Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Są branże, które ograniczenia związane z pandemią, odczuły bardziej niż inne. Jedną z nich jest branża szkoleń, w tym ta związana z kursami SEO, które prowadził Grzegorz Strzelec z papaseo.com. Jego firma, bazująca dotychczas na spotkaniach bezpośrednich z uczestnikami, nagle znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. W ciągu jednego dnia z powodu pandemii, została niemal całkowicie odcięta od źródła przychodów.
Przewidując, że obostrzenia w organizacji imprez nie ustąpią szybko, w ciągu kilku dni podjął decyzję, że wzorem takich potęg jak Google czy Apple, jego garaż zmieni swoją funkcję i stanie się nową siedzibą firmy, a dokładnie studiem nagrań materiałów szkoleniowych wideo. Postanowił, że odtąd jego kontakt z uczestnikami będzie się odbywał tylko poprzez Internet.
Nie budował jednak przesadnego optymizmu fakt, że garaż do tej pory był nieotynkowanym i bez instalacji elektrycznej miejscem na mniej potrzebne przedmioty. Z racji bardzo ograniczonego budżetu postanowił, że wszystkie prace wykona samodzielnie. W ciągu dnia prowadził remont, a wieczorami i nocami uczył się, jak zbudować studio nagraniowe, jak być operatorem kamery i jak montować materiały wideo.
Cztery miesiące tytanicznej pracy, po kilkanaście godzin na dobę, przyniosły mu oczekiwane rezultaty. Dziś, kilka dni po starcie, kurs online pana Grzegorza zbiera słowa uznania ze wszystkich możliwych stron. Jest szeroko komentowany w mediach społecznościowych. A sam autor kursu ujawnia, że pierwsze cztery dni, to same najwyższe oceny od klientów i ponad 280 zrealizowanych zamówień. Twórca wspomina też, że nie obyło się bez naprawdę trudnych momentów, gdy pod koniec inwestycji, cała planowana zmiana w pewnym momencie wisiała na włosku.
Wynikało to z powstałych w trakcie inwestycji wielu nieprzewidzianych kosztów. Jak podkreślił, niemal w ostatniej chwili nieocenioną okazała się pomoc finansowa z subwencji z PFR oraz ZUS, która pozwoliła bezpiecznie dokończyć prace i wystartować z projektem.
Prawdopodobnie ogromna elastyczność, akceptacja ryzyka w inwestycji oraz oczywiście sam pomysł, uratowały tego przedsiębiorcę od bankructwa. Przebudowanie dość ugruntowanego biznesu w 4 miesiące jest niemal zawsze dużym wyczynem. Należą się słowa uznania i może służyć to, jako przykład i inspiracja dla każdego człowieka w tych trudnych czasach.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.08.2020, 12:05 |
Źródło informacji | papaseo.com |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu