Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Jarociński samorząd gminny - od 18 lat przeprowada rewolucyjne zmiany w gminie Jarocinie. Dzięki konsekwentnym, odważnym i realizowanym z wielką pasją inwestycjom Ziemia Jarocińska rozkwita. - Aby prorozwojowy kierunek stał się możliwy, najpierw musieliśmy naprawić podstawowe braki, widoczne szczególnie na terenach wiejskich. Samo skanalizowanie 8 wsi kosztowało ponad 23 mln zł - przypomina Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.
Dziś Gmina Jarocin może realizować nowatorskie projekty proekologiczne warte nie 23, ale 250 mln zł.
Jest to możliwe dzięki dobrze przemyślanym, zaplanowanym i logicznym kierunkom działania całej gminy. Dzięki nim może się szczycić mianem lidera samorządowych inwestycji w wielu dziedzinach.
Przed samorządem jednak nowe wyzwania, które w dużej mierze stawia Unia Europejska. Są nimi wielotorowe działania w zakresie ochrony klimatu. Ich realizacji sprzyja nie tylko osiągnięcie norm, wyznaczonych przez UE, ale to także odpowiedzialność samorządowców, za mieszkańców i gminę, jako miejsce dobre do życia, zamieszkania i pracy.
Wiele takich działań już udało się nam zrealizować. Ponad dekadę temu wykonana została termomodernizacja budynków użyteczności publicznej. Samorząd Intensywnie inwestuje w rozwój zieleni miejskiej, energooszczędne oświetlenie uliczne czy budowę ścieżek rowerowych. Wspiera wymianę źródeł ciepła w gospodarstwach domowych i kontroluje jakość powietrza z wykorzystaniem drona.
Gminne podmioty wytwarzają zieloną energię. W tej chwili największym jej producentem jest ZGO – Wielkopolskie Centrum Recyklingu. Tu energia powstaje ze słońca oraz z biogazu, a zakład jest samowystarczalny energetycznie. - Do niezależności energetycznej dążymy jednak jako cała grupa kapitałowa gminy, dlatego wspólnie tworzymy jarociński klaster energetyczny. To ogromne wyzwanie dla nas i jego realizacja wymaga pełnego zaangażowania i współpracy - podkreśla włodarz gminy Jarocin.
- Logicznie poukładany Jarocin już mamy. Świadczą o tym inwestycje, które konsekwentnie realizujemy od ponad 18 lat. Wyznaczając plany na najbliższe lata, do logicznych kierunków rozwoju gminy, ze zdwojoną siłą dokładamy działania nastawione na bycie eko. EKOlogiczny Jarocin - to jest TO, do czego dążymy! - zapowiada burmistrz Jarocina.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 29.01.2021, 14:45 |
Źródło informacji | Jarocin |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Których owoców Polacy chcą jeść więcej?
Konsumenci zwracają większą uwagę na jakość i pochodzenie owoców. Wg. Kantar Polska 65% konsumentów, czyli 21 mln osób, zamierza w nadchodzącym sezonie jeść więcej polskich owoców i warzyw. Rekordowe 10 mln Polaków chce kupować więcej truskawek (30%), podobnie jabłek (29%). Porównując wyniki sprzed roku, najbardziej wzrosła ilość deklaracji zakupu borówek (54%), truskawek (34%), malin (18,4%) i polskich jabłek (18%). To dobre informacje dla plantatorów i sadowników. Patrząc na sezon od strony popytowej, chęci nie powinno zabraknąć.- 08.05.2025, 10:31
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ