Pobierz materiał i Publikuj za darmo
CHENGDU, Chiny, 6 listopada 2020 r. /PRNewswire/ -- Miasto Chengdu położone w prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach odgrywa kluczową rolę w promocji współczesnego Ekonomicznego Pasa Jedwabnego Szlaku - połączenia relacji Europa-Chiny realizowane są przez pociągi towarowe wyruszające z jednej z dzielnic miasta - Qingbaijiang.
W odpowiedzi na pandemię COVID-19, dzielnica wprowadziła nowy schemat rozwojowy obejmujący podwójny, wzajemnie uzupełniający się obieg krajowy i międzynarodowy. Pozwala to na stabilizację miejscowych łańcuchów dostaw oraz powiązań przemysłowych i skutkuje zwiększoną częstotliwością kursowania pociągów towarowych i większą liczbą zamówień zagranicznych.
Według danych statystycznych z urzędu celnego w Chengdu, liczba pociągów towarowych relacji Chiny-Europa na trasie Chengdu wzrosła w pierwszych dziewięciu miesiącach do 1600 (o 57% rok do roku).
Huang Fei, dyrektor działu produkcji i logistyki w Geely Auto Chengdu Manufacturing powiedział, że wcześniej przedsiębiorstwo dostarczało towary drogą morską, co wiązało się z niskimi kosztami, ale czas transportu był tak długi, że niektóre części zaczynały nawet korodować. Podróż pociągiem towarowym z Chin (Chengdu) do Europy trwa znacznie krócej, a dzięki preferencyjnym stawkom opłat za przewóz firma może znacząco obniżyć koszty produkcji, dodał Huang.
W okresie od stycznia do września firma Geely eksportowała, korzystając z towarowych połączeń kolejowych, 1740 zestawów części samochodowych o wartości ponad 110 milionów juanów, co pozwoliło firmie zaoszczędzić do 4 mln juanów na kosztach transportu.
Od czasu uruchomienia kolejowego połączenia towarowego z Chin do Europy w roku 2013, miastu udało się kompleksowo rozbudować swoją międzynarodową sieć logistyczną. Dziś Chengdu może pochwalić się siedmioma międzynarodowymi liniami kolejowymi i sześcioma szlakami towarowymi, łączącymi miasto z 55 zagranicznymi miejscowościami i 18 miastami w kraju.
„Większość z naszych klientów korzysta z kolejowych połączeń towarowych z Chin do Europy w celu transportu produktów ze średniej lub wysokiej półki i posiada wysokie wymogi w zakresie czasu i bezpieczeństwa transportu. Naszym celem jest zatem oferować coraz szybsze i bezpieczniejsze usługi” - powiedział Chen Zejun, rzecznik miejscowych linii kolejowych o zasięgu międzynarodowym (Chengdu International Railway Service), będących operatorem i zarządcą pociągów z Chin (Chengdu) do Europy.
Dotychczas pociągami towarowymi z Chin do Europy, wyruszającymi z Chengdu, przetransportowano towary o wartości blisko 200 mld juanów z sektorów takich jak branża motoryzacyjna, urządzenia dla inteligentnych domów czy biomedycyna.
Przedsiębiorstwo otworzyło oddziały zagraniczne w Norymberdze i Hamburgu (Niemcy), Tilburgu (Holandia), Pradze (Czechy) i Warszawie. W celu zapewnienia skutecznej obsługi pociągów towarowych, pomimo różnicy czasu, pracownicy zatrudnieni w wymienionych oddziałach pracują w tych samych godzinach, co ci w Chinach.
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1327377/freight_trains_Qingbaijiang.jpg
Źródło: Qingbaijiang District Government of Chengdu
KONTAKT:
Guo Yumei
tel. +86-19130686059
e-mail: 940967929@qq.com
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 06.11.2020, 08:40 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |