Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Kolejne samoloty będą lądować w Warszawie jeszcze w tym tygodniu, 3 i 4 kwietnia. Tak sprawne i szybkie zorganizowanie tej gigantycznej operacji logistycznej możliwe było dzięki osobistemu zaangażowaniu się w akcję prezydenta RP Andrzeja Dudy, który rozmawiał na ten temat z prezydentem ChRL.
W samolocie, który dziś dotarł do Polski znalazł się sprzęt medyczny wyprodukowany przez trzy chińskie fabryki. Wyładowano m.in. kilkadziesiąt respiratorów medycznych, a także kombinezony medyczne i maseczki ochronne.
„Ten transport pokazuje, że na spółki Skarbu Państwa zawsze można liczyć, nawet w tak trudnej sytuacji – powiedział minister Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, który był obecny podczas rozładunku sprzętu na warszawskim lotnisku. – KGHM to nasz narodowy +czempion+, to spółka, która dzięki swoim doskonałym kontaktom biznesowym może realizować tak potężne operacje, co dziś jest szczególnie ważne”.
Minister Małecki dodał, że spółki Skarbu Państwa oprócz pomocy materiałowej przekazały już ponad 80 mln złotych darowizn na rzecz walki z epidemią koronawirusa.
„To już trzeci samolot, który na nasze zlecenie dotarł do kraju – powiedział prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński. – Wartość sprzętu zakupionego przez nas to ponad 20 mln złotych. Dziś przyleciały do Polski niezwykle potrzebne lekarzom respiratory medyczne”.
Prezes Chludziński podkreślił, że nie jest to ostatni transport finansowany przez lubiński koncern. „Kolejne dostawy obejmą około 500 m3 towarów – dodał Marcin Chludziński. – Żeby przewieźć tyle sprzętu potrzeba byłoby aż dwóch największych wojskowych samolotów transportowych, czyli samolotów An-124 Rusłan. Udaje nam się zorganizować te operacje, które są niezwykle trudne, dzięki świetnym kontaktom biznesowym w Chinach”.
„Chciałbym podkreślić, że KGHM Polska Miedź S.A. cały czas pracuje na pełnych obrotach. Oczywiście nasi pracownicy zachowują wszelkie wymagane zasady bezpieczeństwa, ale nasza działalność produkcyjna w ostatnich dniach nie ucierpiała” – zakończył Marcin Chludziński.
Sprzęt, który dotarł do Polski w wyniku zakupów KGHM Polska Miedź S.A. został bezpłatnie przekazany Agencji Rezerw Materiałowych. „Z naszych informacji wynika, że już trafił do potrzebujących placówek służby zdrowia i innych służb publicznych” – dodał Marcin Chludziński.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 01.04.2020, 18:20 |
Źródło informacji | KGHM |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu