Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W tym roku firma DTP prezentuje innowacyjne usługi wykorzystujące sztuczną inteligencję i rozwiązania chmurowe do zastosowania w predykcyjnym utrzymaniu ruchu. System pozwala m.in. na przewidywanie awarii i diagnozowanie ich przyczyn, przez co redukuje ilość niepożądanych przestojów oraz pozwala na precyzyjne planowanie prac serwisowych. Dzięki temu minimalizuje koszty przeglądów i napraw, maksymalizując efektywność i wydajność parku maszynowego.
Dlaczego warto odwiedzać targi?
„Hannover Messe jest dla wielu firm, w tym DTP, najważniejszym wydarzeniem roku. To idealne miejsce, żeby prezentować swoje innowacje oraz obserwować najnowsze rozwiązania wiodących instytucji badawczych czy liderów rynku. Hannover Messe to barometr przemysłu, a w zasadzie całej gospodarki i jej kierunków rozwoju” - mówi Andrzej Szajna, Chief Digital Officer w DTP.
„Odwiedź nasze wirtualne stoisko i zobacz, jak łączymy sztuczną inteligencję z IoT, kamerami i systemami chmurowymi tworząc wartość dla przemysłu. Z przyjemnością podzielimy się z Wami naszą wiedzą oraz podpowiemy, jak zastosować ją w Waszych projektach. Spotkajmy się na Hannover Messe!” - zaprasza Jakub Charyna, Business Development Manager.
Targi innowacji w Hanowerze mają swoją długą historię - odbywają się od 1947 roku. DTP pierwszy raz prezentowała swoje innowacje w 2016 roku na stoiskach firm Rittal i EPLAN. Po raz pierwszy na własnym stoisku DTP pojawiła się w 2017 roku, gdy Polska była krajem partnerskim tej edycji wystawy. DTP zostało wybrane, jako jedna z 5 firm, do prezentacji swoich innowacji przed kanclerz Merkel i premier Szydło na Oficjalnej Ceremonii Otwarcia targów. DTP zaprezentowało trzy rozwiązania wspierające przemysł.
Pierwsze, system Smart Wiring opracowany wspólnie z firmą EPLAN, wspiera proces okablowania szaf sterowniczych i pozwala skrócić czas montażu aż o 40%! Zamiast dokumentacji papierowej, interaktywny system podpowiada monterowi krok po kroku, gdzie dokładnie zamontować kolejny przewód. Drugie rozwiązanie to opatentowane przez DTP urządzenie do automatycznego odczytywania nadruków na cieniutkich przewodach (np. 1,5 mm2). Zastosowano w nim zaawansowane technologie - uczenie maszynowe, rozpoznawanie obrazów oraz głębokie sieci neuronowe. Trzecim rozwiązaniem był mikrokomputer firmy HARTING, który pozwala zarządzać pomiarami ponad 200 urządzeń. Dodatkowo wszystkie te rozwiązania można obsługiwać za pomocą okularów rozszerzonej rzeczywistości (AR). Obsługa odbywa się za pomocą gestów, a dane, wykresy i schematy dostępne są przed oczami operatora.
W 2018 Digital Technology Poland zaprezentowało kolejną aplikację AR, pozwalającą na uzyskiwanie danych i statystyk futurystycznego pojazdu elektrycznego. Istnieje wiele jej zastosowań: prezentacja samochodu z podglądem jego funkcji, diagnoza serwisowa poprzez pokazanie aktualnie zgłoszonych problemów lub raportów o stanie samochodu - wszystko wyświetlane bezpośrednio na okularach AR.
http://www.hannovermesse.de/exhibitor/digital-technology-poland/N1465482
Źródło informacji: DTP
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.04.2021, 08:30 |
Źródło informacji | DTP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE
-
Dubai Future Forum 2024: A Vision of Tomorrow, from Brain Chips to Climate Solutions
- 21.11.2024, 12:57
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: APA-OTS
-
Image
GPB: chcemy, aby to polskie firmy napędzały morską transformację energetyczną PAP
„Dążymy do roli dostawcy kategorii Tier-1 w projektach morskiej energetyki wiatrowej, ale ambicje mamy znacznie większe. Wspólnie z ARP chcemy wspomóc odbudowę polskiego przemysłu na Pomorzu i uczynić z Gdańska, Gdyni i Szczecina przemysłowy hub dla projektów MEW. Grupa Przemysłowa Baltic ma tu do odegrania istotną rolę” - mówił Adam Kowalski, prezes zarządu Grupy Przemysłowej Baltic (GPB), podczas konferencji Offshore Wind Poland.- 21.11.2024, 10:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom