Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Landlord GO korzysta z technologii rozszerzonej rzeczywistości (ang. Augmented Reality), znanej chociażby ze światowego hitu - Pokemon GO. Produkcja studia Reality Games używa dodatkowo mechanizmów sztucznej inteligencji oraz platformy danych Big Dots, aby w świecie gry wykreować możliwie dokładne informacje o nieruchomościach.
Gra zbiera informacje o ponad 500 mln nieruchomości ze świata rzeczywistego. W samej Warszawie już niemal 20 tys. graczy zawiera umowy na wirtualną własność blisko 62 tys. nieruchomości. Za każdym razem, gdy inny gracz odwiedza naszą nieruchomość w życiu rzeczywistym, zostawiając cyfrowy ślad po sobie, płaci nam za to czynsz w grze.
Niezależnie od tego każdego dnia gracz musi opłacać dzienne koszty swoich nieruchomości. Wirtualne pieniądze zarabia również poprzez sprzedaż swoich nieruchomości do banku (płaci przy tym 20 proc. podatku) lub innemu graczowi (odprowadza 10 proc. podatku). Wraz ze wzrostem wartości posiadanych budynków rośnie też poziom gracza.
Ponieważ Landlord GO bazuje na aktualnej lokalizacji gracza, może on kupować wyłącznie nieruchomości znajdujące się w pobliżu. Na wstępie każda nieruchomość ma 1000 dostępnych udziałów. Można je kupować bezpośrednio z banku w grze lub od innego gracza, których już nabył udziały.
Realizm rozgrywki podnosi precyzyjny system wyceny nieruchomości z wykorzystaniem między innymi takich informacji jak odległość od centrum miasta czy udogodnienia architektoniczne. Sięgnięto również po skany satelitarne NASA pokazujące emisję światła w nocy. Odwzorowano naturalne rozmiary i właściwości poszczególnych budynków.
Gra mobilna Landlord GO jest dostępna do pobrania za darmo dla telefonów z systemem Android (Google Play) oraz iOS (App Store). Zaledwie kilka dni po premierze tytuł zdobył pierwsze miejsce na liście nowych najczęściej pobieranych gier ze sklepu Google Play w ponad 50 krajach na świecie.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 23.07.2020, 11:12 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu