Newsletter

MCI CAPITAL SA (25/2020) Rejestracja przez sąd zmiany Statutu Spółki

29.04.2020, 23:11aktualizacja: 29.04.2020, 23:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 25/2020

Zarząd MCI Capital S.A. (dalej: "Spółka") niniejszym informuje, że Spółka w dniu 29 kwietnia 2020 roku, powzięła informację o rejestracji w dniu 24 kwietnia 2020 roku, przez Sąd Rejonowy dla Miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie, Wydział XII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego następujących zmian:

1. w § 1 Statutu Spółki po ust. 2 dodano ust. 3 i ust. 4,

2. zmieniono § 4 ust. 1 Statutu Spółki,

3. po § 6 dodano § 6a Statutu Spółki.

Wskazane w pkt 1-3 zmiany Statutu Spółki zostały dokonane uchwałą numer 04/NWZ/2020 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 2 kwietnia 2020 roku.

O uchwale dotyczącej zmiany Statutu Spółki powziętej na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki w dniu 2 kwietnia 2020 roku, Spółka informowała raportem bieżącym nr 20/2020 z dnia 2 kwietnia 2020 roku.

Poniżej Spółka podaje treść dotychczasowych, zmienionych oraz nowych jednostek redakcyjnych Statutu Spółki, zarejestrowanych przez Sąd Rejonowy dla Miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie, Wydział XII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego:

- brzmienie § 1 ust. 3 Statutu Spółki:

"Spółka działa jako alternatywna spółka inwestycyjna ("ASI"), która w rozumieniu art. 8a ust. 1 ustawy z dnia 27 maja 2004 roku o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi ("Ustawa"), jest alternatywnym funduszem inwestycyjnym, innym niż określony art. 3 ust. 4 pkt 2 Ustawy."

- brzmienie § 1 ust. 4 Statutu Spółki:

"Spółka działająca jako ASI, prowadzi działalność jako wewnętrznie zarządzający ASI, zgodnie z przepisami Ustawy."

- brzmienie § 4 ust. 1 Statutu Spółki przed zmianą:

,,1. Przedmiotem działalności Spółki jest:

1) 64.20.Z - działalność holdingów finansowych,

2) 64.30.Z - działalność trustów, funduszów i podobnych instytucji finansowych 3) 64.92.Z - pozostałe formy udzielania kredytów,

4) 64.99.Z - pozostała finansowa działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych,

5) 66.19.Z - pozostała działalność wspomagająca usługi finansowe, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych,

6) 70.10.Z - działalność firm centralnych (head offices) i holdingów, z wyłączeniem holdingów finansowych,

7) 70.21.Z - stosunki międzyludzkie (public relations) i komunikacja,

8) 70.22.Z - pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania,

9) 74.90.Z - pozostała działalność profesjonalna, naukowa i techniczna gdzie indziej niesklasyfikowana."

- brzmienie § 4 ust. 1 Statutu Spółki po zmianie:

,,1. Wyłącznym przedmiotem działalności Spółki jest:

1) zarządzanie alternatywną spółką inwestycyjną, w tym wprowadzanie tej spółki do obrotu,

2) zbieranie aktywów od wielu inwestorów w celu ich lokowania w interesie tych inwestorów zgodnie z określoną polityką inwestycyjną."

- brzmienie § 6a Statutu Spółki:

1. Zasady polityki i strategii inwestycyjnej Spółki określają:

1) postanowienia niniejszego §6a Statutu,

2) polityka inwestycyjna i strategia inwestycyjna, zawarte w regulaminach ASI.

2. Główne zasady polityki inwestycyjnej Spółki:

1) Spółka inwestuje środki w celu uzyskania zwrotów pochodzących ze wzrostu wartości inwestycji.

2) Spółka realizuje swój cel inwestycyjny, poprzez lokowanie aktywów Spółki bezpośrednio lub pośrednio przez spółki celowe w aktywa będące przedmiotem lokat zgodnie z pkt 4, w tym w szczególności w certyfikaty inwestycyjne następujących funduszy inwestycyjnych zamkniętych zarządzanych przez MCI Capital Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.:

a) Helix Ventures Partners Fundusz Inwestycyjny Zamknięty,

b) Internet Ventures Fundusz Inwestycyjny Zamknięty,

c) MCI.CreditVentures 2.0 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty,

d) MCI.PrivateVentures Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z wydzielonymi subfunduszami:

i) Subfundusz MCI.EuroVentures 1.0.

ii) Subfundusz MCI.TechVentures 1.0.

- dalej łącznie "Fundusze".

3) Spółka nie gwarantuje osiągnięcia celu inwestycyjnego.

4) Spółka może lokować swoje aktywa w:

a) papiery wartościowe, w tym akcje i dłużne papiery wartościowe,

b) wierzytelności, z wyjątkiem wierzytelności wobec osób fizycznych

c) udziały w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością,

d) instrumenty rynku pieniężnego,

e) waluty,

f) depozyty,

g) jednostki uczestnictwa i certyfikaty inwestycyjne funduszy inwestycyjnych mających siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz tytuły uczestnictwa emitowane przez instytucje wspólnego inwestowania mające siedzibę za granicą,

h) instrumenty pochodne, w tym niewystandaryzowane instrumenty pochodne.

5) Spółka może lokować łącznie (bezpośrednio oraz pośrednio) do 100% aktywów w certyfikaty inwestycyjne wyemitowane przez Fundusze.

6) Alokacja aktywów Spółki pomiędzy Fundusze uzależniona jest od decyzji Spółki, podejmowanej z uwzględnieniem jej celu inwestycyjnego, warunków ekonomicznych i sytuacji na rynkach instrumentów finansowych.

7) Głównymi kryteriami doboru lokat w akcje, prawa do akcji, prawa poboru, warranty subskrypcyjne i udziały w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością nie stanowiące pośredniej inwestycji w aktywa wskazane w pkt 5), będą:

a) analiza makroekonomiczna, ocena trendów rynkowych, tempa wzrostu gospodarczego oraz analiza ryzyka inwestycyjnego na poziomie poszczególnych państw i branż,

b) analiza fundamentalna jako podstawa wyceny i doboru spółek do portfela, w szczególności analiza historycznych i prognozowanych wyników finansowych z uwzględnieniem wyceny aktywów oraz analiza biznesplanu spółki. Kolejne kluczowe elementy analizy to ocena: jej kadry zarządzającej, pozycji rynkowej, perspektyw rozwoju,

c) analiza prawna i podatkowa spółek i ich otoczenia mająca na celu określenie i ograniczenie ryzyka inwestycyjnego.

8) Lokowanie Aktywów Spółki w inne instrumenty niż wskazane w pkt 5) i 7), opiera się na:

a) w przypadku dłużnych papierów wartościowych i instrumentów rynku pieniężnego: ocenie sytuacji finansowej, ryzyka i zdolności kredytowej emitenta, ocenie sytuacji makroekonomicznej w kraju i na świecie,

b) w przypadku wierzytelności: ocenie rodzaju wierzytelności, z uwzględnieniem tytułu z jakiego wierzytelność powstała i rodzaju wierzyciela, terminu wymagalności, rodzaju dłużnika, możliwości windykacji należności, rodzaju i poziomu zabezpieczeń, wartości wierzytelności i płynności lokaty,

c) w przypadku walut obcych i depozytów (w tym również funduszy inwestycyjnych rynku pieniężnego, gdzie możliwość upłynnienia środków jest wysoka - do 3 dni roboczych): możliwej do uzyskania rentowności i wysokiej płynności lokat, przy zachowaniu bezpieczeństwa lokaty, w przypadku depozytów również na ocenie wysokości oprocentowania depozytu w stosunku do czasu jej trwania,

d) w przypadku instrumentów pochodnych nabywanych w celu zabezpieczenia aktywów Spółki, głównym kryterium doboru będzie charakterystyka instrumentu pochodnego przy uwzględnieniu rodzaju zabezpieczanych aktywów. W szczególności w przypadku nabycia przez Spółkę:

i) walut - nabycie instrumentu pochodnego będzie miało na celu zabezpieczenie przed niekorzystną zmianą kursu walutowego i będzie mogło nastąpić w wysokości nie większej niż wynikającej z kwoty nabytej waluty,

ii) dłużnych papierów wartościowych - nabycie instrumentu pochodnego będzie miało na celu zabezpieczenie ich wartości przed ryzykiem zmiany stopy procentowej i będzie mogło nastąpić w wysokości nie większej niż odpowiadająca wartości posiadanych tychże dłużnych papierów wartościowych i dopasowanej do struktury oraz do terminu ich wykupu lub sprzedaży,

iii) innych niż dłużne papierów wartościowych - nabycie instrumentu pochodnego będzie miało na celu zabezpieczenie przed utratą ich wartości i będzie mogło nastąpić w wysokości nie większej niż odpowiadająca posiadanej liczbie tychże papierów wartościowych,

e) w przypadku instrumentów pochodnych nabywanych w innym celu niż zabezpieczenie aktywów Spółki, głównym kryterium doboru będzie analiza oczekiwanej stopy zwrotu z inwestycji, przy uwzględnieniu analizy fundamentalnej, technicznej, ryzyka inwestycyjnego oraz innych czynników mających wpływ na kształtowanie się cen instrumentów pochodnych.

9) Zaangażowanie Spółki w żadną z następujących kategorii lokat nie może być wyższe niż 85% wartości aktywów Spółki:

a) prawa uczestnictwa innej alternatywnej spółki inwestycyjnej lub innego unijnego AFI,

b) prawa uczestnictwa więcej niż jednej innej alternatywnej spółki inwestycyjnej lub więcej niż jednego innego unijnego AFI, o ile stosują one identyczne strategie inwestycyjne,

c) inne niż określone w lit. a) i b) aktywa, których wartość odzwierciedla wartość praw uczestnictwa innej alternatywnej spółki inwestycyjnej lub innego unijnego AFI.

10) Spółka nie może lokować więcej niż 50% wartości swoich aktywów w pojedyncze aktywo należące do którejkolwiek kategorii lokat określonych w pkt 4), które nie stanowi pośredniej inwestycji w certyfikaty inwestycyjne Funduszy.

11) Łączne zaangażowanie Spółki w poszczególne kategorie lokat określone w pkt 4), które nie stanowią pośredniej inwestycji w certyfikaty inwestycyjne Funduszy nie może być wyższe niż 85% wartości aktywów Spółki.

12) Spółka może zaciągać, wyłącznie w bankach krajowych, instytucjach kredytowych lub bankach zagranicznych, pożyczki i kredyty, w łącznej wysokości nie przekraczającej 75% wartości aktywów Spółki w chwili zaciągania tych pożyczek i kredytów.

13) Spółka może dokonywać emisji obligacji w wysokości nieprzekraczającej 15% wartości aktywów Spółki na dzień poprzedzający dzień podjęcia przez Zarząd Spółki uchwały o emisji obligacji.

14) Spółka może wystawiać weksle o wartości nieprzekraczającej 15% wartości aktywów Spółki na dzień poprzedzający dzień podjęcia przez Zarząd Spółki uchwały o wystawieniu weksla.

15) W przypadku wyemitowania przez Spółkę obligacji lub wystawienia weksla, łączna wartość pożyczek, kredytów oraz emisji obligacji nie może przekraczać 75% wartości aktywów Spółki.

16) Spółka może, przy uwzględnieniu celu inwestycyjnego, udzielać

a) pożyczek pieniężnych do wysokości nie wyższej niż 50% wartości aktywów Spółki, z tym że wysokość pożyczki pieniężnej udzielonej jednemu podmiotowi nie może przekroczyć 30% wartości aktywów Spółki,

b) poręczeń lub gwarancji do wysokości nie wyższej niż 50% wartości aktywów Spółki, z tym że wysokość poręczenia lub gwarancji udzielanych za zobowiązania jednego podmiotu nie może przekroczyć 30% wartości aktywów Spółki.

17) Spółka będzie udzielała pożyczek, poręczeń lub gwarancji na poniższych zasadach:

a) pożyczki, poręczenia lub gwarancje będą udzielane podmiotom, których udziały lub akcje wchodzą w skład portfela inwestycyjnego lub będących spółkami portfelowymi funduszy inwestycyjnych, w które środki lokuje Spółka, lub, w przypadku jeżeli zamiarem Spółki jest nabycie akcji lub udziałów, a udzielenie pożyczki, poręczeń lub gwarancji wynika ze struktury transakcji związanej z nabywaniem akcji lub udziałów, w tym poprzez zamiar nabycia udziałów lub akcji w ramach konwersji długu na kapitał oraz podmiotom będącym akcjonariuszami Spółki;

b) z uwzględnieniem lit. c), jeżeli Spółka uzna za niezbędne ustanowienia zabezpieczenia, zabezpieczeniem pożyczek, poręczeń lub gwarancji udzielonych przez Spółkę mogą być:

i) zastaw na akcjach lub udziałach,

ii) hipoteka,

iii) cesje wierzytelności, w tym wierzytelności przyszłych,

iv) gwarancje i poręczenia podmiotów trzecich,

v) blokady papierów wartościowych;

c) Spółka może nie wymagać ustanowienia zabezpieczenia pożyczek, poręczeń lub gwarancji udzielonych przez Spółkę, jeżeli zostaną spełnione łącznie poniższe warunki:

i) sytuacja podmiotu będzie gwarantowała wywiązanie się tego podmiotu z zobowiązań wobec Spółki,

ii) zdolność kredytowa podmiotu będzie na wysokim poziomie,

iii) partner transakcji będzie wiarygodny;

d) terminy spłaty pożyczki szczegółowo będzie regulować umowa pożyczki określając, czy spłata kapitału wraz z odsetkami będzie dokonywana w ratach, czy jednorazowo w terminie zapadalności.

3. Główne zasady strategii inwestycyjnej Spółki:

1) Przyjęta przez Spółkę strategia inwestycyjna jest strategią funduszu funduszy private equity. Spółka realizuje swój cel inwestycyjny zgodnie z przyjętą strategią, w szczególności poprzez lokowanie aktywów Spółki głównie bezpośrednio lub pośrednio przez spółki celowe w certyfikaty inwestycyjne Funduszy.

2) Spółka będzie realizowała politykę aktywnego zarządzania, co oznacza, że stopień zaangażowania Spółki w poszczególne kategorie lokat będzie zmienny i zależny od relacji pomiędzy oczekiwanymi stopami zwrotu a ponoszonym ryzykiem jednak przy zachowaniu limitów i ograniczeń inwestycyjnych określonych w ust. 2.

3) Strategia inwestycyjna Spółki realizowana jest poprzez lokowanie aktywów Spółki w certyfikaty inwestycyjne Funduszy i nie koncentruje się bezpośrednio na określonych sektorach przemysłowych, geograficznych i rynkowych.

4) Strategie inwestycyjne Funduszy zakładają lokowanie przede wszystkim w spółki działające w segmentach: media cyfrowe, e-commerce, marketplaces, Fintech, Internet of Things, Software as a Service, cloud computing, mobilny internet oraz rozrywka cyfrowa.

5) Spółka może zaciągać, wyłącznie w bankach krajowych, instytucjach kredytowych lub bankach zagranicznych, pożyczki i kredyty, w łącznej wysokości nie przekraczającej 75% wartości aktywów Spółki w chwili zaciągania tych pożyczek i kredytów.

6) Spółka może dokonywać emisji obligacji w wysokości nieprzekraczającej 15% wartości aktywów Spółki na dzień poprzedzający dzień podjęcia przez Zarząd Spółki uchwały o emisji obligacji.

7) Spółka może wystawiać weksle o wartości nieprzekraczającej 15% wartości aktywów Spółki na dzień poprzedzający dzień podjęcia przez Zarząd Spółki uchwały o wystawieniu weksla.

8) W przypadku wyemitowania przez Spółkę obligacji lub wystawienia weksla, łączna wartość pożyczek, kredytów oraz emisji obligacji nie może przekraczać 75% wartości aktywów Spółki.''

Podstawa prawna:

§ 5 ust.1 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29.03.2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitenta papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.04.2020, 23:11
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii