Pobierz materiał i Publikuj za darmo

UWAGA Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju organizatorzy są zmuszeni zmienić termin premiery, a co za tym idzie - próby medialnej. O nowych terminach będziemy Państwa informować.
„Bajka o Bazyliszku i złotej kaczce czyli legendy warszawskie” to część nowego projektu Akademii Teatralnej, skierowanego do międzynarodowego grona odbiorców, który w sposób atrakcyjny przywoła najsłynniejsze podania miejskie, takie jak legenda o Bazyliszku czy o Złotej Kaczce, ale także promuje opowieści mało znane, na przykład historia Maćko Kwasiżura i diabła Chmielorza.
Każda z legend związana jest z bardzo konkretnym miejscem na mapie miasta: Złota Kaczka żyła w lochach Zamku Ostrogskich, Bazyliszek zamieszkiwał piwnicę jednej z kamienic na Starym Mieście, a z rogu karczmy na rogu Piekarskiej i Piwnej wyskoczył diabeł Chmielorz.
Spektakle będą realizowane z audiodeskrypcją, umożliwiającą odbiór sztuki przez osoby z dysfunkcjami słuchu i wzroku.
Organizatorzy przygotowują napisy w języku angielskim, dzięki czemu widzowie z zagranicy będą mieli możliwość poznania legend warszawskich.
Spektakl dla dzieci w wieku 6-12 lat.
PRÓBA DLA MEDIÓW: 20 października, g. 14:00
Teatr Collegium Nobilium
ul. Miodowa 22/24, Warszawa
Organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności na próbie:
Monika Zagawa
tel. 608 041 335
e-mail: promocja@e-at.edu.pl
Adaptacja i reżyseria - Wojciech Malajkat
Kostiumy i scenografia - Wojciech Stefaniak
Koordynator produkcji - Agnieszka Zajk-Tworkowska
Współpraca międzynarodowa - Katarzyna Renes
Asystenci reżysera - Aleksander Sosiński / Marcin Stępniak
OBSADA „BAZYLISZEK”:
Anna Lobedan-Markowicz (aktorka Teatru Narodowego), Grzegorz Kwiecień (aktor Teatru Narodowego), Aleksander Sosiński, Hanna Skarga (aktorka Teatru Polskiego) / Helena Urbańska (studentka AT), Michał Klawiter (aktor Teatru Dramatycznego), Marcin Stępniak (aktor Teatru Dramatycznego), Filip Karaś (student AT) / Nikodem Księżak (student AT), Damian Mirga (student AT).
OBSADA „ZŁOTA KACZKA”:
Marcin Stępniak (aktor Teatru Dramatycznego), Aleksander Sosiński (asystent AT), Michał Klawiter (aktor Teatru Dramatycznego), Damian Mirga (student AT), Filip Karaś (student AT) / Nikodem Księżak (student AT), Hanna Skarga (aktorka Teatru Polskiego) / Helena Urbańska (studentka AT), Grzegorz Kwiecień (aktor Teatru Narodowego), Anna Lobedan-Markowicz (aktorka Teatru Narodowego).
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 13.10.2020, 08:44 |
Źródło informacji | Akademia Teatralna |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Zabytkowy most w Maurzycach trafi na listę UNESCO?
- 09.05.2025, 16:19
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: GDDKiA
-
Image
PKP Intercity zaprasza na pokaz nowego taboru kupionego dzięki unijnemu wsparciu PAP
Z okazji Dnia Funduszy Europejskich PKP Intercity zaprasza miłośników kolei z rodzinami na Dworzec Zachodni w Warszawie na wystawę lokomotyw połączoną z konkursami i animacjami.- 09.05.2025, 12:19
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Fundusz Hipoteczny DOM: zapomniany projekt ustawy, który mógłby chronić tysiące seniorów przed wyłudzeniami
W Polsce rośnie liczba seniorów, którzy w poszukiwaniu dodatkowych środków na życie decydują się na umowy o dożywocie lub podobne rozwiązania - przekazując własność mieszkania lub domu w zamian za comiesięczne świadczenia lub opiekę. Niestety, zdecydowana większość tych umów zawierana jest poza jakimkolwiek nadzorem instytucjonalnym, często między osobami prywatnymi [1]. Największe fundusze hipoteczne zrzeszone w Związku Przedsiębiorstw Finansowych (ZPF) przypominają, że od ponad dekady istnieje gotowy projekt ustawy, który mógłby zwiększyć bezpieczeństwo osób starszych. Projekt nigdy nie został wdrożony.- 08.05.2025, 15:44
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Fundusz Hipoteczny DOM
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ