Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje:
Ponad 3,5 miliona euro – taka suma z programu „Rozwój lokalny” w ramach Funduszy Norweskich wesprze rozwój Krosna. To kolejne miasto z Podkarpacia, które znalazło się na liście 29 zwycięzców projektu. Dziś wiceminister Waldemar Buda wręczył symboliczny czek prezydentowi Krosna Piotrowi Przytockiemu.
– Krosno, tak jak wcześniej Jarosław, Nisko, Stalowa Wola i Przemyśl, otrzymało dzisiaj potężny zastrzyk finansowy - ponad 3,5 miliona euro z programu „Rozwój lokalny”. Dzięki tak dużemu wsparciu finansowemu Funduszy Norweskich kolejne miasto będzie mogło rozwijać swój potencjał – mówił wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
Krosno – kreuje, rozwija, ożywia, stymuluje, nakreśla, odmienia
Projekt przygotowany przez Krosno zakłada rozwój miasta jako ośrodka atrakcyjnego, zielonego, przyjaznego oraz otwartego i bezpiecznego dla mieszkańców. Otrzymane środki mają wzmocnić gospodarkę miasta. Wsparcie finansowe Funduszy Norweskich ma także przyczynić się do poprawy atrakcyjności turystycznej w Krośnie. Miasto planuje również włączyć mieszkańców we współzarządzanie miastem.
„Rozwój lokalny” dla podniesienia standardu życia mieszkańców
Program „Rozwój lokalny” to kompleksowe wsparcie rozwoju małych i średnich miast. Zgłaszane projekty zawierały długoterminowe, zintegrowane i wielotematyczne koncepcje rozwoju miast. Mają one wpłynąć na poprawę komfortu życia mieszkańców. Całkowity budżet przedsięwzięcia wynosi 117,6 milionów euro.
30 czerwca premier Mateusz Morawiecki wraz z wiceministrem Waldemarem Budą zainaugurowali ogłaszanie laureatów konkursu w Programie "Rozwój lokalny".
Pełna lista dofinansowanych miast ukaże się już 9 lipca na stronie www.eog.gov.pl w zakładce poświęconej Programowi "Rozwój lokalny".
Fundusze Norweskie i EOG
Fundusze norweskie i EOG to forma bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Islandię, Norwegię i Liechtenstein nowym członkom Unii Europejskiej oraz krajom bałtyckim. W zamian za pomoc finansową, państwa-darczyńcy korzystają z dostępu do rynku wewnętrznego UE mimo, że nie są jej członkami. Głównym celem Funduszy norweskich i Fundusze EOG jest przyczynianie się do zmniejszania różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie EOG oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy państwami-darczyńcami a państwem-beneficjentem.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)
kom/ amac/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 08.07.2021, 16:34 |
Źródło informacji | MFIPR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |