Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W czerwcu 2021 roku negocjatorzy Parlamentu i Rady osiągnęli porozumienie w sprawie nowych ram prawnych, których celem jest dostosowanie wspólnej polityki rolnej (WPR) do zobowiązań UE w zakresie środowiska i klimatu. Zobowiązania te będą musiały znaleźć odzwierciedlenie w krajowych planach strategicznych, w praktykach rolniczych oraz w sposobie przyznawania środków z funduszu rozwoju obszarów wiejskich i płatności bezpośrednich. Reforma wejdzie w życie w 2023 roku.
Aby zapewnić sprawiedliwy podział unijnego wsparcia, zostanie ustalony minimalny udział płatności bezpośrednich, jaki trafi do małych oraz średniej wielkości gospodarstw, a młodzi rolnicy powinni otrzymać specjalne wsparcie z płatności bezpośrednich i budżetów rozwoju obszarów wiejskich w każdym państwie członkowskim.
Warunki pracy w gospodarstwach rolnych będą monitorowane dzięki współpracy między krajowymi inspektorami pracy a agencjami płatniczymi WPR. Stała rezerwa kryzysowa ma pomagać rolnikom w czasach niestabilności cen lub rynku, a informacje o beneficjentach końcowych mają być bardziej przejrzyste dzięki narzędziu eksploracji danych.
Źródło informacji: EuroPAP News
Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 23.11.2021, 10:36 |
Źródło informacji | EuroPAP News |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |