Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Po raz pierwszy w wyniku znanych wszystkim problemów, które przyniosła pandemia koronawirusa, konferencję organizujemy w nietypowej formule” – powiedział Rafał Matusiak, prezes Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej.
Zapraszając do udziału w konferencji prezes Matusiak zaznaczył, jak ważne jest w tym roku poczucie wspólnoty i wynikającej z niej solidarności. „Solidarność wykorzystana dla dobra pozwala zachować nadzieję. Jej urzeczywistnienie to wiele konkretnych działań, które aby były skuteczne, muszą uwzględniać nowoczesne technologie, brać pod uwagę doświadczenie i wrażliwość różnych pokoleń i różnych środowisk, znaleźć zastosowanie dla różnych i wciąż zmieniających się środków komunikacji społecznej – podkreślił prezes Kasy Krajowej. - Mam nadzieję, że dorobek zbliżającej się konferencji będzie przełomowy dla naszego rozwoju” – podsumował.
Konferencję rozpocznie o godz. 11 transmisja Mszy Świętej w intencji SKOK-ów z kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. W południe przewidziana jest sesja plenarna, którą zainauguruje wystąpienie programowe prezesa Rafała Matusiaka.
Przewidziana jest też dyskusja, w której wezmą udział przedstawiciele SKOK-ów, prezentacja filmu przygotowanego przez m.in. Światowy Związek Unii Kredytowych oraz wręczenie nagrody Feniksa, przyznawanej przez SKOK-i osobom, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju idei spółdzielczości finansowej w Polsce.
Podczas konferencji omówiona też będzie działalność Regionalnego Centrum Unii Kredytowych, która koncentruje się głównie na inicjowaniu, wspieraniu i tworzeniu systemów unii kredytowych.
Po godzinie 14 odbędą się dyskusje panelowe poświęcone m.in. cyfryzacji usług finansowych, wpływowi obecnych warunków makroekonomicznych na możliwości osiągania zysku przez instytucje finansowe, a także roli kobiet w uniach kredytowych.
Na panelu „Młodzi profesjonaliści w SKOK-ach” zostanie zaprezentowana inicjatywa WYCUP, która łączy w sobie elementy programu stypendialnego i platformy wymiany doświadczeń dla młodych specjalistów pracujących w sektorze spółdzielczości finansowej na całym świecie. Podczas dyskusji będą oni mieli szansę na pochwalenie się swoim osiągnięciami i doświadczeniami w pracy zawodowej.
Obie części będą bezpośrednio transmitowane ze studia konferencyjnego. Kontakt ze studiem będzie możliwy na bieżąco, w czasie rzeczywistym poprzez media społecznościowe. Uczestnicy konferencji i przedstawiciele mediów mają więc możliwość zadawania pytań prelegentom i dzielenia się swoimi wątpliwościami.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 16.09.2020, 14:16 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu