Pobierz materiał i Publikuj za darmo
2 października to dzień rozpoczęcia długo wyczekiwanej 18. edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Po raz kolejny to wyjątkowe wydarzenie można zobaczyć na YouTube, a wszystkie transmisje koncertów oglądać na żywo na kanale Instytutu Chopina.
Konkurs Chopinowski to niezwykłe wydarzenie łączące melomanów z całego świata od lat. Po raz pierwszy zmagania pianistów można było śledzić na YouTube 6 lat temu. Wtedy to same sesje przesłuchań wyświetlono prawie milion razy, co po zsumowaniu ich czasu trwania odpowiada 141 latom oglądania. Największą widownię przyciągnął koncert zwycięzcy Konkursu.
„Nie pamiętam, jak grałem. Musiałem sprawdzić to na YouTubie” - powiedział wtedy laureat 17. edycji Konkursu, Seong-Jin Cho. Jego występ obejrzało ponad 2 miliony osób. Widzowie pochodzili z 218 krajów, z czego prawie 40% z Korei Południowej (ojczyzny zwycięzcy Konkursu).
Teraz ponownie muzyka wybitnego polskiego kompozytora trafia w czasie rzeczywistym do internautów na całym świecie. Eliminacje, które poprzedziły Konkurs Pianistyczny, przyciągnęły na YouTube rekordową widownię. Sesje przesłuchań wyświetlono ponad 4,5 miliona razy, a łącznie widzowie obejrzeli już prawie milion godzin transmisji.
„Kultura od zawsze przekraczała granice. Jednak podczas pandemii natrafiła na nieznane dotychczas bariery. W czasie lockdownu YouTube, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, stał się wirtualną salą koncertową. W miarę jak wracamy do normalności - czyli też do filharmonii i na koncerty - YouTube może jeszcze bardziej stać się siłą wzmacniającą to, jak polska muzyka i kultura rozbrzmiewają na całym świecie. Dlatego cieszymy się, że tegoroczna edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego ponownie zagości na platformie” - powiedziała Marta Poślad, dyrektorka ds. polityki publicznej Google w Europie Środkowo-Wschodniej.
Tegoroczna edycja Konkursu Chopinowskiego potrwa do 23 października. Transmisje dostępne są na kanale Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina na YouTubie.
Źródło informacji: YouTube
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 01.10.2021, 16:31 |
Źródło informacji | YouTube |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
#IJHARSnaFerie - czyli nie dajmy się oszukać nie tylko podczas ferii w sklepie i restauracji PAP
Bezpieczne ferie to także bezpieczny i świadomy swoich praw konsument - przypomina przed rozpoczynającą się zimową przerwą w zajęciach szkolnych Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) i podpowiada, w jaki sposób wybierać produkty spożywcze dobrej jakości i nie dać się oszukać.- 17.01.2025, 10:04
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Zbliża się 18. rocznica śmierci Ryszarda Kapuścińskiego: legendy polskiego reportażu PAP
23 stycznia minie 18 lat od śmierci Ryszarda Kapuścińskiego (1932-2007), najczęściej, obok Stanisława Lema, tłumaczonego za granicą polskiego autora. Pomimo upływu czasu wciąż stanowi on niedościgniony wzór oraz inspirację dla kolejnych pokoleń dziennikarzy, o czym świadczyło rekordowe zainteresowanie wznowioną po latach Nagrodą PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.- 13.01.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP
-
Image
Laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji, słuchając Pendereckiego PAP
Słuchając „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji. Choć znawcy bardziej analizowali fragmenty utworu, to jego odbiór emocjonalny nie różnił się w zależności od stopnia przygotowania odbiorców - pokazał eksperyment UJ.- 03.01.2025, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce