Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Nowy szybki test został zaprojektowany jako łatwy do zrozumienia i łatwy w użyciu test indywidualny” - mówi Roland Meißner, dyrektor nal von minden GmbH z Moers w Niemczech. Meißner: „Gdyby każdy uczeń i każdy nauczyciel regularnie wykonywał szybki test, możliwe byłoby bezpieczne uczęszczanie do szkoły”. Pomogłoby to również w dalszym ograniczaniu pandemii koronawirusa. Stałoby się tak dlatego, że każdy zarażony koronawirusem zostałby szybko zidentyfikowany, przez co inne osoby byłyby lepiej chronione.
Cecha szczególna testu „dedicio® COVID-19-Antigentest plus”: wymaz może być pobrany z dolnej części nosa. „Jest to znacznie wygodniejsze niż głęboki wymaz z nosogardła lub gardła, co było konieczne w przypadku poprzednich szybkich testów. Ponadto każdy uczeń może z łatwością samodzielnie pobrać taki wymaz z dolnej części nosa” - mówi Meißner.
Kolejną zaletą testu jest to, że roztwór buforowy potrzebny do przeprowadzenia testu jest już wstępnie porcjowany. Poprzednio znajdował się w fiolce i należało go podzielić na 20 testów. Meißner: „Jest to o wiele łatwiejsze dla uczniów, jeśli mają już dokładną ilość roztworu buforowego potrzebnego do szybkiego testu w małym sterylnym opakowaniu”.
Następnie uczeń musi jedynie wymieszać próbkę wymazu z roztworem buforowym i dodać kilka kropel do załączonej kasety testowej. Wynik można odczytać po 15 minutach.
Meißner zaleca, aby test rozdać wszystkim uczniom w klasie, a następnie przeprowadzić go pod kierunkiem nauczyciela. Klasa może wcześniej wspólnie obejrzeć film wyjaśniający przeprowadzenie testu nal von minden GmbH:
wersja angielska: https://www.youtube.com/watch?v=c_Ri8BwQdzA&t=10s.
Do tej pory szybkie testy mogły być wykonywane tylko przez profesjonalnych pracowników medycznych i były dla nich dostosowane.
Test „dedicio® COVID-19-Antigentest plus” charakteryzuje się swoistością 99,99% i czułością 97,09%. Meißner: „Dane dotyczące wydajności nowego testu są doskonałe, a test jest dzięki temu wyjątkowo bezpieczny”. Pozytywne wyniki muszą być jednak potwierdzone testem PCR (test laboratoryjny) zgodnie z ustawą o ochronie przed zakażeniami.
Nowy szybki test nadaje się również do zastosowania w innych dziedzinach: na przykład na uniwersytetach, aby umożliwić studentom bezpieczne uczęszczanie na zajęcia. Również w firmach wszyscy pracownicy mogliby z łatwością wykonać ten test. Meißner: „Nowy szybki test nadaje się również do testowania w aptekach”.
KONTAKT:
Hellwig PR
Gabriele Hellwig
Garstedter Weg 268
22455 Hamburg
tel. +49 /40 / 38 66 24 80
e-mail: info@hellwig-pr.de
internet: www.hellwig-pr.de
Źródło informacji: Hellwig PR
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 05.02.2021, 09:35 |
| Źródło informacji | Hellwig PR |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Jurand Czabański podejmie próbę pobicia rekordu świata w 20-krotnym Ironmanie Continuous
1 maja w Brazylii Jurand Czabański rozpocznie próbę ustanowienia nowego rekordu świata w jednej z najbardziej wymagających formuł ultratriathlonu: 20-krotnym Ironmanie Continuous. Wyzwanie obejmuje łącznie 4520 km i od blisko 30 lat nikt nie zdołał pobić tego wyniku. Juranda w tym wyzwaniu wspiera marka OSHEE, która dodatkowo za każdą godzinę pobitego rekordu przekaże 5 000 zł na rzecz Fundacji Cancer Fighters.- 30.04.2026, 16:16
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: OSHEE
-
Image
Zrozumieć ryzyko. Nowy podcast Instytutu Medycyny Pracy o zdrowiu, pracy i środowisku
Czy zwykłe zmęczenie może być sygnałem poważniejszego problemu zdrowotnego? Czy substancje obecne w naszym otoczeniu mogą wpływać na płodność i zaburzać rozwój dzieci? Czy niewidoczne zagrożenia, takie jak radon obecny w powietrzu wewnątrz budynków, mogą oddziaływać na organizm przez lata, zanim cokolwiek zauważymy? Coraz więcej badań pokazuje, że współczesne uwarunkowania zdrowia są złożone, a wiele zagrożeń zdrowotnych pozostaje nieoczywistych i niewidocznych, przez co łatwo je przeoczyć.- 30.04.2026, 15:44
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Instytut Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera w Łodzi
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ