Newsletter

Ponad 80% spółek-jednorożców w Chinach działa w oparciu o nowy model gospodarczy: ekonomię wielkiej współpracy

24.08.2020, 18:21aktualizacja: 24.08.2020, 18:21

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PEKIN, 24 sierpnia 2020 r. /PRNewswire/ – dnia 21 sierpnia odbył się Letni Szczyt Forum Globalnej Ekonomii Współpracy zorganizowany przez Chińską Federację Biznesu, Chińskie Stowarzyszenie Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Stowarzyszenie Wsparcia Rozwoju Przemysłu w Chinach. Forum odbyło się w ramach organizowanego przez globalny akcelerator biznesowy TOJOY „Chińskiego karnawału firm-jednorożców 2020” (China Unicorn Business Carnival) przy specjalnym wsparciu Global Alliance of Sharing Economy (Międzynarodowego Sojuszu na Rzecz Ekonomii Współpracy), Sina Finance oraz China Business News.

Różnorodne opinie na temat ekonomii wielkiej współpracy (Great Sharing Economy)

W wydarzeniu wzięło udział kilka ważnych osobistości, w tym były premier Australii Kevin Rudd, a także Ge Jun – były dyrektor Apple i obecny dyrektor generalny TOJOY.

Jako sekretarz generalny Global Alliance of Sharing Economy Ge wygłosił prezentację pt. „Ekonomia wielkiej współpracy daje początek jednorożcom”. Podczas przemówienia zauważył, że tradycyjne modele ekonomii współpracy, w ramach której dzielenie się dotyczy mniejszych praw własności do towarów takich jak samochody, rowery czy usług takich jak wynajem mieszkań, ewoluują w kierunku modelu opartego na dzieleniu się większymi aktywami, takimi jak kapitał, zdolność produkcyjna czy prawa własności intelektualnej.

Ge wskazał także, że w obliczu poważnych wyzwań, przed jakimi stoi globalna gospodarka, ekonomia wielkiej współpracy może stanowić platformę łączącą gospodarki wszystkich państw, która przyczyni się do obudowy globalnego ładu gospodarczego. Przedstawił on tezę, w myśl której w procesie tej współpracy możliwe byłoby zastosowanie specjalnych praktyk sprzyjających transformacji i modernizacji tradycyjnych branż i gałęzi przemysłu, zaś pojawienie się nowych branż mogłoby tylko przyspieszyć ich rozwój. Za sprawą uzyskanego w ten sposób wzrostu wartości znaczna liczba przedsiębiorstw osiągnęłaby status jednorożców.

Ekonomia wielkiej współpracy, podatny grunt dla jednorożców

Opublikowany podczas wydarzenia raport pt. „2020 Unicorn Enterprise Annual Observation Report”, który sporządzono na podstawie danych z CB Insights, PitchBook i innych źródeł, dał wgląd w skuteczność i stopień rozpowszechnienia praktyk ekonomii współpracy na terenie Chin.

Według raportu na dzień 31 lipca 2020 r. w Chinach działało 285 spółek-jednorożców o łącznej wartości 1,3 bln USD. W grupie tej 234 podmioty realizują praktyki ekonomii współpracy. Ich udział w łącznej wartości wspomnianych spółek-jednorożców wynosi 89,17%.

Kilka firm znajdujących się na tej liście, w tym gigant w branży usług opieki nad niemowlętami i małymi dziećmi B&G, ogólnokrajowa cyfrowa platforma dostaw Sousou Shenbian, a także największa spółka notowana na giełdzie papierów wartościowych na terenie Chin Kontynentalnych - Kweichou Moutai - nawiązały z gospodarzem wydarzenia TOJOY współpracę w dziedzinie akceleracji.

Z tej okazji Chińskie Stowarzyszenie Wsparcia Rozwoju Przemysłu niedawno ogłosiło rozpoczęcie współpracy z TOJOY. Podczas wydarzenia miało miejsce oficjalne utworzenie Bazy Eksperymentalnej Innowacji Przemysłowych przy Chińskim Stowarzyszeniu Wsparcia Rozwoju Przemysłu. Obie organizacje liczą na to, że projekt przyczyni się do rozwoju przyszłych spółek-jednorożców i tworzenia przez nie innowacji.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1232479/Global_CEO_TOJOY_Secretary_General_GLASE_Ge_Jun.jpg

Źródło: ToJoy Shared Holding Group Co., Ltd.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.08.2020, 18:21
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ