Newsletter

Polityka i społeczeństwo

LOT rozpoczyna II edycję konkursu na najlepsze prace dyplomowe o lotnictwie

04.11.2021, 16:37aktualizacja: 04.11.2021, 16:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PLL LOT - plakat konkursowy
PLL LOT - plakat konkursowy
Polskie Linie Lotnicze LOT po raz drugi nagrodzą autorów najlepszych prac dyplomowych na temat lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo. Do tegorocznej edycji konkursu przewoźnik zaprasza absolwentów wszystkich uczelni studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych.

Pierwsza edycja konkursu dla studentów na najlepszą pracę dyplomową z dziedziny lotnictwa, która uświetniała obchody 90-ciu lat istnienia Polskich Linii Lotniczych LOT, spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem środowiska akademickiego. Pod obrady kapituły trafiło wówczas 96 prac z 35 czołowych uczelni w kraju, najwięcej ze Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Rzeszowskiej, czy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

„Kolejny już raz kierujemy do absolwentów polskich uczelni zaproszenie do udziału w konkursie na najlepsze prace dyplomowe o szeroko pojętej branży lotniczej. Dla LOT-u jest on ważną platformą współpracy oraz dialogu ze środowiskiem naukowym, chcemy propagować wiedzę o lotnictwie na wyższych uczelniach. Dostrzegamy również duży potencjał w najzdolniejszych studentach i absolwentach stojących u progu kariery zawodowej, zainteresowanych lotnictwem. Autorom najlepszych prac proponujemy dalszy rozwój zawodowy w naszym zespole” – mówi Michał Fijoł, członek zarządu ds. Handlowych.

Konkurs skierowany jest do absolwentów studiów I oraz II stopnia uczelni publicznych i niepublicznych oraz studiów podyplomowych na terenie całej Polski, którzy obronią pracę dyplomową w terminie od 1 czerwca 2021 do 30 września 2022. Tematyka prac obejmuje szerokie spektrum zagadnień związanych z lotnictwem pasażerskim oraz cargo. Obronione prace wraz z kompletem dokumentów należy przesłać drogą mailową na adres: student@lot.pl

„Zrównoważony rozwój, digitalizacja procesów, nowoczesne technologie, określenie na nowo roli transportu lotniczego, w tym transportu cargo to aktualne priorytety, a zarazem kierunki dalszego rozwoju całej branży. Współpraca ze środowiskiem naukowym stanowi bardzo ważne źródło nowych rozwiązań, a w rezultacie wdrażania innowacji w tych obszarach” – dodaje Michał Fijoł.

W skład kapituły konkursowej tegorocznej edycji wejdą przedstawiciele: Akademii Leona Koźmińskiego, Politechniki Białostockiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Uczelni Łazarskiego, Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkoły Bankowej.

Eksperci ocenią poziom prac konkursowych m.in. pod kątem oryginalności i stopnia trudności podejmowanej tematyki, zbieżności z tematyką lotniczą, czy trafności i poprawności zastosowanych metod badawczych. Dla kapituły konkursowej ważna będzie również aktualność podejmowanej problematyki, w tym uwzględnienie bieżącej sytuacji w branży lotniczej oraz możliwość zastosowania wyników pracy w praktyce biznesowej.

„W tym roku po raz kolejny mam przyjemność prowadzić prace Kapituły Konkursu PLL LOT na najlepszą pracę dyplomową z dziedziny lotnictwa. Doświadczenia po pierwszej edycji konkursu wyraźnie pokazują, że w uczestnikach drzemie ogromny potencjał do rozwoju, a co za tym idzie, mają oni możliwość wniesienia osobistego wkładu w dziedzinę, która często jest także ich największą pasją. To ogromna przyjemność być częścią takiej inicjatywy, przyczyniającej się do budowania jakości prac dyplomowych” – mówi prof. nzw. dr hab. Elżbieta Szymańska z Katedry Marketingu i Turystyki Politechniki Białostockiej, przewodnicząca Kapituły Konkursu.

Polskie Linie Lotnicze LOT nagrodzą laureatów konkursu m.in. atrakcyjnymi biletami lotniczymi, w tym na połączenia dalekiego zasięgu oraz ofertą staży.

Pierwsza edycja konkursu Polskich Linii Lotniczych LOT na najlepsze prace dyplomowe o lotnictwie została rozstrzygnięta w kwietniu tego roku. Nagrodę główną w kategorii prac magisterskich zdobyła Monika Łukasik za pracę zatytułowaną „Kształtowanie wartości w modelu biznesowym Polskich Linii Lotniczych LOT” pod kierunkiem prof. Ewy Wszendybył-Skulskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W kategorii na najlepszą pracę licencjacką lub inżynierską zwyciężyła Aleksandra Pasich, za pracę zatytułowaną: „Location of entry and exit points in free route airspace and its impact on flight efficiency” („Wpływ lokalizacji granicznych punktów wlotowych i wylotowych w Przestrzeni Lotów Swobodnych na efektywność lotu”), której promotorem był prof. Andrzej Majka z Politechniki Rzeszowskiej.

Szczegółowy opis II edycji Konkursu, w tym kryteria oceny prac, znajdują się na stronie: www.lot.com/konkurs

Źródło informacji: PLL LOT

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 04.11.2021, 16:37
Źródło informacji PLL LOT
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ