Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Bieg odbywał się w formule bezpiecznej pod kątem epidemiologicznym. Uczestnicy po dokonaniu rejestracji pobierali na telefon aplikację biegową. W dniu biegu, który mógł odbyć się o dowolnej porze dnia, w dowolnym miejscu, uczestnik uruchamiał aplikację, która mierzyła dystans, czas oraz liczbę spalonych kalorii. Uczestnicy zarejestrowani w aplikacji przebiegi łącznie 1657 km, czyli przebyli dystans z Warszawy do Paryża!
Dla chorych na układowe zapalenia naczyń pobiegły osoby nie tylko w Polsce, ale także w Seulu, w Norwegii, Niemczech i na Kostaryce. Z chorymi pobiegli ich lekarze, eksperci medyczni w tym konsultant krajowy w dziedzinie reumatologii, stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe i wiele innych osób o wielkim sercu. Sam bieg był nagłaśniany w mediach społecznościowych, które pomogły organizatorom dotrzeć z wydarzeniem do odbiorców. To właśnie tam można było umieszczać zdjęcia z samego biegu, oznaczając organizatorów hasztagami #vspieram #biegvsparcia. Ilość nadesłanych zdjęć i postów w tym dniu zaskoczyła wszystkich. Najszybsi biegacze oraz autorzy najlepszych i najbardziej kreatywnych zdjęć zostali wyróżnieni. W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć o kilku z nich.
Na podium w kategorii najszybszych biegaczy stanęła mama z 17-letnim synem, którzy pobiegli z wdzięczności za uratowanie życia siostry i matki chrzestnej dzięki terapii, która w Polsce nie jest jeszcze ogólnodostępna. Terapia ta daje szansę na remisję, a tym samym zatrzymanie postępu choroby i normalne życie, co z pewnością motywowało biegaczy.
Drugie miejsce zajął paraolimpijczyk, wzbudzając podziw wszystkich uczestników biegu. Warto wspomnieć także o zwycięzcach w kategorii najciekawszych zdjęć. Ania i Kamil Dąbrowscy mieszkający w Dreźnie wykonali piękne ujęcie nad rzeką Łabą tuż przy moście Blaues Wunder (Niebieski Cud). Fotografia na tyle zachwyciła komisję konkursową, że prawie jednomyślnie została ogłoszona zwycięską.
Stowarzyszenie wyróżniło medalami osoby, które przyczyniły się do realizacji i znakomitego efektu biegu. Pozyskało także sponsorów, dzięki którym najlepszym zostały wręczone nagrody.
Dzięki biegowi Vsparcia udało się osiągnąć postawiony sobie przez Stowarzyszenie cel: wzrost świadomości społecznej na temat chorób z grupy układowych zapaleń naczyń nie tylko w kraju, ale także na świecie. Założyciele Stowarzyszenia mają nadzieję, że właśnie ten fakt przełoży się na rzecz wdrażania najnowszych metod terapii w Polsce.
Sam bieg prawdopodobnie będzie cykliczny, gdyż już w tej chwili padają zapytania o jego kolejną edycję. Doświadczenie zdobyte w tym roku na pewno zaprocentuje, a Stowarzyszenie już z większą wiedzą na nowo podejmie się wyzwania, by zorganizować takie wydarzenie ponownie.
Przebieg wydarzenia można zobaczyć na profilu Stowarzyszenia Vasculitis: https://m.facebook.com/vasculitis.polska/ oraz w programie „O co biega” Canal Plus, którego edycja planowana jest na 5.05.2021.
Źródło informacji: Stowarzyszenie Vasculitis
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 30.04.2021, 11:30 |
Źródło informacji | Stowarzyszenie Vasculitis |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wigilijne stoły w Polsce. Opowieść o warzywach, które tworzą świąteczną magię
Wigilijny wieczór to nie tylko czas spotkań rodzinnych, ale także moment, kiedy polskie domy zapełniają się zapachami tradycyjnych potraw. Od wieków, mimo ograniczonego dostępu do świeżych warzyw w zimie, nasze babcie i prababcie potrafiły wykorzystać to, co dostępne - kiszonki, susze, przechowywane w piwnicach korzenie - tworząc z nich wyjątkowe dania, które do dziś są symbolem polskiej Wigilii.- 23.12.2024, 09:55
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Brandmates
-
Bez imienia, bez twarzy, z wielką misją - nowy projekt w sieci
W polskim internecie pojawiła się nowa, anonimowa postać, która działa w cieniu, ale z jasnym celem - szerzenie dobra w wyjątkowy sposób. Nie szuka rozgłosu, ale jej działania mogą zmienić to, jak patrzymy na wsparcie i empatię. Czy internet jest gotowy na coś takiego?- 19.12.2024, 13:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Biuro Prasowe kampanii „Dobro nie potrzebuje twarzy”
-
Image
Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”: każdy powinien mieć łatwy dostęp do apteki PAP
Według danych Rejestru Aptek i GUS około 1,8 mln Polaków nie ma dostępu do apteki w swojej gminie. Dlatego Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” zachęca do międzyśrodowiskowego dialogu z myślą o pacjentach – to główny wniosek konferencji pt. „Apteka dla Pacjenta - nierówny dostęp do leków i opieki farmaceutycznej w samorządach. Jeden problem - wiele perspektyw”.- 19.12.2024, 11:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom