Newsletter

Polityka i społeczeństwo

PE: zgłoś się do Europejskiej Nagrody dla Młodzieży im. Karola Wielkiego 2022

13.01.2022, 17:02aktualizacja: 13.01.2022, 17:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Parlament Europejski
Parlament Europejski
Masz 16-30 lat? Pracujesz nad projektem o wymiarze europejskim? Zaaplikuj o Europejską Nagrodę dla Młodzieży im. Karola Wielkiego 2022 i zdobądź środki na rozwój swojej inicjatywy – zachęca Parlament Europejski.

Europarlament oraz Fundacja Międzynarodowej Nagrody im. Karola Wielkiego w Akwizgranie co roku przyznają Europejską Nagrodę dla Młodzieży im. Karola Wielkiego projektom realizowanym przez młodych ludzi, które wspierają porozumienie między ludźmi z różnych krajów europejskich. Od 2008 r. o nagrodę ubiegało się ponad 4250 projektów.

Projekty na 2022 r. można zgłaszać do 13 lutego br. (do 23:59 czasu środkowoeuropejskiego) - link do formularza zgłoszeniowego.

Trzy zwycięskie projekty zostaną wyłonione spośród 27 projektów nominowanych przez narodowe jury w każdym państwie członkowskim. Ogłoszenie zwycięzców krajowych nastąpi do 20 marca, a ocena przez europejskie jury będzie się odbywać od 20 marca do 11 kwietnia. Nagroda za najlepszy projekt wynosi 7500 euro, za zajęcie drugiego miejsca – 5000 euro, a za trzecie – 2500 euro.

Jeśli sytuacja związana z pandemią COVID-19 na to pozwoli, przedstawiciele 27 zwycięskich projektów krajowych zostaną zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się w Akwizgranie (Niemcy) 24 maja.

Aby móc ubiegać się o nagrodę, projekty muszą spełniać następujące kryteria: propagować wzajemne zrozumienie na szczeblu europejskim i międzynarodowym, wspierać budowanie wspólnego poczucia europejskiej tożsamości i integracji, proponować wzorce postępowania dla młodych ludzi w Europie oraz dawać praktyczne przykłady współżycia Europejczyków jako jednej wspólnoty.

Więcej informacji na stronie nagrody. Pytania można wysyłać na adres: youth@ep.europa.eu. Do dyskusji w mediach społecznościowych można dołączyć używając hashtagu #ECYP2022.

W 2021 r. pierwszą nagrodę otrzymał czeski projekt Fakescape, który wykorzystuje gry do uczenia młodych ludzi krytycznego myślenia i wykrywania fałszywych informacji.

Źródło informacji: EuroPAPNews

 
 

Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.01.2022, 17:02
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ