Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Rozumiejąc emocje, jakie pojawiają się wokół tematu budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej, w tym w szczególności na odcinku Puszczy Białowieskiej, 26.01.2022 r. przedstawiciele firmy Budimex przeprowadzili konsultacje z samorządami. W spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele wojska, wójtowie 5 gmin położonych na szlaku inwestycji, nadleśnictwa oraz starosta powiatu hajnowskiego.
W czasie rozmów z przedstawicielami samorządów firma potwierdziła, iż jako Budimex ma bardzo duże doświadczenie w realizacji inwestycji na różnych obszarach środowiskowych. Prowadzi prace budowlane m.in. na obszarach chronionych, w tym Natura 2000, w wielu miejscach Polski. Firma zapewniła, że punkty magazynowania i składowania jej materiałów budowlanych są i będą neutralne środowiskowo. O przestrzeganiu przez firmę surowych standardów środowiskowych świadczą liczne potwierdzenia - ponad 100 certyfikacji zrównoważonego budownictwa BREEAM czy LEED na budowach.
Mimo iż zamówienie nie wymaga tego od Budimeksu jako wykonawcy, nad realizacją całej inwestycji prowadzony będzie zewnętrzny nadzór środowiskowy. Frima deklaruje, iż rozumie, jak wielką wartością jest Puszcza Białowieska i pragnie pracować z poszanowaniem jej ekosystemu. Zespół wybrany do realizacji inwestycji posiada najwyższe kompetencje, by sprostać temu zadaniu.
Budimex zapewnia, że prace wokół zapory, transport oraz magazynowanie surowców będą prowadzone zgodnie z najlepszymi standardami budowlanymi i środowiskowymi. Zaplanowane są m.in.:
- zabezpieczenie gruntu podwójną i potrójną izolacją przed przeciekami,
- apteczki ekologiczne,
- osłonięcie i zabezpieczenie punktów napraw sprzętu budowlanego,
- zabezpieczenie zbiorników na paliwa,
- posegregowanie i zabezpieczenie punktów odpadów,
- przygotowanie oddzielnych punktów odpadów niebezpiecznych,
- ogrodzenie i monitorowanie terenów.
Prace będą prowadzone w ciągu dnia, a planowany ruch samochodów ciężarowych w lokalizacji budów to kilka pojazdów na godzinę. Po zakończeniu inwestycji wszystkie drogi zostaną przywrócone do stanu pierwotnego lub lepszego od zastanego.
Prace nad całą inwestycją potrwają zaledwie sześć miesięcy. Budimex podaje w komunikacie, że jest na liście firm strategicznych z punktu widzenia obronności. Ma zatem obowiązek działania na rzecz kraju w przypadku sytuacji szczególnych z punktu widzenia bezpieczeństwa. Tak samo odpowiadał na wezwanie dot. budowy szpitali tymczasowych, czy kończenia prac drogowych i kolejowych po innych generalnych wykonawcach, którzy zeszli z prowadzonych kontraktów.
Celem działań Budimeksu jest realizacja kontraktu, który firma pozyskała w drodze transparentnych zasad wyboru podwykonawcy, przy jednoczesnym poszanowaniu interesu lokalnych społeczności i środowiska. Firma zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby minimalizować niedogodności mieszkańców oraz uwzględniać potrzeby środowiska naturalnego puszczy.
BUDIMEX SA jest spółką z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Swoją pracą firma podnosi jakość życia milionów Polaków. W okresie ponad 50 lat istnienia firma zrealizowała tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły jej zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Firma Budimex jest obecna nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększa swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu ESG - najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych.
Firma Budimex jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie - inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.
Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl
Źródło informacji: Budimex
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 28.01.2022, 12:02 |
Źródło informacji | Budimex |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu