Newsletter

Zdrowie i styl życia

Porozmawiajmy o dzieciach – nowy portal psychologiczny dla rodziców

15.02.2022, 08:00aktualizacja: 15.02.2022, 08:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”
Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”
Choć w Polsce około 9% dzieci i młodzieży potrzebuje wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego, pomoc nie zawsze jest dostępna. W odpowiedzi na tę sytuację powstał portal „Porozmawiajmy o dzieciach”. Pierwszy tak kompleksowy i darmowy poradnik psychologiczny online powstał we współpracy z psychoterapeutką, psychologami, dietetyczką i pedagogiem Kliniki Mentalnej.

„Porozmawiamy o dzieciach” to cykl artykułów i webinarów poradnikowych z zakresu psychologii dziecięcej, pedagogiki i dietetyki. W adresowanych do rodziców materiałach poruszane są między innymi takie tematy jak: rozwój emocjonalny dziecka, radzenie sobie z lękiem i agresją, opieka w izolacji czy kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Poradniki powstają we współpracy z zespołem doświadczonych psychologów dziecięcych i pedagogów z Kliniki Mentalnej. To realizowany przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową projekt stałego wsparcia psychologicznego pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu Przylądek Nadziei i ich rodzin. Bazując na swoich bogatych doświadczeniach, psychologowie, terapeuci i dietetycy holistycznie dbający w ramach Kliniki o dobre samopoczucie osób przebywających na oddziale, radzą, jak budować relacje, dzięki którym uda się przetrwać razem nawet najtrudniejsze sytuacje.

„Choć ekspertki nawiązują do doświadczeń bliskich rodzinom zmagającym się z chorobą nowotworową dziecka, porady gromadzone w ramach projektu >>Porozmawiajmy o dzieciach<< mają uniwersalny charakter – mówi Łukasz Wasiuta z Fundacji >>Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową<<, pomysłodawca projektu. – Zgromadzone materiały stanowią bazę wiedzy o tym, jak wychować wszechstronnie szczęśliwego człowieka oraz jak zmniejszać niebezpieczeństwo występowania zaburzeń zachowania i odżywiania oraz trudności emocjonalnych. Zastosowane przez rodziców, pomogą młodym ludziom wejść w życie z mocną bazą wiary w siebie i pewnością, że mama i tata stanowią oparcie, na którym można polegać” - dodaje Wasiuta.

Skąd potrzeba stworzenia portalu? To między innymi odpowiedź na porażające statystyki i próba przełamania pewnego tabu:

  • W Polsce około 9% dzieci i młodzieży potrzebuje wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego.
  • Do najczęściej występujących u młodych ludzi zaburzeń należą te związane z emocjami, zachowaniem i odżywianiem.
  • Przyczyny problemów to najczęściej warunki życia, stygmatyzacja, dyskryminacja i wykluczenie.
  • Depresja jest czwartą najczęstszą przyczyną chorób u nastolatków po 15. roku życia.

Wszystkie materiały powstałe w ramach cyklu dostępne są na stronie www.porozmawiajmyodzieciach.pl.

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od 30 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. W ciągu roku w szpitalu leczonych jest 2000 dzieci. W tej pracy lekarzom i pielęgniarkom pomaga Fundacja. Finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy organizacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

KONTAKT:

Łukasz Wasiuta
Dyrektor ds. komunikacji i promocji
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
ul. Ślężna 114 s/1
53-111 Wrocław
tel. kom. 662.239.879

Źródło informacji: Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.02.2022, 08:00
Źródło informacji Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ