Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Dzięki konkurencyjnej ofercie na samochody oraz dużemu zaangażowaniu firmy finansującej kontrakt, Hitachi Capital Polska Sp. z o.o., wygraliśmy przetarg na dostawy samochodów dla PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.” - powiedział Łukasz Burakowski, LCV Key Account Manager FCA Poland.
Transakcja dotyczy łącznie 118 Fiatów Doblo, które będą użytkowane przez pracowników PKP PLK S.A. (spółka Grupy PKP S.A.) na terenie całego kraju. Samochody zostały dostarczone w ramach przetargu publicznego i będą przeznaczone do celów operacyjnych PKP PLK S.A. Na liście znalazło się 88 Fiatów Doblo Cargo Combi Maxi SX i 30 Fiatów Doblo Cargo Combi SX. Ich wydania klientowi rozpoczęły się już w marcu 2020 r., a zakończyły w kwietniu.
Warto dodać, że to kolejny raz, gdy PKP stawiają na ten model Fiat Professional, marki FCA. Świadczy to, że samochody Fiat Doblo dostarczone na mocy wygranego przetargu w 2019 roku, zostały przez PKP docenione za wyjątkowość i niezawodność w spełnianiu oczekiwań w zakresie swobodnej mobilności, komfortu jazdy i użytkowania w poszanowaniu środowiska.
Model dostępny w wersji osobowej i dostawczej został wprowadzony na rynek pod koniec 2000 roku i obecnie występuje już w czwartej generacji.
Dobló Cargo Combi czwartej generacji, potwierdza niezwykłe zalety modelu marki Fiat Professional, oferując szereg rozwiązań technicznych i funkcjonalnych, które zapewniają maksymalne osiągi oraz optymalne prowadzenie i komfort jazdy. To przede wszystkim dzięki niezależnemu zawieszeniu tylnej osi z 2-wahaczowym zawieszeniem typu Bi-link (element niespotykany w tym segmencie samochodów).
Oprócz wersji osobowej w ofercie jest również wersja przeznaczona do przewozu towarów.
Dzięki ładowności wynoszącej do 1 tony oraz pojemności ładunkowej do 5,4 m3, Dobló Cargo ma wyjątkowe możliwości transportowe zarówno, jeśli chodzi o masę ładunku, jak i jego wymiary. Dzięki temu jest doskonały pod każdym względem do wykorzystywania w działalności handlowej. Poza tym, oferuje gamę silników gwarantujących niskie spalanie i koszty obsługi, szeroki wybór wersji od furgonów po pojazdy specjalistyczne i platformy do zabudowy przeznaczone do adaptacji pod konkretne zastosowanie. Słowem, każda firma może znaleźć odpowiednią dla siebie wersję zarówno, gdy chce poszerzyć swoją flotę, jak i ją odnowić. W zależności od rynku sprzedaży, gama składa się z czterech wersji nadwozia: Cargo, Kombi, Work-up (wersja z fabryczną skrzynią ładunkową) i Platforma do zabudowy, 2 wariantów wysokości i 2 długości rozstawu osi. Do wyboru są trzy silniki: 1.3 MultiJet II (80KM i 95 KM), 1.6 Multijet II (105 KM i 120KM) i 1.4 CNG (115 KM i 120KM).
Szczegółowa oferta dostępna jest u autoryzowanych Dealerów Fiat Professional oraz na stronie www.fiatprofessional.pl.
Źródło informacji: FCA Polska
UWAGA: Za materiał opublikowany przez Centrum Prasowe PAP odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. (Centrum Prasowe)
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.05.2020, 16:48 |
Źródło informacji | FCA Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu