Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MC informuje:
Zostało dokładnie 50 dni do startu największego programistycznego wydarzenia w Europie! Jeśli jeszcze nie zgłosiliście swojej inicjatywy do tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania - zróbcie to już dziś!
Między 10 a 25 października na językach całej Europy znajdą się… języki kodowania. Nie szukajcie kalendarzy, nie ma tu pomyłki – to już tradycja, że „tydzień” kodowania trwa 14 dni.
Wyjątkowość CodeWeek, bo tak nazywamy Europejski Tydzień Kodowania, polega na tym, że każdy może wziąć w nim udział i każdy może zgłosić swoją inicjatywę.
Każdy może się włączyć
Mamy nadzieję, że tak, jak w poprzednich latach, i w tym roku Polska znajdzie się w czołówce krajów najbardziej aktywnych pod względem liczby zorganizowanych wydarzeń. W ubiegłym roku zajęliśmy drugie miejsce. W tym roku trzymamy kciuki za podobny sukces.
Europejski Tydzień Kodowania jest dla wszystkich. Nieważne, czy jesteście członkami koła programowania w szkole czy profesorami, nauczycielami języka polskiego, właścicielami firm IT, doświadczonymi programistami, czy po prostu entuzjastami nowych technologii – jeśli tylko macie pomysł, jak w przystępny sposób opowiedzieć innym o programowaniu lub zachęcić ich do zorganizowania własnej inicjatywy - działajcie!
Do 10 października zostało jeszcze dokładnie 50 dni – to dość czasu, żeby zorganizować coś wyjątkowego. Zaproście swoich uczniów, znajomych, współpracowników i rodzinę do wspólnej zabawy. Im nas więcej, tym lepiej!
Jeśli jednak obawiacie się, że to dla Was za duże wyzwanie – uspokajamy. Forma wydarzenia jest dowolna – tutaj liczy się tylko pomysł. Gra miejska o programowaniu? Oczywiście! Spotkanie z ekspertem albo warsztaty dla przedszkolaków? Programowanie offline z wykorzystaniem gotowych scenariuszy, które znajdziecie na www.koduj.gov.pl? Tak, o to nam chodzi!
A może nagracie film o programowaniu z… seniorami? Tu naprawdę liczy się każda jedna inicjatywa i każdy pomysł na miarę Waszych możliwości.
Nie zapomnijcie tylko zgłosić go na www.codeweek.eu/add. To bardzo ważne! Tylko zgłoszone oficjalnie inicjatywy będą brane pod uwagę przy liczeniu krajowych aktywności, a to z kolei zadecyduje o tym, które państwo wygra w przyjacielskiej rywalizacji krajów, którą jest CodeWeek!
Daj się zainspirować
Nawet największe umysły potrzebują czasem natchnienia. Czy wiecie, że tuż za rogiem czeka cała masa inspiracji? Wejdźcie na www.koduj.gov.pl i zobaczcie pomysły na codeweekowe spotkania. Znajdziecie tam pomysły, które przygotowaliśmy w zeszłym roku, ale i zupełnie nowe - na działania online, które zgłaszacie do naszego konkursu „1000 pierwszych inicjatyw online” https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/1000-nagrod-dla-1000-inicjatyw--czekamy-na-codeweek2020.
Nie zapominajcie też o oficjalnej stronie CodeWeek - www.codeweek.eu, na której nie tylko możecie podejrzeć wszystkie dotychczas zgłoszone na mapę pomysły ze wszystkich edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania, ale też od razu zgłosić własną inicjatywę. To tam znajdziecie formularz rejestracji inicjatyw do CodeWeek 2020.
- W tym roku, ze względu na pandemię, wiele naszych codziennych i zawodowych aktywności przeniosło się do świata online. Ta zmiana nie ominęła także Europejskiego Tygodnia Kodowania – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Uczestnicy tegorocznej edycji mają wybór: działanie zgłoszone do #CodeWeek2020 może być tradycyjnym spotkaniem lub wydarzeniem odbywającym się w sieci – dodaje szef MC.
Zachęcamy do zorganizowania np. inspirującej relacji live, pokazu online albo webinaru. Wszystko zależy od kreatywności organizatorów, czyli od Was!
Zgłoś i wygraj
Z okazji tegorocznego święta programowania dla autorów wydarzeń online przygotowaliśmy też konkurs z nagrodami - „1000 pierwszych inicjatyw online” https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/1000-nagrod-dla-1000-inicjatyw--czekamy-na-codeweek2020.
Jakie są zasady? Liczy się przede wszystkim czas – kto pierwszy, ten ma szansę na wygraną!
A na czym polega zadanie? Wystarczy, że czym prędzej zgłosicie swój pomysł na www.codeweek.eu/add i dacie nam o tym znać za pomocą formularza konkursowego https://www.webankieta.pl/ankieta/507087/formularz-konkursowy-1000-pierwszych-inicjatyw-online.html na www.koduj.gov.pl.
1000 zgłoszeń inicjatyw online, które wpłyną jako pierwsze, uhonorujemy specjalnymi nagrodami - matami do nauki programowania offline wraz z zestawami zadań.
Jesteśmy pewni, że także w tym roku razem zaprogramujemy Polskę!
#CodeWeek2019 zakończyliśmy ze świetnym wynikiem 15 139 inicjatyw. Niech #CodeWeek2020 będzie jeszcze lepszy! Podejmujecie wyzwanie?
Jeśli chcecie być na bieżąco, zaglądajcie regularnie na codeweekowy fanpage i na www.koduj.gov.pl.
Ważna informacja dla miłośników mediów społecznościowych - na początku sierpnia wystartował też instagramowy profil https://www.instagram.com/codeweekpl/ polskiej edycji CodeWeek. Możecie tam zobaczyć jak idą przygotowania do tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania, ale i znaleźć inspiracje, które pomogą w zorganizowaniu wydarzenia. Nie zapominajcie więc, aby wszędzie tam, gdzie mowa o CodeWeek, dodać #CodeWeek2020.
Pozostajemy w kontakcie!
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ mst/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 21.08.2020, 10:57 |
Źródło informacji | MR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |