Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Nowoczesna przestrzeń biurowo-usługowa, funkcjonalna powierzchnia pozwalająca na elastyczną aranżację biur, a także lokalizacja w centrum miasta na pofabrycznych terenach – to wszystko zaoferują w Fuzji powstające tu biurowce. Za ich projekt architektoniczny odpowiada pracownia Medusa Group.
„Wbicie łopaty pod budowę biurowców Fuzji, to nie tylko ważny etap realizacji tego projektu. To również mocny sygnał, że w czasie, kiedy cały świat mierzy się z pandemią, łódzki rynek nadal się rozwija i takie projekty, jak Fuzja umacniają jego pozycję na gospodarczej mapie Polski i Europy. Nowo powstające biurowce wkomponują się nie tylko w zabytkowy charakter tego miejsca, ale także w biznesowy charakter Łodzi, która postrzegana jest jako otwarte i przyjazne przedsiębiorcom miejsce do prowadzenia swojego biznesu” - mówi Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.
Budynki, w których swoją siedzibę będzie miało Fujitsu, zaoferują łącznie 19900 mkw. Powierzchni. Biurowce będą miały odpowiednio pięć i sześć kondygnacji naziemnych oraz jedną kondygnację podziemną, gdzie znajdzie się m.in. parking dla 300 rowerów.
„Strategia Echo Investment jest oparta na odpowiedzialności za współtworzenie dobrych miast. Fuzja jest tego doskonałym przykładem. Ten historyczny teren przez wiele lat był dla łodzian zamknięty i niedostępny. Pracujemy nad tym, by znów stał się pełnoprawną częścią Łodzi, by integrował, zaspokajał potrzeby, stał się tłem dla zrównoważonego, miejskiego stylu życia” - mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.
„Fuzja jest dla nas naturalnym wyborem, jeśli chodzi o nową wspólną lokalizację naszego zespołu w Łodzi. Biurowce przy Tymienieckiego zapewnią nam to, czego potrzebujemy: wysoki standard, a także dogodną lokalizację z ofertą handlową, restauracyjną i rozrywkową” - mówi Aleksandra Durzyńska-Prochowska, dyrektor zarządzająca Fujitsu Poland GDC.
Fuzja to 8 ha pofabrycznego terenu. Cały projekt będzie składał się z czterech apartamentowców, a także z biur o łącznej powierzchni około 40 tys. mkw. W historycznych budynkach znajdzie się przestrzeń na usługi, sklepy i restauracje. Powstaną nowe place miejskie, przestrzenie wspólne i tereny zielone, które zajmą prawie 4 ha.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
POBIERZ ZAŁĄCZNIKI
Data publikacji | 29.09.2020, 16:32 |
Źródło informacji | Beyond Public Relations Sp. z o.o. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Ruszył nabór do kolejnej rundy programu ORLEN Skylight accelerator
W ramach kolejnej edycji ORLEN Skylight accelerator na uczestników czeka ponad 20 wyzwań technologicznych i biznesowych określonych przez spółki z Grupy ORLEN. Młode technologiczne spółki mogą odpowiedzieć na wyzwania określone w ramach następujących obszarów tematycznych: cyfrowa organizacja, nowoczesna stacja i klient przyszłości, przemysł 4.0 oraz bezpieczna i innowacyjna organizacja, jak również optymalizacja energetyczna i procesowa. Nabór do programu akceleracyjnego potrwa do 17 lutego 2025.- 05.02.2025, 15:24
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: ORLEN
-
Image
XXVI edycja konkursu „Polski Produkt Przyszłości” – zgłoś innowację, która zmieni rynek
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) rozpoczęła XXVI edycję prestiżowego konkursu „Polski Produkt Przyszłości”, którego celem jest wyłonienie najbardziej przełomowych produktów i technologii o istotnym potencjale zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Zgłoszenia można nadsyłać do 4 marca 2025 roku. Podczas gali finałowej dowiemy się, jakie projekty już wkrótce będą zmieniać naszą rzeczywistość. Dla zwycięzców w trzech kategoriach przewidziano nagrody finansowe w wysokości 100 tys. zł, a dla wyróżnionych – 25 tys. zł.- 05.02.2025, 14:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PARP
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ