Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Sektor energetyczny na całym świecie przechodzi niezwykle szybką transformację technologiczną. Digitalizacja oraz dynamiczny rozwój nowych technologii wpływa nie tylko na automatyzację zakładów energetycznych i zwiększenie efektywności ich działania, ale również diametralnie zmienia obsługę klienta. Dzisiejszy klient jest coraz bardziej wymagający i świadomy. Oczekuje dedykowanych ofert oraz profesjonalnej i szybkiej obsługi. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę innogy Polska, która wsłuchuje się w głos swoich klientów i odpowiada na ich potrzeby. Firma właśnie wdrożyła narzędzie online umożliwiające przejęcie licznika energii elektrycznej oraz podpisanie umowy na dostawę prądu bez wychodzenia z domu.
„Cyfryzacja zmienia sposób prowadzenia biznesu i preferencje klientów. Wszyscy cenią swój czas i wymagają prostych rozwiązań w kontaktach z dostawcami usług. przejmijlicznik.innogy.pl stworzyliśmy z myślą o osobach, które kupiły mieszkanie na rynku wtórnym lub bezpośrednio od dewelopera, a także o tych, którzy odziedziczyli mieszkanie lub dom. Rozwiązanie jest jednak jednym z wielu cyfrowych usług oferowanych przez innogy. Nowy właściciel lokalu może bez wychodzenia z domu przepisać na siebie licznik energii elektrycznej, jak również podpisać umowę na dostawę prądu. Cały proces odbywa się przez internet i zajmuje około 15 minut” - mówi Magdalena Borek-Dwojak, dyrektor Digital & Customer Experience w innogy Polska.
„Widzimy jak zmieniają się zachowania naszych klientów i jak wzrasta popularność naszych rozwiązań cyfrowych. Nieustannie rozwijamy platformę Moje innogy, z której korzysta już ponad 40% naszych klientów indywidualnych i ponad 50% klientów biznesowych. Na platformie, klient może między innymi monitorować swoje zużycie energii i płacić za energię w oparciu o e-faktury, w dowolny sposób dzięki szerokiej gamie płatności online, zarówno opartych na jednorazowych przelewach, jak i na digitalowym direct debit powiązanym z kartą płatniczą. Platforma umożliwia też udostępnienie konta innej osobie, co jest szczególnie pomocne w przypadku wynajmu oraz oferuje usługę e-odczyt, dla tych klientów, którzy co miesiąc chcą podawać stan licznika i otrzymywać rozliczenie w oparciu o samodzielne wskazanie. Klienci biznesowi z wieloma licznikami mogą m.in. pobierać zbiorcze faktury. Digitalizacja naszych usług bezpośrednio przekłada się również na ochronę środowiska, co dla innogy Polska jest szczególnie istotne. Dzięki wszystkim klientom korzystającym już z faktur elektronicznych, możemy zaoszczędzić 5 milionów kartek i ponad milion kopert rocznie” – dodaje Magdalena Borek-Dwojak.
innogy uważnie wsłuchuje się w potrzeby swoich klientów i stale prowadzi badania satysfakcji.
„Od dwóch lat codziennie zbieramy opinie naszych klientów po kontakcie z nami, niezależnie od tego, czy klient odwiedził jeden z naszych salonów w centrach handlowych, zadzwonił do call center, korzystał z chata, czy innych rozwiązań online. Informacje, które otrzymujemy są bardzo cenne, bo pozwalają poznać perspektywę naszego klienta i uświadomić sobie, z jakimi ewentualnymi problemami się mierzy, a co postrzega dobrze. Dodatkowo poprzez komentarze widzimy jak klienci po swojemu nazywają nasze usługi co również jest cenną lekcją. W ramach programu Customer Experience nie tylko skupiamy się na rozwiązywaniu problemów klientów, cyfryzacji usług, lepszej komunikacji z klientami, ale tez próbujemy przewidzieć kolejne potrzeby. Od czasu do czasu menedżerowie sami dzwonią do klientów, którzy z jakiegoś powodu byli niezadowoleni, by poznać lepiej sytuację i perspektywę klienta. Niezależnie od tego, czy klient preferuje kanał online czy kontakt bezpośredni chcemy, aby czuł, że jest dla firmy ważny i obsłużony najlepiej jak tylko się da” - mówi Magdalena Borek-Dwojak.
Efekty takich działań mówią same za siebie. W tym roku, innogy Polska już kolejny raz otrzymała prestiżowy tytuł Gwiazdy Jakości Obsługi 2020 w kategorii „Dostawca energii”. Tym samym, znalazła się w gronie firm, które wyróżniają się najwyższymi standardami obsługi klienta.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.04.2020, 11:40 |
Źródło informacji | innogy Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu