Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wykorzystywanie energii pochodzącej z OZE podczas energochłonnego procesu separacji powietrza, pozwoli ograniczyć emisję dwutlenku węgla do 99 proc. w porównaniu z konwencjonalnym procesem produkcji. Roczna redukcja emisji wyniesie ponad 60 tys. ton. To równowartość śladu węglowego pochodząca z 7 tys.225 gospodarstw domowych w ciągu roku.
„Przestawiając nasz zakład w Polsce na zieloną produkcję, wspieramy naszych klientów w osiąganiu ich zielonych celów. Wspólnie dbamy o lepszą przyszłość naszej planety” – podkreśla Eric Schulze, prezes Linde Gaz Polska.
Decyzja Linde jest odpowiedzią na zmiany klimatyczne, pozwala ograniczyć wpływ na środowisko oraz spełnić oczekiwania ze strony organów regulacyjnych poprzez redukcję swojego śladu węglowego.
Ograniczenie śladu węglowego
„Dzięki nowym możliwościom włączenia energii odnawialnej do naszych procesów produkcyjnych jesteśmy o krok bliżej do osiągnięcia naszego ambitnego celu obniżenia intensywności emisji gazów cieplarnianych o 35 proc. do roku 2028” – mówi Marek Jaśkiewicz, dyrektor ds. rozwoju rynku Linde Gaz Polska, odpowiedzialny za projekt Linde Green.
Linde jest na dobrej drodze do osiągnięcia zakładanych celów ograniczenia emisji. Pod koniec 2020 r. firma ogłosiła zmniejszenie intensywności emisji gazów cieplarnianych (GHG) o 16% w porównaniu z 2018 r. Inwestując w równoważony rozwój Linde pomaga również swoim klientom zmniejszyć ślad węglowy i ograniczyć wpływ na środowisko.
Zakład produkcyjny Linde w Biskupicach Podgórnych, który jest zlokalizowany na terenie TSSE, Podstrefa Wrocław EURO PARK KOBIERZYCE produkuje gazy powietrzne o obniżonym śladzie węglowym z linii Linde Green: tlen, azot i argon. To jedyny certyfikowany zakład w Polsce wytwarzający zielone gazy powietrzne.
W praktyce firmy zaopatrujące się w produkty z podwrocławskiego zakładu otrzymują certyfikaty o księgowej redukcji dwutlenku węgla, w oparciu o miesięczne zużycie zielonego tlenu, azotu i argonu. Ograniczenie emisji sięga nawet 300 kg dwutlenku węgla na tonę zielonego produktu w porównaniu z tradycyjnie produkowanymi gazami.
Certyfikat w obszarze zielonej strategii
Każdy etap procesu produkcyjnego i handlowego w zakładzie Linde w Biskupicach Podgórnych został zbadany i akredytowany przez TÜV SÜD, znanego na całym świecie dostawcę usług audytorskich i certyfikacyjnych. TÜV SÜD jest powszechnie uznanym symbolem bezpieczeństwa, ochrony i zrównoważonego rozwoju. Współuczestnicząc w ekologicznej strategii Linde gwarantuje, że cały proces produkcyjny jest zgodny ze standardem „Accounting EE”.
Linde to wiodący producent gazów przemysłowych i medycznych na świecie, którego sprzedaż w 2020 roku wyniosła 27 miliardów USD (24 miliardy EUR). Jako jedyna firma z sektora chemicznego, notowana jest w indeksie światowych liderów zrównoważonego rozwoju (DJSI World) nieprzerwanie od osiemnastu lat.
W Polsce firma Linde jest obecna od 28 lat. Posiada zakłady produkcyjne i biura handlowe na terenie całego kraju. Gazy przemysłowe Linde mają wiele zastosowań, od ratującego życie tlenu w szpitalach, poprzez gazy specjalne wspomagające produkcję elektroniki, aż po wodór wykorzystywany w technologii czystych paliw.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.04.2021, 08:00 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu