Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Akcelerator Przedsiębiorczości Kobiet wziął udział w panelu dot. równouprawnienia płci w zakupach realizowanych przez podmioty z sektora prywatnego i publicznego w ramach Generation Equality Forum oraz przystąpił do Koalicji na Rzecz Działań

13.07.2021, 08:13aktualizacja: 13.07.2021, 08:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Generation Equality Forum
Generation Equality Forum

DALLAS--(BUSINESS WIRE)-- Akcelerator Przedsiębiorczości Kobiet (ang. Women’s Entrepreneurship Accelerator; WEA), jedna z czołowych organizacji działających na rzecz większego uczestnictwa kobiet w gospodarce, weźmie udział w Generation Equality Forum (Forum Równości Pokoleniowej) w Paryżu (30 czerwca - 2 lipca) w ramach programu „Drivers of Change” („Czynniki Kształtujące Zmianę”). 26 lat po ogłoszeniu Deklaracji Pekińskiej, Generation Equality Forum, zwołane przez ONZ Kobiety i współorganizowane przez rządy Meksyku i Francji, jest „najbardziej kluczowym momentem dla tego pokolenia, jeśli chodzi o inwestowanie w równość płci i przyspieszanie zmian w dziedzinie bezpieczeństwa, przywództwa i możliwości ekonomicznych kobiet [1]. Forum przyciągnęło 50 tys. wirtualnych uczestników i 1 tys. partnerów, odnotowując 40 mld USD inwestycji w równość płci w ramach pięcioletniego planu działań na rzecz równouprawnienia w siedmiu obszarach działania.

Niniejszy komunikat prasowy zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja dostępna jest pod adresem: https://www.businesswire.com/news/home/20210712005178/en/

2 lipca Akcelerator organizował panel pt. „Building a Transformative Strategy for Gender-Responsive Procuremen”” („Budowanie strategii przełomowych zmian na rzecz równouprawnienia płci w zakupach realizowanych przez firmy i rządy”), którego celem było zwrócenie uwagi na nieproporcjonalnie złożone i powiązane ze sobą przeszkody dla przedsiębiorczości kobiet oraz promowanie strategii kształtowania równouprawnienia płci w zamówieniach. Chociaż jedna trzecia firm na świecie należy do kobiet [2], udział tych przedsiębiorstw w zakupach rządów i dużych korporacji wynosi tylko 1% [3]. Prelegenci dzielili się wiedzą i konkretnymi poradami popartymi własnymi doświadczeniami w realizacji inkluzywnych strategii zakupowych.

Uruchomiony w 2019 r. Akcelerator Przedsiębiorczości Kobiet to inicjatywa wielostronna stworzona w celu inspirowania, edukowania i upodmiatawiania przedsiębiorczyń na całym świecie. Akcelerator realizuje misję eliminowania barier dla przedsiębiorczyń poprzez cztery Ścieżki Upodmiotowienia (ang. Pathways of Empowerment): edukację, finansowanie, promowanie i uczestnictwo. Jest to inicjatywa globalna stworzona przez spółkę Mary Kay Inc., w której nie ma barier kwalifikacyjnych, w celu strategicznej współpracy w porozumieniu z pięcioma agencjami ONZ.

„Wierzymy, że większa równość płci w zakupach realizowanych przez rządy i firmy może wywrzeć ogromny wpływ na przyspieszenie włączenia przedsiębiorstw należących do kobiet do całego łańcucha dostaw – powiedziała Julia Simon, główny kierownik ds. prawnych i różnorodności w Mary Kay Inc. - Akcelerator zachęca podmioty z sektora publicznego i prywatnego do priorytetowego potraktowania inkluzywności w zakupach i kształtowania zmian systemowych potrzebnych kobietom. Wspieranie przedsiębiorczyń ma kluczowe znaczenie dla zrównoważonego rozwoju”.

Simon była jedną z panelistek podczas zorganizowanej w ramach Gender Equality Forum dyskusji na temat równości płci w zakupach. W panelu wzięły udział również m.in. Elizabeth Vazquez, dyrektor generalna i współzałożycielka WEConnect International oraz Jamila Belabidi, dyrektor ds. zakupów w Global Women Economic Empowerment & Global Innovation (Procter & Gamble). W roli moderatora wystąpiła Sonia Dridi, dziennikarka i korespondentka telewizji France 24 i stacji radiowej Europe 1 w Waszyngtonie.

„Mimo że wartość światowej gospodarki szacuje się na 93 bln USD, kobiety wciąż odgrywają marginalną rolę w dostarczaniu produktów i usług na potrzeby globalnych łańcuchów dostaw – powiedziała Vazquez. - Jest to ogromna wada rynku, którą należy pilnie skorygować, aby więcej kobiet mogło dokładać się do inkluzywnego dobrobytu gospodarczego i czerpać z niego korzyści, a także przyczyniać się do tworzenia miejsc pracy, wpisując się w realizację 5 Celów Zrównoważonego Rozwoju”.

„Równość płci stanowi podstawę i integralną część naszej działalności i do 2025 r. wspólnie z firmami należącymi do kobiet i przez nie zarządzanymi zamierzamy wydać 10 mld USD” – powiedziała Jamila Belabidi, dyrektor ds. zakupów w Global Women’s Economic Empowerment & Global Innovation (Procter & Gamble).

Podczas wydarzenia WEA przystąpiła do czterech z Koalicji Działań na Rzecz Równości Pokoleniowej (ang. Generation Equality Action Coalitions) w ramach zobowiązań w obszarach polityki, programów i promocji: Economic Justice and Rights (Sprawiedliwość i Prawa Gospodarcze); Feminist Action for Climate Justice (Akcja Feministyczna na Rzecz Sprawiedliwości Klimatycznej); Technology and Innovation for Gender Equality (Technologia i Innowacja na Rzecz Równości Płci) oraz Feminist Movements and Leadership (Ruchy i Przywództwo Feministyczne). Akcelerator zobowiązał się ponadto do upodmiotowienia 5 mln kobiet do końca roku 2030 poprzez niwelowanie głównych gospodarczych i społecznych przeszkód, z którymi borykają się przedsiębiorczynie.

Uczestnictwo Akceleratora w Koalicjach Działań w ramach Generation Equality Forum to tylko jedno z szeregu ostatnich działań podjętych przez organizację z myślą o zwiększaniu świadomości na temat równości kobiet w świecie po pandemii:

· Dnia 16 marca 2021 r. Deborah Gibbins, dyrektor operacyjna Mary Kay, reprezentowała Akcelerator podczas spotkania UN Global Compact Target Gender Equality. Przedstawiła ona najświeższe dane opublikowane przez Bank Światowy, z których wynika, że kobiety na świecie dysponują średnio trzema czwartymi tych praw, które posiadają mężczyźni. Wezwała firmy do opowiedzenia się przeciwko dyskryminacji prawnej i promowania reform likwidujących istniejące różnice, aby umożliwić kobietom realizowanie pełni ich potencjału. W wydarzeniu wzięło udział ponad 5 tys. osób z sektora przedsiębiorstw, ONZ, państw członkowskich i organizacji społeczeństwa obywatelskiego z ponad 100 krajów, przy czym 75% z nich reprezentowało sektor prywatny.

· Dnia 24 marca 2021 r. Akcelerator Upodmiotowienia Kobiet działający przy Komisji ds. Statusu Kobiet (CSW65) zorganizował wspólnie z pięcioma agencjami ONZ panel pt. „Women Leading Economic Recovery Through Entrepreneurship” („Przedsiębiorczość kobiet motorem naprawy gospodarczej”). Podczas wydarzenia wskazano na potrzebę tworzenia partnerstw publiczno-prywatnych w celu kształtowania ekosystemu sprzyjającego działalności przedsiębiorczyń.

· W dniach 15-16 czerwca 2021 r. podczas szczytu UN Global Compact Leaders Summit Gibbins wygłosiła przemówienie na jednej z głównych sesji pt. „Women in Sustainability: Innovating in a Man’s World” („Rola kobiet w zrównoważeniu: innowacyjność w świecie zdominowanym przez mężczyzn”), stawiając przedsiębiorczynie za wzór dla gospodarki i społeczeństwa oraz podkreślając kluczową misję, jaką realizuje Akcelerator: „Przedsiębiorczość kobiet odegra kluczową rolę w naprawie gospodarki po pandemii. Dlatego też misja Akceleratora Przedsiębiorczości Kobiet jest tak aktualna. I z tego powodu przedsiębiorczynie potrzebują ramowych działań na taką skalę” – powiedziała Gibbins. W organizowanym co roku szczycie wzięło udział ponad 25 tys. liderów reprezentujących przedsiębiorstwa, rządy, ONZ i społeczeństwo obywatelskie, aby ocenić aktualne postępy i podjąć wspólne wysiłki w celu złagodzenia kryzysu klimatycznego, światowej pandemii oraz nierówności gospodarczych i społecznych.

Akcelerator Przedsiębiorczości Kobiet

Akcelerator Przedsiębiorczości Kobiet to inicjatywa wielostronna stworzona w celu inspirowania, edukowania i upodmiatawiania przedsiębiorczyń na całym świecie. Akcelerator realizuje misję eliminowania barier dla przedsiębiorczyń poprzez cztery Ścieżki Upodmiotowienia (Pathways of Empowerment): Edukację, Finansowanie, Promowanie i Uczestnictwo. Jest to inicjatywa globalna stworzona przez spółkę Mary Kay Inc., w której nie ma barier kwalifikacyjnych, w celu strategicznej współpracy w porozumieniu z pięcioma agencjami ONZ. ONZ Kobiety, Międzynarodową Organizacją Pracy (ILO), Międzynarodowym Centrum Handlu (ITC), UN Global Impact (UNGC) i Programem ONZ ds. Rozwoju (UNDP). Celem Akceleratora jest udpodmiotowienie gospodarcze 5 mln kobiet do końca 2030 r. Więcej informacji na stronie https://www.we-accelerate.com/

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210712005178/en/

[1] https://forum.generationequality.org/home

[2] Bank Światowy (2020). Badania statystyczne przedsiębiorstw, World Bank Gender Data Portal (portal danych Banku Światowego na temat równouprawnienia), cytat z World Bank Blogs (2020) Caribbean Women entrepreneurs needed – stat!

[3] Vazquez and Sherman (2014). Cytat z UN Women (2017) The Power of Procurement: How to source from women-owned businesses (Siła zakupów: jak zaopatrywać przedsiębiorstwa w firmach prowadzonych przez kobiety).

Źródło: Women’s Entrepreneurship Accelerator

KONTAKT:

Mary Kay Inc. Corporate Communications

https://marykay.com/newsroom

tel. (+1) 972.687.5332

e-mail: media@mkcorp.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.07.2021, 08:13
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ