Pobierz materiał i Publikuj za darmo

31 października 2021 r. na międzynarodowym lotnisku w Wiedniu zaczął obowiązywać zimowy plan lotów. Oprócz nowych kierunków i zwiększenia częstotliwości lotów, niektóre linie lotnicze ponownie oferują połączenia, które zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. Austrian Airlines dodają po piętnastoletniej przerwie Cancún w Meksyku, a wraz z Male na Malediwach i Mauritiusem na Oceanie Indyjskim oferują trzy słoneczne kierunki długodystansowe.
Z Wiednia znów będą latać Aegean, Air Cairo, Corendon Airlines, Jet2.com, Pegasus Airlines, Sunexpress, Transavia France i Volotea, a także Air Canada, Ethiopian Airlines, Etihad i SAUDIA.
Wizz Air ponownie wprowadza wiele kierunków do swojej siatki połączeń i rozszerza ją o cztery nowe kierunki. Ryanair oferuje natomiast dziewięć nowych destynacji turystycznych. 2 listopada samoloty irlandzkich linii Ryanair rozpoczęły loty do Gdańska. Trasa będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty.
„Zimowy rozkład lotów jest optymistyczny, a oferta miejsc docelowych rośnie. Tej zimy 90 procent celów dostępnych przed pandemią jest bezpośrednio dostępnych, w tym nowe miejsca docelowe, takie jak Cancun, Abu Dhabi, Banja Luka. Plany i zapowiedzi linii lotniczych dają nam nadzieję na 2022 rok, więc na wiosnę spodziewamy się znacznego wzrostu liczby pasażerów” – powiedział Julian Jäger, dyrektor generalny Vienna Airport.
W okresie zimowym 2019 roku w ofercie znajdowały się 172 destynacje, w aktualnym zimowym planie lotów 150. Wiedeńskie lotnisko oferując 125 destynacji w samej Europie powraca tym samym do ważnej funkcji węzła komunikacyjnego, jaką pełni międzynarodowy port lotniczy w Wiedniu w sercu Europy.
Źródło informacji: Eurocomm-PR
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 04.11.2021, 11:00 |
Źródło informacji | Eurocomm-PR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Andersen Consulting rozszerza platformę, nawiązując współpracę z HTP Group
- 17.07.2025, 09:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
-
Image
Konsumenci w krajach UE chcą mieć lepszy dostęp do danych zawartych na etykietach energetycznych
Badanie konsumenckie przeprowadzone w okresie listopad 2024 r. - styczeń 2025 r. wśród ponad 2 500 interesariuszy w 10 krajach UE wskazuje, że jest zapotrzebowanie na bardziej wiarygodne informacje na temat produktów zużywających energię oraz lepszy dostęp do takich informacji. Wkrótce pojawią się nowe rozwiązania cyfrowe.- 17.07.2025, 09:30
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Krajowa Agencja Poszanowania Energii
-
Image
Energia przyszłości potrzebuje inwestycji
Jednymi z głównych wyzwań europejskiego przyszłego systemu elektroenergetycznego będą jego elastyczność, zapewnienie wystarczających mocy i dookreślenie roli wytwórczych jednostek sterowalnych. Warszawski Stoen Operator przeznacza setki milionów złotych na rozwój sieci, by sprostać rosnącym potrzebom aglomeracji. Prowadzi w stolicy innowacyjne projekty, które mają na celu sukcesywną modernizację infrastruktury energetycznej i wsparcie rozwoju elektromobilności.- 17.07.2025, 09:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Stoen Operator
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ