Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Od razu pokazujemy dwa samochody bardzo ważne dla rynku polskiego i europejskiego, ponieważ reprezentują SUV-y w segmencie samochodów miejskich i kompaktowych, a to tak naprawdę najszybciej rozwijający się segment na tych rynkach” - mówił Rafał Grzanecki, country manager marek Jeep i Alfa Romeo podczas prezentacji nowych hybrydowych modeli Jeep.
„Myślę, że prezentacja tych samochodów pokazuje, że realizujemy to, co zadeklarowaliśmy w 2018 roku, czyli premiery kolejnych modeli Jeepa w tym wypadku - w wersji hybrydowej lub elektrycznej. To są samochody, które cieszą się dość dużym powodzeniem. Są to modele, które rozwiązują istotną kwestię związaną z ograniczeniem emisji dwutlenku węgla” - powiedziała Henryka Bochniarz, członek Rady Nadzorczej FCA Poland.
Oba modele dostępne są w trzech poziomach wyposażenia - „Limitted”, „S” i „Trailhawk”, z napędem na cztery koła, sześciobiegową skrzynią automatyczną oraz dwoma silnikami - 1,3-litrowym czterocylindrowym silnikiem benzynowym o mocy 130 KM lub 180 KM z przodu oraz silnikiem elektrycznym o mocy 11,4 kWh znajdującym się między tylnymi kołami.
„Ta technologia umożliwia także jazdę w trybie całkowicie nieemisyjnym, bez zużywania paliwa. Dzięki akumulatorowi o mocy 11,4 kWh możemy przejechać do 50 km tylko na silniku elektrycznym. Ekologicznie, nie emitując żadnych zanieczyszczeń” - zapewnił Krzysztof Kłos, manager marki Jeep.
Moc silnika benzynowego wsparta mocą 60 KM wytwarzaną przez silnik elektryczny daje łącznie moc 190 KM (w wersji Limited) i 240 KM (w wersji Trailhawk i S). W silniku elektrycznym moment obrotowy wynosi 250 Nm, a w spalinowym 270 Nm. Ich połączenie daje możliwość przyspieszenia od 0 do 100km/h w ok. 7,5 sekundy i prędkość 130 km/h w trybie elektrycznym i 200 km/h w trybie hybrydowym.
Nowe hybrydy Jeepa typu plug-in posiadają trzy tryby pracy: hybrydowy, elektryczny i E-save, które aktywować można, używając selektora trybu jazdy znajdującego się obok dźwigni zmiany biegów.
„Modele przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które interesują się zagadnieniami eko, które chcą jeździć samochodami emitującymi mało spalin lub wręcz w ogóle” - wyjaśniał Rafał Grzanecki. „Z drugiej strony mówimy też o konsumentach, którzy potrzebują samochodów niskoemisyjnych do tego, aby poruszać się w niektórych strefach, ponieważ wiele miast europejskich ogranicza dostęp samochodów z tradycyjnymi silnikami spalinowymi. Aby się dostać w takie miejsca, w takie centra musimy posiadać samochody albo elektryczne, albo niskoemisyjne” - uzupełnił.
Nowe modele Jeep: Renegade 4xe i Compass 4xe są już dostępne w sprzedaży w salonach dealerskich w całej Polsce. Ponadto pod koniec roku planowana jest europejska i polska premiera potężnego pickupa zbudowanego na bazie Jeepa Wranglera, czyli Jeep Gladiator. Oba samochody przyjadą w grudniu do Polski, a w przyszłym roku ruszy ich sprzedaż.
Następną nowością, zaprezentowaną na razie jako koncept, będzie powrót auta-legendy, czyli Jeepa Grand Wagoneer. To luksusowy, potężny samochód, który stworzył segment luksusowych SUV-ów w latach 60-tych.
Kolejną premierą będzie tradycyjny model Wrangler, którego tradycyjna, spalinowa odmiana świetnie sprzedaje się w Polsce. „Dostarczymy w grudniu 60 Wranglerów straży granicznej na wschodnie granice Unii Europejskiej. Ten samochód zadebiutuje również w wersji hybrid plug-in, także z możliwością opcji napędu na 4 koła, wyłącznie z zasilaniem elektrycznym” - zapowiedział Rafał Grzanecki.
Szczegółowe informacje dotyczące nowych modeli Jeep Renegade 4xe i Compass 4xe dostępne pod linkiem: http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/163053,,marka-jeep-prezentuje-nowe-hybrydy-renegate-4xe-i-compass-4xe-(centrum-prasowe).
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 16.10.2020, 13:54 |
Źródło informacji | PAP Media Room |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu