Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Podświetlane zebry, które dodatkowo chronią bezpieczeństwo pieszych przechodzących przez jezdnię, po raz pierwszy w naszym mieście zastosowano w 2018 roku, na przejściu dla pieszych przy wiadukcie PKP na Al. Piłsudskiego. Rok później w ten sposób przebudowano „zebrę” przy skrzyżowaniu trasy W-Z z ul. Próchnika.
- Doświadczenia tych inwestycji pokazały, że jest to rozwiązanie, które znacząco poprawiło bezpieczeństwo przechodniów. Z tego względu zdecydowaliśmy się na budowę trzech kolejnych aktywnych przejść – mówi prezydent Krzysztof Chojniak, który przyglądał się przebiegowi dzisiejszych prac przy Mediatece 800-lecia.
Roboty na ul. Curie-Skłodowskiej, która znajduje się w ciągu DK 91 nieprzypadkowo zaplanowano w weekend, kiedy ruch na trasie jest mniejszy. Jeśli pogoda pozwoli to w ciągu najbliższych dni podświetlane zebry utworzone zostaną w dwóch kolejnych miejscach, w których występuje zarówno duży ruch pieszy, jak i samochodowy.
Jeszcze dziś ma zakończyć się budowa aktywnego przejścia na ul. Curie-Skłodowskiej (skrzyżowanie z ul. Leonarda – strona południowa, w pobliżu Mediateki), jutro prace mają być wykonywane przy ul. Łódzkiej (skrzyżowanie z ul. Gęsią – strona północna). Jako ostatnie – najprawdopodobniej we wtorek – aktywne przejście wykonane zostanie przy ul. Dmowskiego (w okolicy ZSP nr 2 tzw. „Pioma”).
Budowa aktywnego przejścia polega na zamontowaniu w jezdni dwukolorowych diod, które zapalają się światłem przerywanym, w momencie kiedy pieszy zbliża się do przejścia. Dodatkowo na znaku pionowym informującym o przejściu dla pieszych pojawi się pulsacyjne światło pomarańczowe, przez co przejście będzie jeszcze bardziej wyeksponowane i widoczne dla kierowców, szczególnie po zmroku.
Inwestycje realizowane są w formule „projektuj i buduj”, a zaprojektowanie i wykonanie trzech aktywnych przejść kosztuje budżet miasta blisko 240 tys. złotych.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.10.2020, 12:49 |
Źródło informacji | Piotrków Trybunalski |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
III Forum Bezpiecznej Żywności w Warszawie. Green REV Institute i Koalicja Future Food 4 Climate zapraszają
- 21.11.2024, 12:54
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Green REV Institute
-
Image
Za nami wielki finał turnieju piłkarskiego „Z Orlika na Stadion”
19 listopada na PGE narodowym w Warszawie odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Młode zawodniczki oraz młodzi zawodnicy z najlepszych drużyn z całej Polski, w trzech kategoriach wiekowych do lat 13, 14 i 15, pokazali swój talent, determinację i ducha fair play. Drużyny JS Smart.pl Krosno, Dream Team Wrocław, Katowiczanki, Osiemnastka Olsztyn, SMS Stal Rzeszów, ZSP Książenice - to wielcy zwycięzcy rozgrywek w swoich kategoriach wiekowych.- 20.11.2024, 15:17
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PZU
-
Image
Rekord Polski w konsumpcji różnych odmian jabłek
W ramach profilaktyki cukrzycy i promocji akcji „Jedno jabłko dziennie” 138 osób stworzyło „największą sztafetę jedzenia jabłek”. Degustowano 10 różnych odmian. Rekord ustanowiono 13 listopada 2024 r. w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Partnerami wydarzenia byli Wydział Nauk o Zdrowiu WUM i polscy sadownicy. Patronat nad wydarzeniem objął Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM - prof. Mariusz Gujski.- 15.11.2024, 09:18
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych