Newsletter

INFARMA dołącza do szerokiej koalicji firm i instytucji, które wspierają środowiska medyczne i służby sanitarne w ich heroicznej walce z pandemią

25.04.2020, 11:15aktualizacja: 25.04.2020, 11:15

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA odpowiada na potrzeby partnerów społecznych i przekazuje darowiznę w postaci 350 nowoczesnych komputerów przenośnych dla pracowników wszystkich powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych w Polsce. Przekazany sprzęt ma pomóc w szybszym zbieraniu i analizowaniu danych przez terenowe służby sanitarne, co przyczyni się do skuteczniejszej kontroli szerzenia się pandemii.

Pandemia koronawirusa sprawia, że codziennie stajemy przed kolejnymi wyzwaniami zdrowotnymi, organizacyjnymi i społecznymi. Szereg firm i instytucji wspiera służby medyczne w ratowaniu naszego zdrowia i życia w obecnej, bardzo wymagającej sytuacji. Na pierwszej linii frontu w walce z pandemią COVID-19 każdego dnia pracują lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i pracownicy ośrodków medycznych. Codzienną walkę z rozprzestrzenianiem się pandemii wspierają również inspektorzy sanitarni, pracując od wielu dni w 24-godzinnym trybie, bez ustanku monitorując sytuację epidemiologiczną kraju. To właśnie ich zdecydował się wesprzeć Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.

W ostatnich dniach INFARMA przeprowadziła intensywne rozmowy z Głównym Inspektorem Sanitarnym, żeby lepiej zrozumieć najbardziej palące potrzeby Państwowej Inspekcji Sanitarnej w prowadzeniu działań epidemiologicznych. Związek przekaże darowiznę w postaci nowoczesnych laptopów pracownikom wszystkich 318 powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych w Polsce. W ciągu najbliższych 14 dni do powiatowych placówek sanepidu trafi pierwsza partia 169 komputerów przenośnych dwóch typów: HP 250 G7 i HP ProBook 450 G7, a pozostałych planowanych 181 trafi do inspektorów sanitarnych do końca maja. W zestawach komputerowych znajdą się również torby na laptopy i bezprzewodowe myszki. Łącznie wojewódzkie inspektoraty sanitarne rozdysponują wśród pracowników sanitarnych 350 takich zestawów. Darowizna odbywa się także w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia. Koordynator Ministerstwa Zdrowia wsparcia podmiotów prywatnych w walce z COVID-19 zaaprobował tę formę wsparcia dla Państwowej Inspekcji Sanitarnej .

Dziś w walce z koronawirusem na równi z zabezpieczeniem opieki zdrowotnej w placówkach medycznych liczy się szybkie pozyskiwanie i agregowanie danych na temat rozprzestrzeniania się pandemii w poszczególnych regionach Polski. Podczas wywiadu epidemiologicznego pracownik sanepidu sprawdza nawet kilkadziesiąt osób, z którymi zakażony mógł mieć bezpośredni kontakt. Pod kontrolą pracowników sanitarnych są także osoby pozostające w kwarantannie. Inspektorzy prowadzą również kontrole sanitarne na granicach zewnętrznych państwa.

„Ten trudny czas wymaga od służb sanitarnych wyjątkowo wzmożonej pracy i pełnej dyspozycyjności. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dzięki odpowiednim narzędziom praca naszych sił sanitarnych w terenie może przebiegać sprawniej. To ważne dla nas wszystkich, bo od szybkości zbierania i analizowania danych o sytuacji epidemiologicznej w Polsce zależy, jak możemy kontrolować szerzenie się pandemii” – podkreśla główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.

Pandemia to czas, który wymaga nadzwyczajnej solidarności wszystkich środowisk współpracujących z polskim systemem ochrony zdrowia. INFARMA, będąc na co dzień blisko pacjenta i środowiska medycznego, widzi naturalną potrzebę dołączenia do wspólnego planu pomocy służbom, które każdego dnia chronią nasze zdrowie i życie.

„Chcielibyśmy pomóc wszystkim, którzy tego potrzebują, niestety nasze możliwości są ograniczone, dlatego wybraliśmy formę wsparcia, która pozwoli na rozwiązanie jednego z wielu problemów w walce z pandemią w możliwie trwały sposób. Wierzymy, że sprzęt, który zostanie przekazany do GIS, pomoże w rozbudowie infrastruktury technologicznej wspierającej terenową pracę inspektorów, która będzie służyć sanepidom również po ustąpieniu pandemii” – mówi Bogna Cichowska-Duma, dyrektor generalny Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.

Firmy członkowskie zrzeszone w INFARMA prowadzą również indywidualne działania wspierające walkę z pandemią COVID-19, m.in. intensyfikując badania nad szczepionką, weryfikując swoje produkty w fazie rozwoju pod kątem opracowania leku, a także niosąc pomoc i wsparcie w formie materialnej. Informacje na temat wsparcia firm członkowskich INFARMA w walkę z pandemią COVID-19 można znaleźć na stronie www Związku: https://www.infarma.pl/innowacje/sars-cov-2/dzialania-csr-firm-czlonkowskich

KONTAKT:

Marta Winiarska

Manager ds. Komunikacji

ZP INFARMA

e-mail: marta.winiarska@infarma.pl

tel. kom. +48 609 023 260

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.04.2020, 11:15
Źródło informacji ZP INFARMA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii