Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Nietypową konstrukcję stworzy około 150 mniejszych, kubaturowych domów. Każdy z nich będzie miał 1,5 m wysokości, 1m szerokości oraz 80 cm głębokości. Połączone części mają przewyższyć dotychczasowego giganta, którego zbudowano w Wielkiej Brytanii. Ubiegłoroczny rekordzista miał dokładnie 81,26 m3.
„Jeśli uda nam się pobić ten rekord, to na pewno odczujemy dużą satysfakcję. To jednak tylko dodatek. Największą stawką jest pomoc owadom i dbanie o środowisko - powiedział Konrad Płochocki, dyrektor generalny PZFD. - Chcemy pokazać, że zależy nam na ekologii, a za tym idą przede wszystkim czyny. Zachęcamy i propagujemy tego typu działania również wśród kolegów z branży. Chcemy, aby stało się to istotną kwestią podczas planowania każdej inwestycji” - dodaje.
Wydarzenie jest odpowiedzią branży deweloperskiej na alarmujące statystyki i zmieniającą się rolę deweloperów. Szacuje się, że od samych zapylaczy zależy blisko 80% występujących w Polsce roślin. To właśnie owady stanowią źródło pokarmu dla ponad połowy gatunków ptaków oraz to im zawdzięczamy m.in. redukcję szkodników.
„Owady odgrywają niebagatelną rolę w ekosystemie, ich obecność jest nieodłącznym elementem przyrody. To system naczyń połączonych, w którym każdy detal jest ważny. Chcemy walczyć o lepsze środowisko, dołożyć swoją cegiełkę i zaangażować w to jak największą liczbę deweloperów” – powiedział Grzegorz Kiełpsz, prezes zarządu PZFD.
Próba pobicia rekordu Guinnessa na największy dom dla owadów przypada w Dzień Różnorodności Biologicznej, dlatego spotkanie nie jest tylko prezentacją widowiskowej budowli. W programie przewidziano też atrakcje dla najmłodszych, m.in. w warsztaty budowy domków dla owadów, czy spotkanie z edukatorem przyrodniczym Igorem Siedleckim.
Po zaprezentowaniu konstrukcji i sprawdzeniu jej ostatecznych wymiarów, domki zostaną rozdysponowane między członków Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz ulokowane na terenie ich inwestycji. Konstrukcja jest owocem współpracy architekta z ekipy Eco Avengers Pawła Wołejszy oraz edukatora przyrodniczego Igora Siedleckiego.
Harmonogram wydarzenia - 22 maja, Płyta Desantu 3. Dywizji Piechoty:
12:00 - rozpoczęcie Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej,
13:00 - 15:00 - wspólne wypełnianie domków,
13:00 - 15:00 - warsztaty dla dzieci z budowy domków dla owadów oraz dodatkowe atrakcje,
13:00 - 14:00 - wystąpienia przedstawicieli Eco Avengers,
14:00 - 14:30 - spotkanie z edukatorem przyrodniczym Igorem Siedleckim,
14.30 - 15.00 - briefing prasowy,
15:00 - oficjalne bicie rekordu Guinnessa.
Źródło informacji: Polski Związek Firm Deweloperskich
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.05.2021, 09:16 |
Źródło informacji | Polski Związek Firm Deweloperskich |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Meteorolog: my, ludzie, mamy wpływ na klimat, ale dobrze, że nie możemy wpływać na pogodę PAP
W atmosferze Ziemi gromadzi się energia zdolna zatapiać miasta, zrównywać budynki z ziemią, zrzucać na każdy metr kwadratowy hektolitry wody. Choć kontrolowanie pogody może się wydawać kuszące - dobrze, że ludzie tego nie umieją. Taka władza mogłaby być używana nieodpowiednio - powiedział PAP meteorolog dr Dariusz Baranowski.- 23.11.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Dr Paulina Legutko-Kobus z SGH: planowanie przestrzenne umożliwia ochronę krajobrazu PAP
Samorządy mają wiele narzędzi do ochrony krajobrazu, pytanie - czy potrafią je wykorzystywać? - zauważa dr Paulina Legutko-Kobus, kierowniczka Zakładu Polityki Regionalnej i Lokalnej Szkoły Głównej Handlowej. „Jako kluczowe narzędzie wymieniane są instrumenty planowania przestrzennego” - mówi ekspertka.- 22.11.2024, 15:22
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom