowanych. Aktualnie mamy już ponad 250 zgłoszeń.

Etapy konkursu

W I etapie nauczyciele przeprowadzają lekcje edukacyjne na podstawie materiałów i zachęcają podopiecznych do udziału w konkursie. Zespoły złożone z maks. 3 uczniów przygotowują zadanie konkursowe, które następnie zgłasza się przez formularz na stronie finansoaktywni.pl.

W II etapie komisja konkursowa wybierze 10 najlepszych projektów. Zwycięzcy zostaną zaproszeni do Warszawy, gdzie odbędzie się uroczysty finał, podczas którego uczniowie zaprezentują swoje prace, otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

Dołącz do Finansoaktywnych

Obserwuj nas na facebook.com/Finansoaktywni

# # #

W ramach Akcji E-dukacja powstała między innymi platforma: www.gov.pl/zdalnelekcje. To miejsce, w którym zarówno uczniowie, jak i nauczyciele znajdą materiały dla poszczególnych klas i przedmiotów, pomocne w realizowaniu nauki. Udostępnione tam materiały są gwarancją wartościowych i merytorycznych zajęć.

Inspiracje do lekcji można też znaleźć na FB - Akcja E- dukacja! #AkcjaEdukacja

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ ryb/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 31.03.2020, 18:34
Źródło informacji MF
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii